ترمیم دندان

ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان: از دست دادن یا پوسیده شدن دندان ها یکی از مهم ترین عواملی است که ممکن است سلامت فرد را تحت تاثیر قرار دهد. چرا که خراب بودن یک دندان نیز می تواند عمل هضم غذا را با مشکل رو به رو ساخته و چه بسا لبخند زیبای گذشته فرد را از بین ببرد. از سویی دیگر دندان های پوسیده خود عاملی موثر برای انتقال بیماری به سایر دندان های کناری و عفونت های لثه ای هستند، در نتیجه برای درمان آن ها باید سریعا اقدامات لازم صورت گیرد. روش های درمانی بسیاری برای درمان دندان های پوسیده شده وجود دارد که یکی از آن ها کاشت ایمپلنت دندان است. اما در این مقاله قصد داریم شما را با روش های درمانی متفاوت دیگری نیز آشنا سازیم پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.


برای مشاهده قیمت ایمپلنت دندان بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید.     قیمت ایمپلنت دندان


ترمیم دندان

ترمیم دندان

قطعا تا به حال نام ترمیم دندان را شنیده باشید، ترمیم دندان نوعی روش درمانی برای دندان های پوسیده و خراب می باشد که با استفاده از مواد ترمیم مناسب و ابزار آلات مخصوص توسط بهترین متخصص انجام  می گیرد. زمانی که دندان های شما بنا به هر دلایلی پوسیده می شود دندانپزشک به منظور درمان آن، بخش هایی که پوسیده شده است را با به کار گیری از ابزار مخصوص تخلیه می کند. پس تخلیه عفونت، با استفاده از مواد ترمیمی مناسب فرد جای خالی را پر می کند.

امروزه با توجه به پیشرفت های بالایی که در عرصه علم دندانپزشکی رخ داده است منجر گشته روش های بسیاری برای ترمیم دندان به جهت درمان یا اصلاح طرح لبخند ایجاد شود. علاوه بر روش های ترمیم دندان که شامل کامپوزیت دندان، لمینت دندان، بریج دندان، ایمپلنت دندان و…. که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند، مواد ترمیم بسیاری نیز وجود دارد که از متداول ترین آن ها می توان به کامپوزیت سفید رنگ اشاره کرد.

ترمیم دندان از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید زیر نظر یک پزشک متخصص انجام گیرد. در غیر این صورت می تواند خسارت های جبران نا پذیری را برای شما ایجاد کند. از همین رو باید به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر که دارای دندانپزشکان متخصص و متبحری باشد مراجعه نمایید. در بین کلینیک های دندانپزشکی که وجود دارد یکی از معتبرترین و قابل اعتماد ترین مراکز، می توان به کلینیک دکتر صادق آقاجری اشاره کرد.

دکتر آقاجری با دارا بودن سابقه ی درخشان و تجربه ای بالا بهترین روش ها و متریال ها را برای ترمیم دندان های شما بیماران گرامی ارائه می دهد. در این کلینیک، پس از دریافت یک ویزیت رایگان می توانید با روند درمانی خود آشنا شده و با بهترین قیمت ترمیم دندان، تجربه ای مطلوب را از جراحی دندان های خود کسب کنید.

انواع ترمیم دندان

پیشرفت در علم دندانپزشکی منجر شده است که روش های بسیاری برای ترمیم دندان های آسیب دیده و همچنین زیبایی دندان ایجاد شود. همانطور که قبلا هم ذکر شد ترمیم دندان تنها مختص به دندان های آسیب دیده نبوده بلکه افرادی که خواهان زیبایی دندان هستند نیز اقدام به ترمیم دندان های خود که به دلیل مادرزادی بد فرم یا به دلیل مصرف بالای قهوه و چای تغییر رنگ پیدا کرده اند، می کنند.

ترمیم دندان انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم. انواع ترمیم دندان شامل موارد زیر است:

  • کاشت ایمپلنت دندان
  • لمینت دندان
  • کامپوزیت دندان
  • ترمیم دندان پوسیده
  • روکش دندان
  • پر کردن دندان

چه زمانی به ترمیم دندان نیاز است؟

ترمیم دندان را تنها یک متخصص دندانپزشک می تواند تشخیص دهد. دندانپزشک پس از بررسی وضعیت دندان های شما و تشخیص پوسیدگی دندان، درمان مناسب را برای شما تجویز می نماید. معمولا درمان هایی که برای ترمیم دندان پوسیده تجویز می شود شامل پر کردن، عصب کشی یا کشیدن دندان می باشد.

برخی از افراد نیز هستند که تنها برای سفید کردن دندان های خود اقدام به ترمیم دندان می کنند که در این زمان دندانپزشک از روش بلیچینگ یا جرم گیری دندان با توجه به نوع دندان و وضعیت آن استفاده می کند.

ترمیم دندان شیری کودکان امکان پذیر است؟

حتما تا به امروز ترمیم دندان را تنها برای بزرگسالان و افرادی که دارای دندان دائمی هستند تصور می کردید اما شایان است که بگوییم ترمیم دندان برای کودکانی که دندان شیری نیز دارند هم امکان پذیر است.

اغلب افرا خصوصا والدین تصور بر این امر دارند که دندان های شیری به دلیل آن که موقت بوده در نتیجه لزومی بر ترمیم دندان آسیب دیده و خراب کودک نمی بینند بلکه اقدام به کشیدن دندان شیری می کنند. در حالی که باید گفت این تصور کاملا غلط می باشد و چه بسا کوتاهی در ترمیم دندان های آسیب دیده کودکان می توانند تاثیر به سزایی بر سلامت دندان های دائمی داشته باشد.

(( لازم به ذکر است که بدانید در صورتی که دندان شیری کودکان بر اثر پوسیدگی آسیب دیده یا در اثر حادثه ای شکسته شود امکان پر کردن  و حتی کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد.))

دندان های شیری از مهم ترین دندان های اولیه کودکان می باشد که در رشد دندان های دائمی نقش به سزایی دارند. از این رو حفظ سلامتی آن ها می تواند فضای مناسبی را برای رشد دندان های دائمی کودکان در دهان ایجاد کند.

توجه داشته باشید در صورتی که دندان شیری قبل از آن که دندان دائمی رویشی را داشته باشد کشیده شود باعث حرکت دندان های کناری از محل خود شده و این امر نه تنها منجر به ایجاد فضای خالی در بین دندان های دیگر می شود بلکه از سویی دیگر باعث پر شدن جای خالی دندان دائمی نیز می شود. این موضوع در نهایت باعث می گردد جوانه دندان دائمی در جای مناسبی رشد نکرده و در نظم و یکدستگی دندان های کناری تداخل ایجاد کند. در چنین زمانی برای آن که بتوان دندان های یک دست و مرتب داشت و از سویی دیگر از بروز پوسیدگی در بین دو دندان بهم چسبیده جلوگیری کرد باید اقدام به ارتودنسی کرد.

بدین منظور بهتر است برای جلوگیری از صرف هزینه های دیگر در آینده در صورت مشاهده خرابی یا پوسیدگی در دندان شیری زیر نظر یک دندانپزشک معتبر اقدام به ترمیم دندان شیری کودک نمایید.

مارس 6, 2023

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان چیست؟ عصب کشی دندان: دندان ها یکی از حیاتی ترین عضو های بدن است که رسیدگی به […]
دسامبر 22, 2019

فرآیند پوسیدگی دندان

فرآیند پوسیدگی دندان چگونه است؟ فرآیند پوسیدگی دندان: چگونه می توان آن را معکوس کرد و از حفره جلوگیری کرد؟ […]
دسامبر 22, 2019

موارد استفاده از لمینت سرامیکی

موارد استفاده از لمینت سرامیکی کدام است؟ دکتر آقاجری جراح لثه و متخصص ایمپلنت دندان و لمینت :یکی از موارد […]
دسامبر 17, 2019

درمان پوسیدگی دندان

درمان پوسیدگی دندان در دندانپزشکی چگونه است؟ درمان پوسیدگی دندان در سلامت وبهداشت فرد و همچنین زیبایی ظاهری اهمیت بسیاری […]
دسامبر 16, 2019

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان همراه با تخفیفات ویژه قیمت لمینت دندان: لمینت دندان در دندانپزشکی یک پوسته نازک است که با […]
سپتامبر 9, 2019

جراحی افزایش طول تاج دندان

جراحی افزایش طول تاج دندان چه نوع جراحی می باشد ؟ جراحی افزایش طول تاج دندان : دندان ها نقش بسیار […]
نوامبر 15, 2018

روکش سرامیکی دندان

روکش سرامیکی دندان چیست؟ روکش سرامیکی دندان: هنگامی تاج دندان به دلایل مختلفی چون پوسیدگی ، شکستگی ، ترک خوردگی […]
سپتامبر 8, 2018

جراحی دندان عقل

معتبر ترین کلینیک جراحی دندان عقل کدام است؟ جراحی دندان عقل: به دندان های آسیاب چهارم دندان عقل می گویند […]
دسامبر 18, 2010

قیمت ایمپلنت دندان با اقساط سالیانه و ویژه

ایمپلنت دندان چیست؟ در این مقاله سعی شده است به قیمت ایمپلنت دندان، انواع ایمپلنت  Implant، هزینه کاشت هر یک […]