ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت چیست ؟

ونیر کامپوزیت : همه ی ما علاقه مند به داشتن دندان های زیبایی هستیم زیرا دندان های ردیف و سفید اعتماد به نفس را افزایش و زیبایی صورت را دو چندان برابر می کند . در برخی افراد بنا به دلایل مختلفی همچون ضربه شدید به دندان ، عدم مراقبت درست از دندان ها و… موجب تغییر رنگ و بد فرم شدن دندان ها می شود . شاید در مواجهه با این اتفاقات در قدم اول به سراغ ایمپلنت دندان بروید که با توجه به قیمت ایمپلنت دندان ممکن است از این اقدام سر باز زنید.

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی روش های متداولی برای اصلاح طرح لبخند و داشتن دندان هایی زیبا و سفید  وجود دارد . یکی از چشمگیرترین و پرکاربرد ترین روش ها کامپوزیت دندان می باشد که به منظور زیبایی و ترمیم دندان های آسییب دیده با استفاده از مواد همرنگ به صورت محافظه کارانه به کاربرده می شود.

کامپوزیت ها در انواع مختلفی تولید می شوند که متداول ترین و با کیفیت ترین آن ها روکش های ونیر می باشد که می تواند زیبایی مجدد دندان ها را با کمترین آسیب و تراشیدگی بازگرداند .

ونیر کامپوزیت دندان نسبت به سایر روش های دیگر مانند انواع ایمپلنت دندان، بریچینگ و… دندان ها را سفیدتر و روشن تر می کند و لبخند زیبایی را به چهره ی شما می بخشد . کامپوزیت ونیر یک ماده ترمیم کننده همرنگ دندان است که به صورت یک لایه نازک بر روی سطح جلویی دندان توسط چسب مخصوص خود چسبانده می شود ، سپس توسط دکتر آقاجری متخصص دندان پزشکی فرم دهی می شود . این عمل باعث سفید تر شدن و بلند تر شدن دندان می شود و ظاهر زیبایی را ایجاد می کند همچنین دندان هایی یک دست برای شما به ارمغان می آورد .

قیمت ونیر کامپوزیت به نسبت قیمت لمینت دندان مقرون به صرفه تر است و این امر باعث شده است که اکثر افراد برای اصلاح زیبایی دندانهای خود به این روش روی بیاورند. عوامل بسیاری بر کاهش قیمت ونیر کامپوزیت دست دارد که مهم ترین آن نصب ونیر کامپوزیت است.

نصب ونیر کامپوزیت دندان بسیار آسان می باشد به گونه ای ک به دلیل سهولت در اجرای آن در یک جلسه انجام می شود اما در عین حال از حساسیت زیادی برخوردار است . برای آن که نتیجه ی دلخواه خود را بدست آورید و از کیفیت کامپوزیت خود مطمئن شوید در انتخاب دندان پزشک خود باید محتاطانه عمل کرده و عاقلانه انتخاب کنید . چرا که مهارت دندان پزشک بسیار حائز اهمیت است تخصص بالای او باعث فرم دهی صحیح و تطابق قیق روکش با دندان شما می شود .

دکتر صادق آقاجری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در ایران دارای مهارت بالا و تجربه ی کافی در این زمینه می باشد . ایشان با داشتن مدرک معتبر از مراکز دندان پزشکی جهان می تواند شما را در داشتن دندان هایی زیبا بدون عوارض جانبی یاری رساند و لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد .

قیمت ونیر کامپوزیت چقدر است ؟

قیمت ونیر کامپوزیت با توجه به وضعیت دندان هر فرد متفاوت می باشد . همچنین قیمت آن به عواملی چون مواد ، تجهیزات ، سابقه و تخصص پزشک موردنظر ، و… بستگی دارد .

اما هزینه ونیر کامپوزیت در مقایسه با سایر روش های دندان پزشکی یا ایمپلنت کمتر و مقرون به صرفه بوده . شما می توانید با کمترین هزینه از بهترین خدمات ونیر کامپوزیت در مطب دکتر آقاجری بر خوردار شوید .

ونیر کامپوزیتقیمت ونیر کامپوزیت به تومان
قیمت ونیر کامپوزیت برای هر واحد دندان 1.000.000 الی 2.500.000 تومان

ویژگی و ساختار ونیر کامپوزیت چه می باشد ؟

ونیر کامپوزیت از رزین سفید پر کننده همرنگ دندان که یک ماده مخصوص دندان پزشکی است ساخته شده که به نام های ونیر یک روزه ، ونیر رزینی و ونیر مستقیم وجود دارند . این ونیر مستقیما توسط دندان پزشک متخصص بر روی دندان ها شکل داده می شود و با استفاده از چسب های بسیار قوی بر روی دندان شما چسبانده می شود .

در ساختار کامپوزیت ونیر از ماده ای به نام نانو سرامیک به جای ذرات معمولی که باعث درخشندگی بیشتری می شود استفاده شده است . در نتیجه این کامپوزیت ها دارای طول عمر بالاتر و دوام بیشتری نسبت به کامپوزیت های معمولی هستند .

ویژگی و ساختار ونیر کامپوزیت
ویژگی و ساختار ونیر کامپوزیت

مزیت ونیر کامپوزیت چه می باشد ؟

ونیر کامپوزیت یک روش درمانی سریع با کمترین میزان تراشیدگی دندان است که در یک جلسه به منظور بر طرف کردن نقص هایی که باعث ازبین رفتن زیبایی چهره و کاهش اعتماد به نفس می باشد انجام می شود مانند :

 •  از بین بردن نامنظمی های کوچک دندان
 • از بین بردن فاصله بین دندان ها
 • از بین بردن زردی دندان ها
 • درمان شکستگی ها و آسیب های ناچیز دندانی
 • رفع ساییدگی دندان
 • از بین بردن کوتاهی دندان و بلندشدن آن

ونیر کامپوزیت علاوه بر از بین بردن نقص های دندان مزایای دیگری دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم :

 • میزان تراشیدگی کمتر دندان
 • بلندشدن دندان
 • فرآیند نصب بسیار آسان
 • اجرای کامپوزیت در یک جلسه
 • باعث می شود دندان زیبا و بدون نقص دیده شود
 • سفید کردن دندان
 • سرعت بالا در نصب
 • بروز حساسیت کمتر
 • تطابق دقیق با دندان ها
 • راحت شکل گرفتن
 • هزینه ی آن نسبت به سایر خدمات زیبایی کمتر و مقرون به صرفه می باشد.
 • برگشت پذیر بودن ( اگر لایه خارجی مینای دندان تراشیده نشده باشد می توان ونیر کامپوزیت را به راحتی برداشت )

استحکام و طول عمر ونیر کامپوزیت چقدر است ؟

عمر ونیر کامپوزیت بسته به رفتار فرد با آن و مراقبت درست و به موقع از آن دارد که موجب افزایش یا کاهش طول عمر آن می شود .

درصورتی که در این روش از مواد با کیفیت و درجه یک استفاده شود و نصب آن به درستی و با مهارت بالا انجام شود می توان از آن به عنوان مقاوم ترین و با دوام ترین کامپوزیت دنیا به حساب آورد. چرا که این مواد پس از سفت شدن از استحکام و دوام بالایی برخوردارند.

با رعایت نکات مهم و بهداشتی می توانید از جداشدن یا پوسیده شدن ونیر کامپوزیت نیز جلوگیری کنید و طول عمر آن را افزایش دهید . زیرا اگر نصب آن توسط متخصص دندان پزشکی زیبایی به درستی و با دقت بالا انجام شود هرگز پوسیده نمی شود. طول عمر کامپوزیت ونیر بین 7 تا 10 سال است . این موضوع را به خاطر داشته باشید که بعد از اتمام عمر آن یا در اثر لب پریدگی و شکستگی نیاز به تعویض مجدد دارد.

استحکام و طول عمر ونیر کامپوزیت
استحکام و طول عمر ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت در چند جلسه انجام می شود؟

در نصب ونیر کامپوزیت وابستگی زیادی به هنر و تجربه ی دندان پزشک نیاز است . به طوری که تنها چند دندان پزشک توانسته اند به خوبی از پس نصب این کامپوزیت بر بیایند و لبخند خاصی را به وجود آورند . دکتر آقاجری نیز جزء این دسته از متخصان دندان پزشک است که می تواند به درستی و با رعایت کامل نکات بهداشتی با هزینه کمتر بهترین کامپوزیت را برای شما نصب کند .

کامپوزیت ونیر به دلیل آسان بودن فر آیند نصب به یک جلسه نیاز دارند . اما توجه داشته باشید که در ابتدا به یک ویزیت اولیه برای بررسی و ارزیابی وضعیت دقیق دندان ها نیاز دارید و بعد از آن در جلسه ی بعدی فرآیند نصب کامپوزیت انجام می شود .

در این قسمت انتخاب رنگ کامپپوزیت به دلخواه خودتان است که در همان جلسه اول می توانید با پزشک خود هماهنگ کنید . پیوند دادن ونیر کامپوزیت دبا نور لیزری و چسب مخصوص انجام می شود که منجر به محکم نگه داشتن کامپوزیت به دندان می شود . ونیر رزین به صورت تک لایه ای است و به آرامی اجرا می شود و دندان فرد را می پوشاند . در این فرآیند هر لایه تا زمان رسیدن به نتیجه دلخواه توسط پزشک شکل داده می شود .

نحوه ی انجام آن به این گونه است که دندان پزشک یک لایه نازک از مواد کامپوزیتی را بر روی سطح بیرونی دندان قرار می دهد سپس با نور مخصوص دستگاه لایت کیور باعث سخت شدن و سفت شدن آن می شود و سپس به آن شکل و فرم می دهد .

در این بخش ممکن است که به صیقل دادن مینای دندان به دلیل عقب و جلو بودن دندان یا به منظور مرتب کردن نا مرتبی ها ی خفیف دندان نیاز باشد تا امکان قرار گرفتن ونیر کامپوزیت بر سطح دندان فراهم شود که در بعضی موارد از بی هوشی یا بی حسی موضعی استفاده می شود . با این حال از آن جا که لایه کامپوزیتی بسیار نازک است در نتیجه به تراش دندان یا جراحی لثه نیازی نیست و یک روش محافظه کارانه به حساب می آید .

مرحله ی آخر تعیین خطوط ترانزیشن دندان است . در این قسمت با استفاده از ابزار مناسب این خطوط را ایجاد کرده سپس به منظور صیقل دادن بهتر دندان می توان از سنگ آرکانزاس با سرعت پایین استفاده کرد . همانطو که ذکر شده است این روش در یک جلسه به اتمام می رسد و می توان 8 تا 10 دندان را ونیر کامپوزیت کرد و مدت زمان لازم برای انجام حدود 6 ساعت است .

فرآیند نصب ونیر کامپوزیت
فرآیند نصب ونیر کامپوزیت

نصب ونیر کامپوزیت برای چه کسانی توصیه می شود ؟

این روش به دلیل اصلاح به درستی طرح لبخند محبوبیت زیادی پیدا کرده است به همین دلیل محدودیت سنی برای آن وجود ندارد و افراد در هر سنی می توانند دندان های خود را با استفاده از این روش زیبا و خوش فرم کنند .

افرادی که ونیر کامپوزیت به آن ها توصیه می شودشامل :

 •  افرادی که دندان های آن ها تغییر رنگ پیدا کرده و به زردی می زند .
 • افرادی که به دلیل وجود نقص ژنتیکی باعث بد شکل شدن دندان هایشان شده است
 • افرادی که تکه ای از دندان های آن ها افتاده یا ساییده شده است .
 •  افرادی که دندان های آن ها بد شکل یا ترک برداشته است .
 • افرادی که فاصله ی زیادی بین دندان های آن ها وجود دارد .
 •  افرادی که  برخی از دندان هایشان کوتاهتر از سایرین می باشد .

اما با توجه به این نکته نصب ونیر کامپوزیت برای تعدادی از افراد توصیه نمی شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • هر چند کامپوزیت در اصلاح  بد رنگی دندان و پوشش بد فرمی آن ها نقش دارد اما انجام آن در سنین پایین و قبل از دوران بلوغ کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود . چرا که در سنین پایین به دلیل تکمیل نشدن رشد دندان ها پس از مدتی بین لثه و دندان فاصله ایجاد شده و ظاهر نامناسبی را پدید می آورد .
 • افرادی که از بیماری براکسیسم یا دندان قروچه رنج می برند این روش برای آنان توصیه نمی شود چرا که موجب لب پریدگی ، شکستگی یا جداشدن کامل ونیر کامپوزیت از دندان می شود .
 • افرادی که دندان های آن ها از دست رفته ، ریشه ست دارند یا پوسیده شده است توصیه نمی شود .

تفاوت ونیر کامپوزیت با لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان فرایندی است که پس از تراش دندان و قالب گیری توسط لابراتور ساخته شده و فرم نهایی آن توسط پزشک انجام می شود . همچنین پروسه درمان آن حدود 2 الی 3 جلسه به طول می انجامد . اما کامپوزیت ونیر مستقیما بر روی دندان قرار گرفته و توسط پزشک در همان جلسه اول فرم داده می شود و نیازی به تراش دندان و قالب گیری ندارد .

از لمینت دندان بیشتر در مواردی که خرابی و پوسیدگی دندان بیشتر و نیاز به تغییرات بیشتر فرم و طرح لبخند است استفاده می شود . اما از کامپوزیت ونیر در مواردی که مشکلات دندانی کمتر هستند و هدف اصلی اصلاح طرح لبخند با روشی محافظه کارانه با حداقل دستکاری و تراشکاری دندان است نیاز می باشد .

همین حالا فرم زیر را پر نمایید

تلفن : 02122887547-09384444595  ونیر کامپوزیت چه نوع روکشی می باشد؟

  ونیر کامپوزیت یک ماده ترمیم کننده همرنگ دندان است که به صورت یک لایه نازک بر روی سطح جلویی دندان توسط چسب مخصوص خود چسبانده می شود ، سپس توسط دکتر آقاجری متخصص دندان پزشکی فرم دهی می شود .

  عمر ونیر کاموزیت چقدر است؟

  عمر ونیر کامپوزیت بسته به رفتار فرد با آن و مراقبت درست و به موقع از آن دارد که موجب افزایش یا کاهش طول عمر آن می شود. مهم ترین امر در عمر ونیر کامپوزیت نوع نصب و فرم دهی آن است که اگر توسط یک متخصص دندانپزشکی انجام شود عمر طولانی را دارا می باشد.

  قیمت نصب ونیر کامپوزیت چقدر می باشد؟

  قیمت ونیر کامپوزیت با توجه به وضعیت دندان هر فرد متفاوت می باشد . همچنین قیمت آن به عواملی چون مواد ، تجهیزات ، سابقه و تخصص پزشک موردنظر ، و… بستگی دارد. با این حال شما در کلینیک تخصص دکتر آقاجری از با کیفیت ترین نوع ونیر کامپوزیت با قیمتی مقرون به صرفه و مناسب برخوردار می شوید.

  5/5 - (2 امتیاز)

  6 دیدگاه

  1. مانیا صیفی گفت:

   سلام آقای دکتر بعد از انجام ونییر کامپوزیت چند وقت یکبار باید برای ویزیت بیایم مطب؟

  2. شهاب سلیمانی گفت:

   ونیر کامپوزیت به دندان ها آسیب میزند؟

  3. پیمان هاشمی گفت:

   سلام. دکتر ونیر کامپوزیت فک پایین هم انجام میدهید؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *