10 نکته مهم در مورد ایمپلنت

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت که باید بدانیم چیست؟

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت: امروزه اکثر افراد به زیبایی و سلامت دندان های خود اهمیت بسیاری می دهند و اگر دندان های خود را از دست بدهند به دنبال راهی برای درمان و جایگزینی آن می گردند. بهترین راه برای درمان کاشت ایمپلنت می باشد. کاشت ایمپلنت با توجه به مزایا و زیبایی خیره کننده ای که دارد توسط پزشکان جهت جایگزینی دندان های از دست رفته توصیه می شود.

در صورتی که فردی بر اثر حادثه یا بیماری تعدادی از دندان های خود را از دست بدهد در این صورت ایمپلنت دندان که دارای یک فیکسچر می باشد را به جای دندان از دست رفته قرار می دهند. فیکسچر ایمپلنت در واقع نقش ریشه دندان طبیعی را در این زمان بر عهده دارد.

بعد از انجام جراحی لثه و کاشت ایمپلنت دندان نیاز به مراقبت های بهداشتی دارید تا بهبودی و ترمیم دندان ها به موقع و بدون هیچگونه عوارضی به اتمام برسد. در واقع یکی از مهم ترین عوامل موفقیت درمان ایمپلنت رعایت به نکات بهداشتی وقبل و پس از درمان است. در صورتی که این مراقبت های به درستی و بدون آگهی انجام شود نه تنها درمان با موفقیت به پیش نمی رود بلکه سبب بروز مشکلات و بیماری هایی در اطراف ایمپلنت می شود.

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت وجود دارد که رعایت به این نکات باعث عملکرد بهتر ایمپلنت و افزایش طول عمر آن می شود. این 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت همچنین باعث می شود که از بروز بیماری ها دهان و دندانی نیز جلوگیری شده و از آسیب به سایر دندان های طبیعی دیگر نیز خود داری شود. لازم به ذکر است که در جهت آگاهی از این 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت باید به یک کلینیک معتبر با دارا بودن پزشکانی متخصص مراجعه کنید.

از جمله این مراکز می توان به کلینیک دکتر صادق آقاجری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان اشاره کرد. ایشان دارای سابقه ی درخشان در ارائه خددمات دندانپزشکی و کاشت ایمپلبنت دندان می باشد که دانش بالا و تجربه ی بسیاری در این زمینه دارد. دکتر آقاجری دانش بالایی در زمینه تمام نکات و قوائد کاشت ایمپلنت دارد و در طول درمان از ابتدا تا انتها تمامی 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت را برای شما بازگو کرده و شما را ملزم به اجرای آن ها وا میدارد.

شما می توانید جهت اطلاع از این 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت به مطب ایشان مراجعه کرده یا با بر قراری تماس تلفنی با کارشناسان متخصص کلینیک ارتباط برقرار کنید.

ایمپلنت چیست؟

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت: ایمپلنت دندان یکی از بهترین خدمات ارائه شده در دندانپزشکی می باشد که در این جراحی یک دندان مصنوعی جایگزین دندان از دست رفته ای می شود که فاقد ریشه است.

ایمپلنت دندان شامل دو بخش می باشد که عبارتند از :

  • بخش اول پایه ی فلزی آن می باشد که از جنس تیتانیوم است و فیکسچر نام دارد. این فیکسچر در استخوان فک دندان از دست رفته قرار گرفته و به عنوان ریشه ی دندان عمل می کند.
  • بخش دوم تاج دندان است که پس از اتصال و خوش خوردگی پایه ایمپلنت با استخوان فک بر روی آن سوار می شود.

یکی از مهم ترین مزایای کاشت ایمپلنت این است که بلافاصله پس از آن که دندان از بین رفت یا کنده شد می توان از طریق ایمپلنت جایگزین کرد. به همین علت است که کاشت ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد.

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت کدام اند؟

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت: کاشت ایمپلنت دندان سالیان طولانی است که در تمام کشورها در حال انجام می باشد و در صورتی که به طور مرتب و دقیق از آن محافظت شود عمر طولانی را دارا خواهد بود. یکی از مهم ترین 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت که در افزایش طول عمر ایمپلنت و سلامتی دندان شما تاثیر به سزایی دارد رعایت بهداشت دهان و دندان به طور مرتب و روزانه در خانه است. همچنین باید به خاطر داتشته باشید که به صورت مرتب جهت ارزیابی دقیق دندان، لثه و.. به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کنید.

پیگیری ها و رعایت به این 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت که شما پس از کاشت ایمپلنت خود انجام می دهید این امکان را به شما می دهد که نه تنها از ایمپلنت خود بلکه از سایر دندان های طبیعی دیگر خود نیز محافظت و نگهداری کرده و از آسیب به آن ها و شیوع بیماری جلوگیری کنید. همچنین با رعایت به این 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت در هنگام کاشت و پس از آن می توانید طول عمر ایمپلنت خود را افزیش دهید.

شایان ذکر است کاشت ایمپلنت و سایر درمان های درگ چون لمینت دندان، کامپوزیت دندان، جراحی فلپ لثه و… در مطب دکتر آقاجری با موفقیت به پایان می رسد اما برای آن که بتوانید این موفقیت را تا سالیان سال حفظ نگه دارید نیازمند اجرای راه کار های پزشکی می باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم. این راه کارها عبارتند از 10 نکته در مورد ایمپلنت که شامل موارد زیر است:

1) مراجعه به کلینیک

در صورتی که خواهان کاشت ایمپلنت به جهت جایگزینی دندان از دست رفته ی خود هستید حتما توجه داشته باشید که به یک پزشک متخصص و متبحر مراجعه کنید. با بررسی و مراجعه به پزشک به صورت مکرر این اطمینان به شما داذه می شود که ایمپلنت شما در وضعیت مناسبی قرار داردو در صورت ایراد یا مشکلی سریعا بر طرف می یابد.

2) کاشت ایمپلنت در موعد زمان

از مهم ترین 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت زمان کاشت ایمپلنت است. سعی کنید در اسرع وقت اقدامات لازم برای کاشت دندان را انجام دهید زیرا اگر مدت زمان زیادی جای دندان خالی باشد در این صورت دندان های اطراف به دلیل خالی بودن فضای پیرامون به سمت جای خالی دندان از دست رفته متمایل می شوند. این امر باعث می شود کاشت دندان سخت تر و دردناک تر شود چرا که باید دندان های متمایل شده در ابتدا تراشیده شوند سپس عمل جراحی کاشت دندان انجام گیرد.

3) رعایت بهداشت دهان و دندانی

امکان تجمع باکتری ها در اطراف دندان کاشته شده بسیار بیشتر از دندان های طبیعی می باشد. به همین دلیل رعایت بهداشت در خصوص دندان ایمپلنت شده بسیار حائز اهمیت است و جزء 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت می باشد. همچنین رعایت بهداشت دهان و دندانی احتما پوسیدگی دندان و عفونت لثه را به حداقل می رساند.

4) مسواک زدن به طور مرتب

پس از آن که بخیه ها را جدا کردید باید پس از گذشت حدودا 3 روز به طور مرتب تمام نواحی اطراف ایمپلنت را مسواک بزنید. سعی کنید دوبار در روز به طور مرتب و صحیح مسواک زده و یک بار در روز نیز از نخ دندان استفاده کنید. همچنین می توانیداز برس های دندانی استفاده کنید تا نواحی کنار روکش ها و فوصل کوچکی که بین روکش ها و دندان ها وجود دارد و غیر قابل دسترس مسواک های معمولی است به راحتی تمیز کرده و تمامی ریز غذاها را از بین ببرید.

5) استفاده از دهان شویه

یکی از 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت استفاده از دهان شویه ها می باشد. پس از آشامیدن و صرف مواد غذایی جهت جلوگیری از جمع شدن میکروب ها و جرم بستن دندان ها در نواحی ایمپلنت از دهان شویه ها استفاده کنید. دهان شویه ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نیاز خود می توانید آن ها را تهیه کنید. برخی از دهان شویه ها برای یک تا دو هفته پس از جراحی مناسب هستند و برخی مخصوص استفاده در روز می باشد.

هر کدام از این دهان شویه ها مخصوص دوره هایی خاص از درمان ایمپلنت می بانشد که با توجه به دستور پزشک می توانید استفاده کنید.

6) استفاده از دهان شویه های نمکی یا سرم های شستشو دندان

از دهان شویه هایی که می توانید به راحتی از آن استفاده کرده و همیشه در دسترستان قرار داد دهان شویه های نمکی یا سرم های شستشو می باشد. استفاده از این دو مورد نه تنهامانعی ندارد بلکه به حفظ بهداشت دهانی شما نیز کمک بسیاری می کند. همچنین در صورتی که به سرم شستشو دسترسی ندارید می توانید با ترکیب آب و نمک با میزان شوری کم هر روز صبح وشب داخل دهانتان بگردانید.

10 نکته مهم در مورد ایمپلنت کدام اند؟

7) ترک سیگار

یکی از مهم ترین 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت که در افزایش طول عمر ایمپلنت و سلامتی دندان شما تاثیر به سزایی دارد عدم استفاده از دخانیات و ترک آن همچون ترک سیگار است. برای مدتی طولانی یا حداقل تا پایان دروه درمان باید از استعمال دخانیات خصوصا سیگار اجتناب کنید. سیگار کشیدن و استفاده دائم از آن می تواند ساختار دندان ها را ضعیف و منجر به پوسیدگی آن ها شود. در نتیجه برای داشتن دندان هایی سالم و حفظ ایمپلنت خود باید آن را ترک کنید.

8) خودداری از خوردن غذای سخت

توجه داشته باشید که با دندان ایمپلنت شده از خوردن و گاز زدن غذای سختی چون آجیل و مرکبات، آب نبات و شکلات های سفت و… خودداری کنید. چرا که فشاری که بر روی فیکسچر وارد می شود می توان موجب آسیب بافت استخوانی و لثه ی شما شود. همچنین ممکن است به تاج دندان شما آسیب وارد کرده و موجب شکستگی آن شود.

9) خودداری از نوشیدن مایعات خیلی گرم یا خیلی سرد

از نوشیدن مایعاتی که خیلی داغ بوده تا بسیار سرد هستند خودداری کنید. چرا که این امر باعث می شود به دندان هایتان شوک وارد شده و بافت لثه را تحریک و آسیب پذیر کند.

10) استفاده از کمپرس یخ

از دیگر 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت استفاده از کمپرس یخ می باشد. بعد از عمل جراحی در جهت کاهش التهاب و تورمی که در اطراف صورت و فکتان وجود دارد می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. توجه داشته باشید که کمپرس یخ را مسقیما بر روی محل جراحی لثه نگذارید.

رعایت به نکات مهم ایمپلنت دندان چه مزیتی دارد؟

در صورتی که 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت به درستی رعایت و اجرا شود می توانید تاثیر شگفت ایمپلنت را بر صورت خود مشاهده کنید. این 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت نه تنها از ایمپلنت کاشته شده در دهان شما محافظت می کند بلکه از سایر دندان های طبیعی شما نیز نگهداری می کند. مزایایی که کاشت ایمپلنت با رعایت این 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت ظاهر می شود عبارتند از :

  • ایمپلنت می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد. زیرا که هم رنگ و همانند دندان اصلی می باشد و جایگزین بسیار مناسبی برای دندان از دست رفته می باشد.
  • با کاشت دندان ایمپلنت می توان از مشکلاتی مانند تحلیل رفتن  استخوان ها و فک جلوگیری کرد.
  • ایمپلنت دندان سلامت دندان های طبیعی مجاور را تضمین می کند و هیچ گونه آسیبی به آن ها و لثه نمی رساند.
  • با گذاشتن دندان مصنوعی تلفظ کلمات به خوبی انجام نمی شود در حالی که ایمپلنت این گونه نبوده و همانند دندان طبیعی عملکرد خود را نشان می دهد.
  • از آن جهت که ایمپلنت بسیار شبیه دندان طبیعی می باشد بنابراین بهداشت و تمیز کردن آن بسیار راحت است.
  • هنگامی که پایه ایمپلنت درون استخوان فک در جای ریشه دندان از دست رفته قرار می گیرد پس از حدود 3 هفته به طور کامل جوش خورده و محکم می شود در نتیجه به هیچ عنوان امکان حرکت آن درون لثه وجود ندارد. به همین علت این روش را بهترین درمان برای جایگزینی می دانند.
  • طول عمر کاشت ایمپلت دندان به طور تقریبا تا حدود 15 سال است اما سایر روش ها عمر محدودی دارند.
  • برخی از بیماران به دلیل ظاهر نا مناسب و عملکرد ضعیف دندان مصنوعی از انجام آن خود داری می کنند. به همین علت کاش تایمپلنت بهترین روش درمان برای چنین بیمارانی است چرا که نه تنها پایه ایمپلنت نقش ریشه طبیعی دندان را به خوبی ایفا می کند بلکه تاج دندان نیز عملکردی مشابه دندان طبیعی دارد.

برای آگاهی از نکات ایمپلنت به کجا باید مراجعه کرد؟

دکتر آقاجری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان می باشد که سابقه ی طولانی مدت در این زمینه داشته و با توجه به تجربه و دانشی که در زمینه کاشت ایمپلنت دارد می تواند به طور رایگان مشاوره ای را جهت آگاهی از مهم ترین نکات قبل و بعد از کاشت ایمپلنت به شما باز گوید.

ایا رعایت به تمام نکات ایمپلنت الزامی است؟

بله . 10 نکته مهم در مورد ایمپلنت وجود دارد که در وصرتی رعایت به آن ها می توانید طول عمر ایمپلنت خود را افزایش داده و همچنین سلامت دیگر دندان های اطراف آن را محفوظ نگه دارید.

زمان کاشت چه تاثیری بر روند درمان دارد؟

اگر مدت زمان زیادی جای دندان خالی باشد در این صورت دندان های اطراف به دلیل خالی بودن فضای پیرامون به سمت جای خالی دندان از دست رفته متمایل می شوند. این امر باعث می شود کاشت دندان سخت تر و دردناک تر شود چرا که باید دندان های متمایل شده در ابتدا تراشیده شوند سپس عمل جراحی کاشت دندان انجام گیرد.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *