دندان انسان

ساختمان دندان انسان

همه ما می دانیم که نعمت های که خداوند به ما داده است هر کدوم بهترین است و جایگاه خود را دارد اما یکی از بهترین و با ارزشترین نعمت الهی دندان انسان می باشد. دندان مزیت که دارد عبارت است از این که سهولت جویدن غذا را برای انسان ها فراهم کرده است.

همچنین سبب زیبایی و شکل دهی دهان شده و در نهایت با زیبایی و راحتی می توان با داشتن دندان صحبت کرد. لازم است بدانید که دندان ها در سن های مختتلف جایگزین و یا جدید در می آید اما بیشترین دندان انسان متعلق به دندان های عقل می باشد که از سن 18 سالگی به بعد به وجود می آید.

تعداد دندان انسان از کودکی تا حد اقل سن 25 سالگی افزایش می یابد اما در کل دندان های انسان از بدو تولید تا زمانی که به سن بالایی می رسد به دو دسته تقسیم می شود که در زیر نام می بریم، اما دلیل این که دندان انسان به مرور زمان دچار تغیرات می شود بستگی به نوع نگهداری دارد.

که امروزه روش های متعددی از قبیل ایمپلنت دندان و … برای زیبایی دندان به کار می رود. اما اگر از روش های نوین برای بازسازی دندان استفاده کنند باز هم تکامل دندان انسان به نوع نگهداری بستگی دارد.

  • دندان شیری
  • دندان دایمی

 

بنابراین پی بردید که دندان ها نقس به سزای در وجود انسان ها دارد که می بایست به درستی مراقبت های لازم صورت پذیرد. برای مراقبت از دندان ها حد اقل باید در طی 24 ساعت 2 بار مسواک بزنید اما اگر کار به جای رسیده که آسیب جدی وارد می کند باید به متخصص معتبر دندان انسان مراجعه نماید. اما در کل عمیق ترین قسمت دندان انسان چه نام دارد را در زیر به آن اشاره می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

دندان انسان
دندان انسان
  • دندان شیری baby tooth
  • دندان جلوی front teeth
  • دندان های آسیای بزرگ Big molars
  • دندان دایمی permanent teeth
  • دندان های نیش Fangs
  • دندان آسیای کوچک Small molars

طول عمر دندان انسان

برای برخوردار شدن از دندان خوب همانطور که در بالا به این امر اشاره کردم نیاز به مراقبت ویژه ای دارد. تا دچار آسیب های جدی نشود زیرا به مرور زمان ممکن است هزینه بالایی را به دنبال داشته باشد. در طول عمر که انسان ها میگذراند به طور معمول از تعداد دندان هار که برخوردار می باشد 52 عدد می باشد اما 20 عدد آن از دسته دندان های شیری به شمار می آید. همچنین تعداد دندان انسان از نوع دایمی 32 تا می باشد.

مقایسه دندان انسان

دندان انسان در طی سال ها پیش تا اکنون دچار تغیراتی زیادی شده است. اول از همه ممکن است بستگی به نوع نگهداری و توجه خاصی به دندان ها از طرف فرد و مادر شده باشد. اما در قدم بعدی امروزه که عصر جدید به شمار می آید روش های متعددی وجود برای زیبایی دندان ها وجود دارد که افراد جامعه امروزی نهاست استفاده را می برند. هنوزم هستند افرادی که از شکل بد دندان های خود رنج می برند بنابر این اقدامات لازم را برای زیبایی دندان ها به انجام می رسانند.

بنابراین در جامعه امروزی دندان انسان خیلی کمتر نشان می دهد که دچار ظاهر بدی باشد. اما دقت داشته باشید برای این که از خدمات بهتر و با کیفیت تر در زمینه زیبایی دندان انسان بهره مند شوید می بایست به دندانپزشکی های معتبر مراجعه نماید. دکتر صادق آقا جری یکی از معتبر ترین و با تجربه ترین دکتر دندانپزشک می باشد که خدمات متغیر در زمینه دندان انسان ارائه می دهد. شما می توانید با خیال آسوده به کلینیک دکتر صادق اقا جری مراجعه کرده و از خدمات و در قدم اول از مشاوره رایگان آن بهره مند شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *