عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان در چند دهه گذشته افزایش یافته و در نتیجه سوال درباره عوارض ایمپلنت دندان افزایش می یابد.با بررسی های لازم توسط دکتر صادق آقاجری این عوارض به کمترین میزان خود خواهد رسید.

از آنجا که بسیاری از این عوارض بر روی تصاویر بعد از جراحی به راحتی تشخیص داده می شوند ، مهم است که رادیولوژیست ها با آنها آشنا باشند و بتوانند آنها را تشخیص دهند.رادیولوژیست ها همچنین باید درک اساسی از درمان آنها داشته باشند.

عوارض اساسی کاشت های دندانی ارائه شده است که به سه دسته کلی تقسیم شده اند: اضافه وزن بیومکانیکی ، عفونت یا التهاب و سایر علل.

تعدادی از این عوارض را جهت آگاهی شما عزیزان در زیر آورده ایم . احتمال وقوع عوارض بسیار کم می باشد ولی دانستن آن ها قبل از کاشت ایمپلنت به شما کمک می کند تا با دید بهتری این کار را انجام داده و به همه جوانب آن آگاهی داشته باشید.

 نمونه هایی از شکستگی ایمپلنت ، شل شدن ، عفونت ، التهاب ناشی از سیمان زیر شکاف ، عدم حفظ استخوان و بافت نرم ، آسیب دیدگی به سازه های اطراف و سایر عوارض ، از موضوعات قابل توجه است.

بار بیش از حد کاشت ایمپلنت ها معمولاً باعث شل شدن یا شکستگی اجزای کاشت می شود. این عرضه در فک پایین معمولا بیشتر از فک بالا ایجاد می شود. این عرضه از شایع ترین عوارض ایمپلنت دندان های تک ایمپلنتی می باشد. فرسایش عمودی استخوان فک و شل شدن پیچ ها از دلایل اصلی شل شدگی پیچ ها است.

عوارض ایمپلنت دندان چیست ؟

عوارض ایمپلنت دندان در طولانی مدت چیست؟

*همچنین شل شدن دندان کناری دندان ایمپلنت شده از عوارض ایمپلنت دندان است که معمولا با گذشت مدت زمان اندکی قابل رفع است.

*در ایمپلنت دندان جلو فک بالا ممکن است مقداری عوارض به این صورت پیش بیاید که سایر دندان ها به اندازه بسیار کمی بلند شوند و روکش ایمپلنت سر جایش باقی می ماند.

*پس زدگی ایمپلنت یکی از عوارض ایمپلنت دندان است که در صورت عدم رعایت نکاتی که توسط دندانپزشک گفته می شود ممکن است رخ دهد. منظور از پس زدگی همان جوش نخوردن پایه تیتانیومی ایمپلنت به استخوان فک است.

به عنوان مثال اگر در محل کاشت ایمپلنت عفونت باقی مانده باشد ، احتمال پس زدگی را به وجود می آورد.

در افرادی که از دخانیات و سیگار استفاده می کنند همواره گفته می شود که احتمال عدم موفقیت ایمپلنت بیش از سایرین است. اگر مدتی پس از جراحی استعمال سیگار را کنار نگذارید ممکن است دچار عوارض ایمپلنت دندان شوید.

در افراد دیابتی ممکن است این عارضه رخ بدهد. اگر دیابت کنترل شود جای نگرانی برای بیماران گرامی وجود ندارد.

*از عوارض دیگر ایمپلنت دندان افتادن تاج دندان و شل شدن آن است که به راحتی قابل در مان می باشد.

*شل شدن پیچ اباتمنت ها به دلیل فشار بیش از حد نیز ممکن است برای بیمار اتفاق بیفته.

عوارض ایمپلنت دندان در کوتاه مدت چیست؟

تعدادی از عوارض نیز وجود دارد که در زمان کمی پس از جراحی ایجاد می شوند که پش از زمان کمی رفع می شوند.

*درد ایمپلنت همواره یکی از موضوعات داغ و مورد سوال برای بیماران بوده است. باید بگوییم که این درد در زمان جراحی به وسیله بی حسی کنترل می شود و بعد از آن هم با داروهای مسکنی که دندانپزشک تجویز می نماید قابل کنترل است و کمتر از یک هفته این درد که از آن به عنوان عوارض کوتاه مدت ایمپلنت یاد کردیم ، از بین می رود.

*تورم در ناحیه لپ و گونه نیز از عوارض ایمپلنت دندان است که به وسیله کمپرس یخ بهبود می یابد و جای نگرانی وجود ندارد.

*عدم باز شدن دهان به اندازه قبل تا چند روز پس از کاشت ایمپلنت دندان طبیعی بوده و از عوارض ایمپلنت دندان محسوب می شود که پس از چند روز از بین می رود .

آیا ایمپلنت دندان سرطان زا می باشد ؟

گاهی به دلیل نا آگاهی شایعاتی شنیده می شود سرطان از عوارض ایمپلنت دندان است.یا ایمپلنت دندان باعث سرطان می شود. ولی باید گفت که طبق مطالعات و پژوهش های زیادی که انجام شده است ، هیچ رابطه ای بین سرطان های صورت و فک و ایمپلنت دندان پیدا نشده است. در نتیجه ای شایعه بی اساس بوده و چنین چیزی وجود ندارد.

مواردی که از عوارض ایمپلنت دندان نام بردیم بسیار نادر می باشد و با مراجعه به یک پزشک آگاه به علم روز می توان کاشت ایمپلنت دندان را با خیال راحت انجام داد. همچنین مطاله مقاله مراقبت بعد از ایمپلنت را نیز توصیه می نماییم.

سوالات متداول

قیمت ایمپلنت دندان در سال 98 : یکی از سوالات مطرح در مورد قیمت ایمپلنت در سال 98 می باشد. قیمت ایمپلنت ها بسته به کیفیت و کشور سازنه آن متفاوت هستند . البته تمامی ایمپلنت های به کار رفته در مرکز ما دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 98 کره ای بین سه تا سه و نیم میلیون می باشد.  قیمت ایمپلنت های اروپایی نیز بین چهار تا چهار و نیم میلیون تومان است. البته توجه داشته باشید این قیمت، قیمت پایه ایمپلنت و روکش آن را شامل می شود.

ادامه مطلب :

بیمه ایمپلنت دندان : یکی از سوالاتی که ذهن مراجعه کنندگان را درگیر می کند ، این است که آیا بیمه شامل ایمپلنت دندان می شود و چه بیمه هایی؟ برخی از بیمه های تکمیلی جدیدا ایمپلنت های دندانی را زیر پوشش خودشان برده اند. ما با بیمه ایران ، پارسیان ، کلیه بانک ها ، دانشگاه آزاد ، آتیه سازان حافظ…

ادامه مطلب:

طول درمان ایمپلنت دندان : از پرسش هایی که ذهن بیماران را مشغول می کند این است که ایمپلنت های درمانی چقدر طول می کشد؟ یعنی زمانی که ایمپلنت کار گذاشته می شود تا زمانی که روکش تحویل داده می شود. طول درمان به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد از یک روز تا یک سال ممکن است طول بکشد.

ادامه مطلب:

ایمپلنت یک روش درمانی مطمئن و خوب است.تقریبا صحیح است که بگوییم ایمپلنت ها ، دقیقاً مانند دندان های طبیعی البته تا زمانی که شما از آنها مراقبت می کنید ، دوام می آورد. 

سه نوع معمول کاشت دندان وجود دارد که می توانید از بین اندواستیل ،ساب پریواستیل و زایگوماتیک انتخاب کنید. 

سه نوع معمول کاشت دندان وجود دارد که می توانید از بین اندواستیل ،ساب پریواستیل و زایگوماتیک انتخاب کنید. 

 ارزان ترین قیمت ایمپلنت در کشور مرکز ایمپلنت دکتر  آقاجری می باشد. 

حتما با ما در تماس باشید و یا قیمت ها را در همین صفحه ببینید

عوارض ایمپلنت دندان

همین حالا فرم زیر را پر نمایید

تلفن : 02122887547-09384444595

رزرو نوبت

برای رزرو نوبت و تماس با ما لطفا کلیک نمایید
لطفا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *