نکات ایمپلنت دندان

نکات ایمپلنت دندان

حیاتی ترین نکات ایمپلنت دندان چیست ؟

دانستن نکات ایمپلنت دندان قبل از انجام آن در روند درمان بسیار کمک کننده خواهد بود. بیماران همواره نگرانی هایی در مورد روند درمان خود ، درد ناشی از ایمپلنت ، وجود یا عدم وجود عوارض ایمپلنت و… دارند

مطالعه منابع معتبر و مقالات به روز علمی این نگرانی ها را بر طرف کرده و اطلاعات درست و به دور از شایعات به بیمار می دهد. ایمپلنت یکی از روش های درمانی جدید و بهتربن راهکار برای کسانی است که به هر دلیلی یک یا تعدادی از دندان های خود را از دست داده اند. دندان پزشک با در نظر گرفتن نکات ایمپلنت دندان قبل از جراحی و معاینات لازم تصمیم به ایمپلنت دندان می گیرد. اگر شرایط برای ایمپلنت مساعد بود این کار با دقت و ظرافت انجام می گیرد. ایمپلنت از دو قسمت تاج و ریشه تشکیل شده است. فلز به کار رفته در ایمپلنت از تیتانیوم است که یک فلز سازگار با بدن است.

دکتر آقاجری جراح لثه و متخصص ایمپلنت دندان و لمینت .

طلایی ترین نکات ایمپلنت دندان

ویژه ترین نکات ایمپلنت دندان که ممکن است برای شما جای سوال داشته باشد در زیر آمده است.

1-درد ایمپلنت دندان چقدر است؟

اولین نکته از نکات ایمپلنت دندان این موضوع را مطرح کردیم.می دانیم که این سوال برای همه مراجعه کنندگان وجود دارد و به خاطر آن مضطرب هستند. درد ایمپلنت در حین جراحی کم بوده و محل جراحی بی حس می باشد. این عمل از کشیدن دندان کم درد تر بوده پس جای نگرانی وجود ندارد.

2-تاثیر روی استخوان فک

از نکات ایمپلنت دندان می توان به جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک اشاره کرد. جایگذاری ایمپلنت نه تنها به فک آسیب نمی زند بلکه از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می کند.

همچنین فلزی که در ایمپلنت به کار می رود از جنس تیتانیوم است که کاملا سازگار به محیط بدن است و واکنش و حساسیت ایجاد نمی کند.

3-طول درمان ایمپلنت چقدر است؟

زمان انجام ایمپلنت در افراد مختلف متفاوت است. این زمان به استخوان اطراف ایمپلنت بستگی دارد و ممکن است فاصله زمانی گذاشتن ریشه تا تاج 6 ماه به طول بی انجامد.

گاهی نیز استجوان اطراف ایمپلنت از وضعیت مطلوبی برخوردار است و بعد از قرار دادن ریشه در همان روز تاج نیز گذاشته می شود. این مورد بسته به نظر پزشک و با صلاح دید وی انجام می شود.

4-قرار دادن ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان

یکی از نکات ایمپلنت دندان فاصله زمانی بین خارج کردن دندان از بین رفته و گذاشتن ریشه ایمپلنت است. گاهی ممکن است به دلیل فرآیند استخوان سازی این فاصله تا 2 الی 3 ماه طول بکشد.

در صورتی که عفونت در لثه از ریشه دندان خارج شده باقی مانده باشد ، نباید ایمپلنت انجام شود. زیرا این عفونت فعال مشکلاتی برای شخص به وجود می آورد و روند درمان را با مشکل مواجه می کند.

پس از از بین رفتن عفونت با راهکار هایی که دندان پزشک با توجه به میزان عفونت برایتان در نظر میگیرد ، شما می توانید به راحتی ایمپلنت را انجام دهید.

دکتر صادق آقاجری با سالها فعالیت و سابقه در این عرصه با تیمی مجرب کار جراحی ایمپلنت شما را برعهده میگیرد.

5-لیفت سینوس فک قبل از ایمپلنت

بیمارانی که مدت زیادی از کشیدن دندان های آسیا و نیش فک بالایشان می گذرد یا به دلیل افزایش سن سینوس استخوان فک بالا درون استخوان گسترش یافته است.

در نتیجه استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت وجود ندارد .از نکات ایمپلنت دندان این است که قبل از قرار دادن ایمپلنت دندان استخوان فک ترمیم شود.

و پس از ترمیم یا حدود ۴ ماه آینده پس از ترمیم می توان ایمپلنت را قرار داد.

6-چه کسانی نباید ایمپلنت انجام دهند؟

عمل ایمپلنت دندان در اکثر بیماران قابل انجام است و محدودیتی ندارد. در بعضی موارد که شخص بیماری هایی مثل دیابت کنترل نشده دارد و بیمارانی که تحت رادیوتراپی مخصوصا در ناحیه فک و گردن هستند و بیمارانی که مدت طولانی تحت درمان بیس فسفونات بوده اند ایمپلنت نباید انجام شود.

تجویز ایمپلنت برای این افراد به تشخیص پزشک بستگی دارد. در برخی افراد که به استعمال سیگار ، مواد مخدر و مشروبات الکلی اعتیاد دارند نیز درصدی احتمال موفقیت کاهش می یابد.

در نظر داشته باشید قبل از انجام ایمپلنت شرح کاملی از وضعیت سلامتی خود به دندان پزشک بدهید و به سوالات وی به دقت پاسخ دهید.

7-رعایت بهداشت ایمپلنت

از نکات ایمپلنت دندان که حتما باید مد نظر قرار دهید رعایت بهداشت دهان برای دندان های کاشت شده است. با رعایت بهداشت از مشکلاتی مثل عفونت در اطراف ایمپلنت جلوگیری می شود و دوام آن ها افزایش یابد.استفاده از مسواک ، نخ دندان و جرمگیری به موقع همچنین استفاده از وسایل به روز برای تمیز کردن دندان ها مثل دستگاه هواسایی که به وسیله هوا سطح ایمپلنت و دندان ها را تمیز می کند می تواند کمک که ایمپلنت های شما تا پایان عمر همراهتان باشد…

ایمپلنت دندان علاوه بر مزایای فراوانی که دارد ، با موفقیت انجام ایمپلنت بسیار بالایی در حدود بالای 95 درصد انجام می شود.دقت انجام در این کار توسط دندان پزشک و متریال استفاده شده در آن اهمیت فراوانی دارد.

سوالات متداول

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99 : یکی از سوالات مطرح در مورد قیمت ایمپلنت در سال 99 می باشد. قیمت ایمپلنت ها بسته به کیفیت و کشور سازنه آن متفاوت هستند . البته تمامی ایمپلنت های به کار رفته در مرکز ما دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99 کره ای بین سه تا سه و نیم میلیون می باشد.  قیمت ایمپلنت های اروپایی نیز بین چهار تا چهار و نیم میلیون تومان است. البته توجه داشته باشید این قیمت، قیمت پایه ایمپلنت و روکش آن را شامل می شود.

ادامه مطلب :

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99

بیمه ایمپلنت دندان چگونه است؟

بیمه ایمپلنت دندان : یکی از سوالاتی که ذهن مراجعه کنندگان را درگیر می کند ، این است که آیا بیمه شامل ایمپلنت دندان می شود و چه بیمه هایی؟ برخی از بیمه های تکمیلی جدیدا ایمپلنت های دندانی را زیر پوشش خودشان برده اند. ما با بیمه ایران ، پارسیان ، کلیه بانک ها ، دانشگاه آزاد ، آتیه سازان حافظ…

ادامه مطلب:

بیمه ایمپلنت دندان

طول درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

طول درمان ایمپلنت دندان : از پرسش هایی که ذهن بیماران را مشغول می کند این است که ایمپلنت های درمانی چقدر طول می کشد؟ یعنی زمانی که ایمپلنت کار گذاشته می شود تا زمانی که روکش تحویل داده می شود. طول درمان به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد از یک روز تا یک سال ممکن است طول بکشد.

ادامه مطلب:

طول درمان ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت ها ایمن هستند و چه مدت دوام خواهند داشت؟

ایمپلنت یک روش درمانی مطمئن و خوب است.تقریبا صحیح است که بگوییم ایمپلنت ها ، دقیقاً مانند دندان های طبیعی البته تا زمانی که شما از آنها مراقبت می کنید ، دوام می آورد.

انواع ایمپلنت دندانی چیست؟

سه نوع معمول کاشت دندان وجود دارد که می توانید از بین اندواستیل ،ساب پریواستیل و زایگوماتیک انتخاب کنید.

مزایای ایمپلنت دندانی چیست؟

سه نوع معمول کاشت دندان وجود دارد که می توانید از بین اندواستیل ،ساب پریواستیل و زایگوماتیک انتخاب کنید.

ارزان ترین قیمت ایمپلنت چنده است؟

 ارزان ترین قیمت ایمپلنت در کشور مرکز ایمپلنت دکتر  آقاجری می باشد.

حتما با ما در تماس باشید و یا قیمت ها را در همین صفحه ببینید

نکات ایمپلنت دندان

همین حالا فرم زیر را پر نمایید

تلفن : 02122887547-09384444595

رزرو نوبت

برای رزرو نوبت و تماس با ما لطفا کلیک نمایید
لطفا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *