لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی: زیبایی و ترمیم دندان ها امروزه بسیار مورد توجه افراد جامعه قرار گرفته و این توجه باعث گشته در علم دندانپزشکی روش های بسیاری برای ترمیم و زیبایی دندان ایجاد شود. از بین روش های بسیاری که برای زیبایی دندان ها ایجاد شده است، می توان به لمینت دندان اشاره کرد که از مهم ترین و پر مخاطب ترین روش های زیبایی دندان می باشد. لمینت دندان از جمله روش های زیبایی دندان است که با جلوه ی خاصی که به دندان ها می بخشد در حال حاضر مخاطبان بسیاری را توانسته است به سمت خود جذب کند.

لازم به ذکر است که بدانید لمینت دندان دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند. برای مشاهده قیمت لمینت دندان بر روی لینک رو به رو کلیک نمایید.

همانطور که ذکر شد لمینت دندان دارای انواع مختلفی است که در بین آن ها یکی از انواع لمینت های با کیفیت، لمینت سرامیکی دندان است. لمینت تمام سرامیکی نازک و ظریف بوده و در واقع مختص به دندان های هر فرد طراحی و سفارشی سازی می شود. پس از آن که لمینت سرامیکی با توجه به نوع و شکل ظاهری دندان طراحی و آماده شد، بر روی دندان های چسبانده می شود.

لمینت تمام سرامیکی از دوام بسیار بالایی برخوردار است و طول عمری در حدود 15 الی 20 سال را دارا می باشد. این روکش زیبایی دندان مقاومت بالایی را در برابر رنگ پذیری دارد، به همین دلیل به یکی از گزینه های اصلی برای افراد خواهان اصلاح طرح لبخند تبدیل شده است. همچنین به دلیل دارا بودن خصوصیاتی چون دائمی بودن، نازک طبیعی بودن آن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

اما باید بدانید برای کسب نتیجه ی عالی از لمینت سرامیکی دندان بهتر است علاوه بر انتخاب بهترین برند لمینت سرامیکی، توسط دندانپزشکی که در این کار تخصص لازم و تجربه ی بالایی را نیز دارد ویزیت شوید. مراجعه به یک فرد متخصص و متبحر می تواند تضمین موفقیت زیبایی دندان شما را با اطمینان خاطر بدهد.

در بین دندانپزشکان متخصص و متبحر کشور می توان به دکتر صادق آقاجری اشاره کرد. دکتر آقاجری ارائه دهنده خدمات تخصصی کاشت ایمپلنت دندان، جراحی لثه و همچنین تمامی خدمات زیبایی به بیماران عزیز با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت می باشد. ایشان با تخصص و تجربه ای که در چند ساله از فعالیت خود کسب کرده اند می توانند با اطمینان خاطر اقدام به نصب لمینت سرامیکی دندان برای شما عزیزان کرده و تضمین یک جراحی موفق آمیز را به شما دهد.

(( قیمت لمینت سرامیکی در کلینیک دکتر آقاجری در عین دارا بودن کیفیت بالا بسیار مقرون به صرفه و مناسب بوده، به طوری که تمامی قشر از جامعه می توانند از این خدمات استفاده کرده و از یک لبخند زیبا بهره مند شوند.))

شایان ذکر است که بدانید دکتر آقاجری از زمینه کاشت ایمپلنت دندان یکی از مجرب ترین پزشکان در شرق تهران می باشد که با تخصص و تجربه ای که دارد توانسته است رضایت بیماران خود را جلب نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ایمپلنت دندان می توانید بر لینک رو به رو کلیک کرده و مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

لمینت سرامیکی چیست؟
لمینت سرامیکی چیست؟

در این مطلب از سایت کلینیک دکتر آقاجری به بررسی لمینت سرامیکی، مزایا و معایب آن ها می پردازیم با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.


تفاوت لمینت سرامیکی با کاپوزیت در چیست؟

لمینت سرامیکی با دو متد بروز انجام می شود که هر کدام در دسته بهترین متدهای زیبایی دندان هستند. این دو متد عبارتند از سرامیکی و کامپوزیتی که هدف هر دو روش سفید کردن و مرتب کردن دندان های افراد است.

اما لازم به ذکر است بدانید این دو روش با یکدیگر دارای تفاوت های عمده ای می باشند که باعث ایجاد تمایز بین آن ها شده است و همواره افرادی که خواهان زیبایی دندان و اصلاح طرح لبخند هستند را با سردرگمی همراه می سازد.

این دو روش دارای چه تفاوت هایی با یکدیگر می باشند که باعث ایجاد تمایز بین آن ها می شود؟

 1. مهم ترین تفاوت لمینت سرامیکی با لمینت کامپیوزیتی، جنس مواد تشکیل دهنده آن هاست. به دلیل همین تفاوت، هزینه ی آن ها نیز با یکدیگر تفاوت خواهد داشت، به طوری که لمینت تمام سرامیکی به نسبت لمینت کامپوزیتی گران تر می باشد.
 2. همچنین به دلیل خاصیت مواد تشکیل دهنده ای که دارند لمینت سرامیکی دارای دوام بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی می باشد.
 3. در هر دوی این متدها، برگشت پذیری زود تر از زمان مقرر با احتمال بسیار کمی مواجهه است اما با این حال در روش لمینت تمام سرامیکی باز هم درصد این اتفاق به نسبت لمینت کامپوزیتی کمتر می باشد.
 4. لمینت سرامیکی از موادی ساخته شده است که در برابر تغییر رنگ در اثر مصرف نوشیدنی ها، سیگار و… مقاومت بالایی را دارد در حالی که لمینت کامپوزیتی بسیار متخلخل بوده و با گذشت زمان تغییر رنگ پیدا می کند.

مزایای لمینت سرامیکی چه می باشد؟

همانطور که می دانید رنگ طبیعی اغلب دندان ها کاملا سفید نبوده و در برخی از افراد کمی متمایل به زرد می باشد؛ از همین رو در صورتی که اقدام به سفید کردن دندان های خود کنید کاملا متوجه تغییر رنگ دندان ها می شوید. تصوری که اغلب افراد از لمینت تمام سرامیکی دارند، دندان هایی بسیار سفید و مصنوعی می باشد که هر کسی متوجه غیر طبیعی بودن آن خواهد شد. در نتیجه اکثر مردم به همین دلیل از انجام این کار منصرف می شوند.

اما نکته ای که خیلی ها از آن اطلاع ندارند این است که در این روش  اشخاص می توانند با سلیقه خود رنگ و مدل آن را انتخاب کنند. همچنین اشخاصی که طرفدار ظاهر طبیعی هستند از پزشک خود بخواهند که مطابق با سلیقه  همانند با سایر دندان های کناری آن ها اقدام به نصب لمینت سرامیکی کند.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای این متد زیبایی این است که احتمال ایجاد بیماری های مرتبط با لثه با استفاده از این روش خیلی کمتر از سایر روش ها می باشد. همچنین با اقدام به این کار رویای رسیدن به لبخندی زیبا و درخشان که هرکس در سر دارد با تعداد جلسات درمانی بسیار کم به حقیقت می پیوندد.

مزیت دیگری که باعث برتری لمینت سرامیکی شده این است که این متد زیبایی به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد و نسبت به ونیر کامپوزیت دارد دوام و طول عمر بیشتری دارد. 

مزایای انجام لمینیت تمام سرامیکی چه می باشد؟

معایب لمینت سرامیکی چیست؟

مانند اغلب اقدامات زیبایی انجام لمینت سرامیکی در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی می باشد که در در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم: معایب لمینت سرامیکی شامل موارد زیر است:

 • در صورتی که دندان بیمار توسط دندانپزشک، برای انجام این کار تراش بخورد دیگر قابل بازگشت نخواهد بود.
 • اگر برای انجام لمینت سرامیکی به پزشک ماهر و با تجربه ای مراجعه نکنید و دندان های شما بیش از حد لازم تراش بخورد امکان دارد موجب کاهش دوام لمینت شود.
 • در صورت بروز مشکلاتی مانند شکستگی، ایجاد ترک بر روی لمینت سرامیکی و… چاره ای جر تعویض آن نخواهید داشت.
 • طول عمر مفید این لمینت ها در بهترین حالت حدود 15 الی 20 سال است که بعد از گذشت این زمان نسبت به تعویض آن باید اقدام نمود.
 • امکان انجام این روش، بر روی دندان هایی که دارای پوسیدگی زیاد بوده یا دندان هایی که در سال های گذشته پر شده اند وجود ندارد.
 • به دلیل جنس مواد و مزایایی که لمینت تمام سرامیکی نسبت به کامپوزیت دندان دارد موجب شده است لمینت سرامیکی قیمت بالاتری را داشته باشد.

چه کسانی می توانند لمینت سرامیکی انجام دهند؟

در این بخش می خواهیم به موضوع موارد استفاده از لمینیک سرامیکی و همچنین در چه شرایطی می تواند انتخاب مناسبی باشد، بپردازیم. توجه کنید لمینت سرامیکی برای افرادی که دارای دندان هایی با رنگ، فرم و شکل زیبا هستند آن هم در سنین کم  به هر جهت انتخاب عقلانی و منطقی نمی باشد.

اما در کدام موارد به کارگیری از لمینت سرامیکی برای بیماران مناسب می باشد؟

در زیر به شرایطی که در آن ها این متد زیبایی قابل استفاده است اشاره شده است:

 • دندان هایی که به دلایل مختلفی مثل عدم رعایت بهداشت، مصرف مشروبات الکلی، استعمال دخانیات، بالا رفتن سن و… زرد و کدر شده اند و لکه هایی بر روی آن ایجاد شده است که با استفاده از روش های دیگر قابل اصلاح نمی باشند.
 • برای پر کردن فواصل ایجاد شده بین دندان ها
 • اگر دندان ها دچار شکستگی یا لب پریدگی شده باشند، استفاده از تکنیک لمینت سرامیکی انتخاب بسیار مناسبی می باشد.
 • افرادی که به صورت جزئی دارای دندان های به هم ریخته هستند.

چه کسانی نمی توانند لمینت سرامیکی انجام دهند؟

همانطور که برخی از افراد کاندیدای مناسبی برای به کار گیری از روش لمینت سرامیکی جهت زیباسازی و رسیدن به رنگ و فرم دلخواه دندان هایشان هستند، بعضی از افراد برای این روش مناسب نبوده و پزشکان به کاربردن این متد زیبایی را برای آن ها صلاح نمی دانند.

دکتر آقاجری و بیشتر دندانپزشکان با تجربه، بر این مسئله تاکید دارند که افرادی که دندان های سالمی ندارند و بهداشت دندان هایشان را به درستی و روزانه رعایت نمی کنند، نباید از این کار برای ظاهر زیبای دندان هایشان استفاده نمایند. چرا که ابتدا باید مشکلات اصلی دندان ها حل شده تابدین ترتیب لمینت سرامیکی دوام و طول عمر خود را حفظ و از سوی دیگر به درستی عملکرد زیبایی را بر دندان های شما اعمال نماید.

در ادامه به تعدادی از مواردی که موجب منع استفاده از لمینت سرامیکی برای بیماران می شوند اشاره کرده ایم که عبارتند از:

 • افرادی که به بیماری های لثه مبتلا هستند، زیرا روکش های دندانی باعث تجمع پلاک ها در لثع و تشدید بیماری خواهد شد.
 • افراد که دارای دندان هایی با شکستگی های وسیع می باشند.
 • افرادی که دچار بیماری پوسیدگی دندان شده اند.
 • افرادی که مینای دندان آن ها از بین رفته است.
 • افرادی که دچار بیماری دندان قروچه هستند، زیرا در این صورت به احتمال زیاد روکش ممکن است ترک برداشته و بشکند. البته در صورت استفاده از محافظ شب این افراد می توانند لمینت سرامیکی را انجام دهند.
 • اشخاصی که فاصله لب و دندان هایشان خیلی کم می باشد.

رزرو نوبت

برای اطلاع دقیق از قیمت ها کلیک نمایید: قیمت ایمپلنت دندان

تفاوت لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی در چیست؟

مهمترین تفاوت لمینیت سرامیکی با لیمینیت کامپوزیتی، جنس موادی تشکیل دهنده آن هاست. به دلیل همین تفاوت، هزینه آن ها نیز با یکدیگر تفاوت خواهد داشت که لمینیت تمام سرامیکی، گران تر از لمینیت کامپوزیتی می باشد.

مزایای لمینت سرامیکی چه می باشد؟

لمینت سرامیکی دارای طول عمر بالایی می باشد و علاوه بر زیبایی که به چهره و لبخند شما می دهند از بروز بیماری های مرتبط با لثه نیز جلوگیری می کند.

طول عمر لمینت طرامیکی چقدر است؟

دوام این  اقدام زیبایی بسیار بالاست و طول عمری در حدود 15 تا 20 سال خواهد داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

0 دیدگاه

 1. محسن گفت:

  ببخشید لمینیت سرامیکی برای فک پایین هم انجام میدهید؟

 2. حسن میرزاپور گفت:

  ببخشید لمینیت سرامیکی را شما توصیه میکنید یا کامپوزیت؟

 3. محمد غلامی گفت:

  سلام خسته نباشید. هزینه لمینت برای 10 عدد دندان فک بالا و پایین چقدر میشه؟

 4. هدا رنجبر گفت:

  اطلاعات مفیدی درمورد لمینیت دندان بود . از شما بسیار ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *