مهمترین مراحل ایمپلنت دندان که اصلا نمی دانستید؟

مراحل ایمپلنت دندان چیست ؟

مراحل ایمپلنت دندان: جایگزینی دندان از دست رفته یکی از مهم ترین معضلاتی است که افراد درگیر با این بیماری به آن دچار هستند. زیرا پیدا کردن یک جایگزینی مناسب که علاوه بر طول عمر بالا بتواند عملکرد خوبی را نیز داشته باشد بسیار سخت است. در این زمان به گفته بهترین متخصصان دندانپزشکی، بهترین گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته کاشت ایمپلنت دندان است.

اگر چه قیمت ایمپلنت دندان به نسبت سایر روش های جایگزینی مانند دندان مصنوعی کمی بالا باشد اما به دلیل تشابه ظاهری  و عملکردی با دندان طبیعی باعث افزاشی اعتماد به نفس شما می شود و طول عمر بالایی که دارد امکان ترمیم را به سالیان طولانی واگذاری می کند در حالی که دندان مصنوعی حدالامکان باید هر 3 تا 5 سال عوض شود.

کاشت ایمپلنت دندان با توجه به عملکرد بالا و زیبایی ظاهری که به دهان و دندان ها می بخشد دارای مراحل و پیچیدگی های خاصی می باشد که تنها یک متخصص ایمپلنت می تواند به خوبی با آن آشناییت داشته باشد.

دانستن مراحل ایمپلنت دندان برای همه و  بخصوص برای افراد شاغل بسیار مهم است. چرا که می توانند محدوده زمانی درمان دندان خود را تخمین بزنند و زمان خود را برای رفت و آمد به دندانپزشکی تنظیم کنند. عمل ایمپلنت دندان نیاز به یک عمل جراحی دهانی دارد و پس از بی حس شدن منطقه جراحی انجام می شود. در حین عمل ، دندانپزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک ایجاد کرده و پایه را به دقت در استخوان پیچ می کند. سپس لثه روی کاشت گذاشته می شود تا بتواند بهبود یابد.

بعد از اینکه پایه کاشت به اندازه کافی بهبود یافت ، یک عمل جراحی دوم لازم است تا کانکتور در قسمت بالای کاشت قرار گیرد. در آخر ، تاج در بالای کانکتور قرار می گیرد. این تاج با سیمان مخصوص دندان و یک پیچ کوچک به کانکتور وصل می شود. دکتر آقاجری جراح لثه و متخصص ایمپلنت دندان و لمینت تمامی مراحل فرآیند ایمپلنت دندان را پس از ویزیت شما با توجه به نوع دندان هایتان کاملا توضیح داده و بهترین تصمیم را برای شما می گیرد.

قبل از اینکه مراحل ایمپلنت دندان را توضیح دهیم لازم است بدانیم ایمپلنت چیست؟ در ادامه این مقاله به بررسی مراحل ایمپلنت دندان و تعریف آن می پردازیم. با ما  همراه باشید.

ایمپلنت چیست ؟

دندان هایی که ریشه آن ها به واسطه بیماری یا بی توجهی به نظافت دهان و دهان به قدری خراب است که توانایی قرار دادن روکش و هیچگونه ترمیمی را ندارند، امکان نگه داری را نیز ندارند. در نتیجه بهترین راه چاره برای اینگونه دندان ها کاشت ایمپلنت دندان است.

در فرایند کاشت ایمپلنت پزشک مربوطه در ابتدا پس از بررسی های لازم با استفاده از ابزارهای دندانپزشکی استریل شده ریشه دندان را از لثه خارج کرده و پین های باریک که از جنس تیتانیوم خالص هستند داخل استخوان فک دندان از دست رفته قرار داده می دهد. نگامی که این پیچ ها در در استخوان فک جای گرفتند،دندانپزشک با استفاده از پروتز های دندانی روکش ایمپلنت را بر روی آنها قرار دهند.

دندان متحرک با استفاده از پیچ مخصوص ، قابل اتصال بر روی این پایه ها هستند. مراحل ایمپلنت دندان را در ادامه توضیح دادیم:

ایمپلنت چیست ؟

ایمپلنت چیست ؟

مراحل ایمپلنت دندان بصورت کامل :

مراحل ایمپلنت دندان شامل چند مرحله است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

قدم اول کاشت ایمپلنت :مشاوره و  ویزیت کامل توسط متخصص . بررسی کامل شرایط دهان و دندان ، لثه و انتخاب طرح درمانی مناسب فرد. ایمپلنت دندان یک روش کاملا تخصصی برای درمان دندانها است بنابراین حتما به پزشک متخصص مراجعه شود.

قدم دوم  کاشت ایمپلنت : کشیدن دندان . پس از بررسی های اولیه که در نتایج پایان کار بسیار مهم و تاثیرگذار است ، ریشه دندان باید کشیده شود.

قدم سوم کاشت ایمپلنت : قدم سوم از مراحل ایمپلنت دندان قراردادن پایه ایمپلنت در دهان .پیچ فلزی که از جنس تیتانیوم است و در استخوان وارد می شود و به عنوان پایه نگه دارنده دندان قرار می گیرد.  این مرحله بسیار مهم است چراکه بی حسی شما باید بگونه ای باشد که هیچ دردی را حس نکنید. ممکن است در مواردی پزشک متخصص ، تشخیص بدهد که بیمار را بیهوش کند.

انواع پایه های ایمپلنت را در تصویر مشاهده می کنید.

انواع پایه های ایمپلنت

انواع پایه های ایمپلنت

بعد از قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک (حدود 5 تا 7 ماه بستگی به موقعیت دندان در فک دارد) آماده مراحل بعدی کاشت ایمپلنت دندان خواهید بود. پایه وارد شده در فک به سرعت با استخوان مجاور شروع به استخوان سازی می نماید و در نهایت همچون یک ریشه محکم در دهان تثبیت می شود.

قدم چهارم در کاشت ایمپلنت :قدم چهارم در مراحل ایمپلنت دندان این است که اگر شما ایمپلنت دندان جلویی را انجام دهید ، برای حفظ زیبایی ، پزشک متخصص تا اتمام مراحل یک روکش موقت بر روی آن قرار می دهد.

قدم پنجم برای ایمپلنت دندان : پس از تثبیت پایه ایمپلنت در دهان قالب گیری برای تاج دندان انجام می شود.انتخاب پروتز می تواند ثابت یا متحرک باشد.

قدم نهایی کاشت ایمپلنت : قدم نهایی در مراحل ایمپلنت دندان این است که تاج دندان که در لابراتوار ساخته شده بر روی پایه ایمپلنت توسط یک پیچ متصل می شود و کار ایمپلنت دندانی شما به پایان می رسد.

نکته مهم این است که با توجه به دائمی بودن کاشت ایمپلنت ، باید به توصیه های لازم و مراقبتهای پس از ایمپلنت عمل کنید. دکتر متخصص زیبایی رعایت تمامی موارد مهم بهداشتی را به شما متذکر می شود. بدیهی است هرچه بیشتر به مراقبت های دهان و دندان خود توجه بیشتری کنید ، دندان های سالم تری خواهید داشت.

دکترآقاجری با سالها فعالیت و سابقه در این عرصه با تیمی مجرب کار جراحی ایمپلنت شما را برعهده می گیرد.

بیشتر بخوانید : فرآیند ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت دندانی به دندان های مجاور آسیب می زند؟

این سوالی است که برای اغلب بیماران پیش می آید. توجه کنید که ایمپلنت دندان ، جایگزین مناسب برای بی دندانی است برای قراردادن پایه ایمپلنت هیچ نیازی به تراش دادن سایر دندان ها نیست . بنابراین هیچگونه آسیبی به دندان های مجاور وارد نمی کند.

چه کسانی می توانند ایمپلنت کنند؟

از جمله کسانی که می توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند شامل افراد زیر هستند:

 • کسانی که یک یا چند دندان را از دست داده اند
 • خرابی بیش از حد دندان (غیر قابل ترمم بودن )
 • استحکام مناسب استخوان فک
 • افرادی که از سلامت جسمانی لازم برخوردارند

هم چنین شما با بازدید از سایت دکتر صادق آقاجری میتوانید از سایر مقالات با خبر شده و با آگاهی تمام دست به جراحی بزنید.

ایمپلنت ها چه مدت دوام خواهند داشت؟

فرآیند ایمپلنت دندان یک روش درمانی مطمئن و خوب است.تقریبا صحیح است که بگوییم ایمپلنت ها ، دقیقاً مانند دندان های طبیعی البته تا زمانی که شما از آنها مراقبت می کنید ، دوام می آورد.

هر چقدر مراقب ایمپلنت های خود باشید و برای چکاپ به دندانپزشک خود به صورت منظم مراجعه کنید، بیشترین تأثیر را در ماندگاری و دوام آنها خواهد داشت… برای اطلاع از بیمه ایملنت دندان به لینک آن مراجعه فرمایید.

مزایای ایمپلنت دندان

فرآیند ایمپلنت دندان مزایای فراوانی را به همراه خود برای بیمار دارد که هر کدام در جایگاه خود بسیار مهم و با ارزش است.

 • زیبایی ظاهری: پر شدن جای خالی دندان یا دندان ها به یک دندان طبیعی قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهر و به خصوص لبخند شما دارد.
 • استفاده راحت: ایمپلت بعد از مدت زمان کوتاهی که به آن عادت کنید با دندان طبیعی هیچ فرقی نداشته و اذیتی برای بیمار ندارد.
 • راحتی گفتار: ایمپلنت هیچ گونه حرکتی در دهان شما نداشته و مانند دندان مصنوعی لق یا خرج نمی شود.
 • جوییدن غذا: جویدن غذا با دندان های ایمپلنت شده فرقی با دندان طبیعی ندارد در صورتی که دندان مصنوعی قدرت جوندگی کمتری دارد.

رزرو نوبت

تلفن : 09384444595-09384444595

برای اطلاع دقیق از قیمت ها کلیک نمایید: قیمت ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان چند مورد است؟

مراحل ایمپلنت دندان در 3 جلسه خلاصه می شود. جلسه اول برای بررسی وضعیت دندان های شما و قالب گیری از دندان هایتان می باشد، جلسه دوم برای کاشت ایمپلنت که شامل سورا کردن استخوان فک و قرار دادن پایه ایمپلنت است و جلسه سوم پس از جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک نوبت به تاج دندان می رسد که بر روی ایمپلنت سوار می شود.

فرآیند ایمپلنت دندان را از کجا میتوان دریافت کرد؟

دکتر آقاجری به طور کاملا رایگان پس از بررسی وضعیت دندان های شما فرآیند مناسب ایمپلنت دندان را برای شما به طور کامل بزگو می کند و تمامی نکات قبل و بعد از ایمپلنت به شما خواهد گفت.

4.8/5 - (66 امتیاز)

5 دیدگاه

 1. شیوا خدادادی گفت:

  سلام درصورتی که به پیوند پودر استخوان هم نیاز باشه، مراحل ایمپلنت چقدر طول میکشه تا سپری بشه؟

 2. محمد نوری گفت:

  سلام از زمان کاشت ایمپلنت تا تحویل روکش دندان چند ماه طول میکشد؟

 3. هادی خرمی گفت:

  سلام من از انجام ایمپلنت و جراحی میترسم ایمپلنت درد داره؟

 4. محسن جعفری گفت:

  دکتر براتون مقدور است فیلم مراحل ایمپلنت دندان را هم در سایتتان بگذارید تا با نحوه کاره شما آشناتر بشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *