اهمیت زیبایی دندان
زیبایی دندان : همانطور که میدانید امروزه اهمیت به زیبایی دندان نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است. در دهه های گذشته بیشترین دغدغه ی دندان پزشکان و مردم از مراجعه به دندان پزشکی ترمیم دندان های خراب و رفع نقوص آنها یا کشیدن دندان زائد بود. اما امروزه در کل جهان بیشتر اهمیت به زیبایی دندان خود می دهند.
یکی از برترین دندانپزشکان ایران، دکتر صادق آقاجری است که در امر زیبایی دندان متخصص می باشد که تمامی خدمات دندانپزشکی را به نحو احسنت انجام می دهد و به شما در زیبایی دندان کمک می کند.
تاثیر زیبایی دندان بر لبخند
لبخند به نمایش گذاشتن دندان های بی نقص است، به همین منظور زیبایی دندان تاثیر مستقیم بر ایجاد لبخندی زیبا دارد. شما برای یک طرح لبخند خوب باید به دندان پزشکی مراجعه کنید که علاوه بر پیشینه کاری و رزومه مناسب دارای ویژگی های زیر باشد:

با روش ها و تکنیک های ترمیم دندان کاملا آشنا باشد و بتواند متناسب با نوع دندان و ویژگی های شخص بیمار، بهترین نتیجه ممکن را برای هرچه بهتر شدن زیبایی دندان بیمار رقم بزند.
در مهارت های زیبایی شناسی به درک بالایی دست پیدا کرده باشد و بتواند متناسب با حال بیمار آن را در نظر بگیرد.

اگر این دو شاخص را داشته باشند، علاوه بر این که به جذابیت چهره شما کمک می کند، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس شما می گردند.
پیشرفت علم دندانپزشکی و تاثیر آن بر زیبایی دندان
امروزه با اضافه شدن لیزر به علم دندان پزشکی بسیاری از درمان ها و اعمال زیبایی دندان با لیزر انجام میشود. که برای روشن تر کردن دندان ها از لیزر استفاده میکنند. قطعاً کسانی که انواع روش های زیبایی و سفید کردن دندان را تجربه کرده اند از معجزه ی آن بر زیبایی دندان با خبرند.
از دیگر کارهایی که دندان پزشک با لیزر انجام می دهد یک رنگ کردن دندان بعد از پر کردن آنهاست که جنس مواد افزوده شده به دندان را با سایر دندان های مجاور یک رنگ می کنند.
روش های زیبایی دندان چیست؟

کامپوزیت

یکی از روش های زیبایی دندان، ونیر کامپوزیت است. بدین شکل که دندانپزشک مواد کامپوزیت را روی دندان شما در جاهای مختلف  به طور مستقیم قرار میدهد و با لیزر آن را سفت می کند. سپس اضافه های آن را می تراشد تا به سایر دندان ها آسیبی وارد نشود. قیمت کامپوزیت از آنجایی که مقرون به صرفه است، نسبت به لمینیت(البته در هنگامی که به جای لمینیت می شود، کامپوزیت کرد) و روش های مشابه، مورد توجه قشرهای مختلف جامعه قرار گرفته است.

لمینت

برای انجام لمینیت دندان، ابتدا باید توسط متخصص ویزیت شوید. در جلسات بعدی دکتر دندان پزشک دندان های آسیب دیده شما رو ترمیم میکند، سپس کمی از مینای دندان شما رو می تراشد. این کار به خاطر این است که روکش را بشود جای دندان های خرابتان قرار داد.
در برخی مواقع ممکن است لثه های شما قبل از این کار، نیاز به جراحی داشته باشد؛ برای هرچه بهتر قرار گرفتن روی دندان و بهره بردن از زیبایی دندان منحصر به فرد. چون بعضی لثه ها نرمال نیستند و از جای خود تکان خورده اند و به بالا یا پایین تغییر شکل دادند. سپس از دندان شما قالب گرفته می شود و به لابراتوار فرستاده می شود. تا آماده سازی دندان معمولاً یک الی دو هفته زمان می برد. در طی این مدت یا می توانید ماسک بزنید یا دندانپزشک، یک قالب موقت برای شما قرار میدهد.
پس از بهبود لثه در صورت نیاز و یا عدم آن، روکش دندان در دندان هایی که مینای آن تراشیده شده قرار می گیرند و شما میتوانید از یک لبخند زیبا لذت ببرید. البته شایان ذکر است که این دندان ، بیشتر از دندان معمولی نیاز به بهداشت و مسواک زدن نیاز دارد، زیرا دندان های زیری آن آسیب پذیرترند. اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نشود ممکن است دچار پوسیدگی و یا حتی شکستن آنها شود، که در آن صورت به دندان لمینیت شده شما هم آسیب می رساند.
شما می توانید در کلینیک دکتر صادق آقاجری از تخصص چنین تیمی بهره ببرید و یک خاطره خوب از دندان پزشکی برای خود رقم بزنید.

بلیچینگ

سفید کردن دندان شامل دو مرحله می شود: بلیچینگ هوم و آفیس.
در روش آفیس طی یک مرحله مراجعه به دندان پزشک، دندانپزشک دندان های شما را با لیزر سفید می کند و بلافاصله متوجه تغییر رنگ دندان می شوید و دیگر هم نیازی به مراجعه به دندان پزشک ندارید.
در روش هوم ابتدا باید ویزیت شوید و دکتر با لیزر دندان های شما رو سفید میکند که تا مدتی از سفیدی و زیبایی دندان خود بهره ببرید. اما برای تکمیل کار و بهبود روند سفید سازی از دندانهای شما قالب میگیرد و به لابراتوار می دهد. قالب شما که اماده شد به همراه یک ژل سفید کننده دندان ، به صورت قطره ای باید روی قالب بریزید و آن را در دهان خود قرار دهید.
لیفت لثه چیست و چه تاثیری بر زیبایی دندان دارد؟
ممکن است لثه های شما کمی بزرگتر از اندازه نرمال باشد و همین امر باعث پوشانده شدن بخشی از دندان هایتان می شود. یا ممکن است خط لثه ی شما نا هموار باشد که در هر دو مورد می توانید با مراجعه به دندان پزشکی و بهره بردن از متخصص زیبایی خط لثه خود را بهبود بخشید و به دندان هایی خود زیبایی ببخشید.
تاج دندان و تاثیر آن بر زیبایی دندان
اگر دقت کرده باشید برخی افراد هستند که دندان های کوتاهی دارند و از زیبایی دندان بی بهره اند. این دسته افراد و کلا کلیه کسانی که به تاج دندان نیازمندند با مراجعه به دندان پزشک و مشورت با پزشک معالج اگر دکتر تشخیص داد که نیاز به تاج دندان دارند به لابراتوار سفارش می دهند و بعد از آماده شدن آن را نصب می کنند. تاج دندان علاوه بر زیباتر ساختن طرح لبخند به محافظت از دندان نیز کمک می کند و تا حدودی از پوسیدگی جلوگیری می کند.
در مطب دکتر صادق آقاجری تمامی خدمات مربوط به زیبایی دندان با کمترین قیمت انجام می شود. شما عزیزان می توانید برای اخذ نوبت و دریافت مشاره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سپتامبر 6, 2020
ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت چیست ؟ ونیر کامپوزیت : همه ی ما علاقه مند به داشتن دندان های زیبایی هستیم زیرا دندان […]
آگوست 24, 2020
ایمپلنت دندان با بیمه تکمیلی

ایمپلنت دندان با بیمه تکمیلی

ایمپلنت دندان با بیمه تکمیلی چگونه انجام می شود ؟ ایمپلنت دندان با بیمه تکمیلی : با گذشت زمان و […]
ژانویه 21, 2020
ارتودنسی دندان ایمپلنت شده

ارتودنسی دندان ایمپلنت شده

ارتودنسی دندان ایمپلنت شده به چه صورت است ؟ ارتودنسی دندان ایمپلنت شده : برخی از بیماران و مراجعین گرامی […]
ژانویه 14, 2020
ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

کاشت ایمپلنت فوری به چه صورت است؟ ایمپلنت فوری به جهت متد کاشت با کاشت دندان غیر فوری متفاوت است. […]
دسامبر 28, 2019
تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان

تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان

تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان چیست ؟ دکتر آقاجری جراح لثه و متخصص ایمپلنت دندان و لمینت: تفاوت بلیچینگ […]
دسامبر 28, 2019
بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چیست؟ بلیچینگ دندان یا Tooth bleaching یک روش مطمئن و بسیار آسان برای سفید کردن دندان ها و […]
دسامبر 22, 2019
موارد استفاده از لمینت سرامیکی

موارد استفاده از لمینت سرامیکی

موارد استفاده از لمینت سرامیکی کدام است؟ دکتر آقاجری جراح لثه و متخصص ایمپلنت دندان و لمینت :یکی از موارد […]
دسامبر 22, 2019
تفاوت لمینت وکامپوزیت دندان

تفاوت لمینت وکامپوزیت دندان

تفاوت لمینت وکامپوزیت دندان در چیست؟ برای بررسی تفاوت لمینت وکامپوزیت دندان باید بدانیم که هردو این روش ها برای […]
دسامبر 16, 2019
لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان در دندانپزشکی یک پوسته نازک است که با استفاده از مواد رنگی دندان براساس نیاز […]
سپتامبر 14, 2019
ایمپلنت بیمه بانک مرکزی

ایمپلنت بیمه بانک مرکزی

بهترین مرکز دندان پزشکی طرف قرار داد ایمپلنت بیمه بانک مرکزی کدام است ؟ ایمپلنت بیمه بانک مرکزی : دندان […]
سپتامبر 9, 2019
جراحی افزایش طول تاج دندان

جراحی افزایش طول تاج دندان

جراحی افزایش طول تاج دندان چه نوع جراحی می باشد ؟ جراحی افزایش طول تاج دندان : دندان ها نقش بسیار […]
فوریه 20, 2019
مراقبت از دندان

مراقبت از دندان

دلیل اهمیت مراقبت از دندان چه می باشد؟ مراقبت از دندان: مهم ترین اجزای صورت و بدن دندان ها می […]
رزرو نوبت/تماس با ما
Call Now Buttonتماس مشاوره بگیر