درد ایمپلنت چقدر است؟

درد ایمپلنت: همواره یکی از نگرانی های بیماران درد کاشت ایمپلنت دندان می باشد. آن ها همیشه نگران این موضوع هستند که نتوانند درد را تحمل کنند یا این درد آزار دهنده باشد. در این مقاله با هم مر حله به مرحله به بررسی این موضوع و میزان درد ایمپلنت می پردازیم.

کاشت ایمپلنت دندان یک تحول بسیار کاربردی در دندان پزشکی بوده است و در حال حاضر بهترین راه برای ترمیم دندان های از بین رفته می باشد. با این حال برخی از افراد به دلایل گوناگونی چون قیمت ایمپلنت دندان، درد ایمپلنت، شایعاتی در باب عدم موفقیت آن و… از این جراحی خودداری می کنند.

اما باید گفت که ایمپلنت دندان توانسته است کیفیت زندگی افراد را به شدت افزایش داده و علاوه بر کاربرد های درمانی، زیبایی و طرح لبخند را اصلاح نماید. عملکرد ایمپلنت دندان مشابه با دندان های طبیعی شما می باشد بدین صورت که با ترمیم دندان های از دست رفته عمل جویدن غذا بهبود چشمگیری پیدا میکند. همچنین با داشتن لبخندی زیبا به راحتی اعتماد به نفس خود را چه بسا بیشتر از قبل باز می یابید. 

با این حال برای دریافت این نتایج از کاشت موفقیت آمیز ایمپلنت دندان باید برخی از مسائل را نیز پذیرا باشید. درد ایمپلنت یکی از مواردی می باشد که بسیاری از افراد به دلیل ترس از آن، از انجام جراحی خودداری می کنند. در رابطه با درد کاشت ایمپلنت دندان باید گفت که واکنش افراد نسبت به این درد یکسان نیست و چه بسا میزان و تجربه درد ایمپلنت در تمامی افراد نیز به طور یکسان نمی باشد. زیرا برخی از افراد ممکن است به دلیل عدم استحکام کافی استخوان فک درد بیشتری را تجربه نمایند.

به طور معمول جراحی ایمپلنت دندان درد زیادی را به همراه ندارد زیرا دندانپزشک در حین جراحی از بی حسی موضعی استفاده می کند و عمده درد ایمپلنت پس از جراحی و از بین رفتن اثر بی حسی بروز می کند که پس از مدت کوتاهی استراحت بهبو می یابد.

نکته ای که در خصوص میزان درد ایمپلنت بسیار حائز اهمیت است میزان تبحر و تخصص دندانپزشک نیز می باشد. در صورتی که کاشت دندان توسط یک دندانپزشک متخصص انجام شود با تکیه بر علم و تجربه ای که دارد می تواند با تشخیص درست کاشتی بدون درد زیاد و عوارض را برای شما انجام دهد. در بین جامعه ی دندانپزشکان، دکتر صادق آقاجری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان از نمونه دندانپزشکان با تجربه در تهران می باشد.

دکتر آقاجری به منظور کاهش درد ایمپلنت بیماران با تکیه بر دانش و تجربه ای که دارد علاوه بر بررسی دقیق بافت لثه و میزان استحکام استخوان فک سعی کرده است از بهترین ابزار آلات و با کیفیت ترین برند های ایمپلنت استفاده نماید.

برای دریافت مشاور رایگان و تعیین نوبت دهی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 09384444595

        09384444595

برای بررسی درد ایمپلنت ابتدا باید بگوییم که ایمپلنت از دو قسمت پایه ایمپلنت که نقش ریشه را بر عهده دارد و تاج دندان تشکیل شده است که هر قسمت درد را به همراه دارد. د ادامه به بررسی درد ایمپلنت در مرحله اول ایمپلنت و مرحله دوم ایمپلنت می پردازیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

درد بعد از مرحله اول ایمپلنت

در این مرحله پایه ایمپلنت که نقش ریشه دندان را بر عهده دارد پس از جراحی لثه درون استخوان فک کاشته می شود. توجه داشته باشید که در هنگام جراحی، لثه و ناحیه ای که قرار است ایمپلنت کاشته شود به صورت کامل با ترزیق دارو بی حس شده و در این زمان شما درد ایمپلنت را حس نخواهید کرد.

پس از بر طرف شدن بی حسی مقدار اندکی درد بروز می کند که طبیعی می باشد و جای هیچ نگرانی را ندارد. با مصرف مسکن های تج.یز شده از سوی دکتر دندانپزشک می توانید آن را پس از مدت کوتاهی التیام ببخشید. این موضوع بسته به تعداد ایمپلنت هایی که در دهان کاشته می شود می تواند متغیر باشد. در صورتی که تعداد ایمپلنت های بیشتری در دهان کاشته شود مسلما درد بیشتری را نیز به همراه دارد.

پس از قرار دادن پایه ایمپلنت درون استخوان فک به مدت 2 الی 6 ماه باید استراحت کرد تا پایه با استخوان فک جوش بخورد. با جوش خوردن پایه و استخوان به یکدیگر مرحله دوم ایمپلنت آغاز می شود.

 

درد مرحله دوم ایمپلنت 

پس از آن که پایه با استخوان جوش خورد روی قسمت جراحی را مجدد برش داده و سپس قطعه ای فلزی که اباتمنت نام دارد را بر روی پایه ایمپلنت قرار می دهند. گام آخر قرار داد تاج بر روی اباتمنت است که در این مرحله هیچ دردی را برای بیمار به همراه ندارد. 

اگر پس از کاشت احساس درد زیادی را داشتید احتمال عفونت لثه ای وجود دارد که باید سریعا به دندانپزشک مراجعه نمایید تا درمان های لازمه صورت پذیرد.

درد ایمپلنت در مرحله تاج
درد ایمپلنت در مرحله تاج

بهترین مسکن برای درد ایمپلنت کدام است؟

مسکن قوی برای درد ایمپلنت که می توانید از آن ها در طول دوره 7 تا 10 روزه مصرف کنید شامل موارد زیر است:

 • استفاده از قرص مسکن: دندانپزشکان برای تسکین درد بعد از جراحی داروهای ضد درد مثل ایبوپروفن را تجویز می کنند. معمولا قرص های مسکن را باید هر 8 ساعت با توجه به میزان درد در حدود 250 تا 500 میلی گرم مصرف کنید.
 • استفاده از کمپرس آب یخ: استفاده از کمپرس آب یخ برای کاهش ورم تاثیر بسیار زیادی دارد. پس از جراحی آن را روی گونه و لب خود قرار داده و مدتی آن را نگه دارید تا ورم و درد تسکین یابد.
 • آب نمک: لثه های خود را در سعی کنید با آب نمک گرم شستشو دهید اما خاطرتان باشد که آن را غرغره نکنید.
 • مصرف خوراکی های سرد و مایعات: از خوردن خوراکی های جامد و غذاهایی که جویدنشان دشوار پرهیز کنید. سعی کنید در طول دوره ی درمان خوراکی های سرد و آبکی را به طور مرتب مصرف کنید.
 • استفاده از مسواک و نخ دندان: چند روز پس از جراحی از مسواک های مخصوص و نخ دندان استفاده نمایید. هر چند که این موضع نه تنها در طول دوره درمان بلکه پس از آن نیز باید رعایت شود.

رزرو نوبت

تلفن : 09384444595-09384444595

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد: ایمپلنت دندان جلو

درد ایمپلنت چند روزه؟

این امر بسته به تعداد دندان های کاشته شده دارد. در واقع در زمان کاشت شما هیچگونه دردی را به واسطه داروی بی حسی احساس نمی کنید اما بعد از آن که اثر داروی بی حسی از بین رفت مقدار اندکی درد در ناحیه ی کاشته شده احساس می شود که ممکن در برخی از افراد به دلیل استحکام پایینی که استخوان فک داشته 3-4 روز به طول بیانجامد که به دستور پزشک می توانید با مصرف داروی مسکن آن را کنترل کنید. اما به طور معمول درد ایمپلنت تنها در همان روز اول است. بعد از آن هیچگونه دردی نخواهید داشت.

مسکن قوی برای درد ایمپلنت کدام است؟

با استفاده از روش های خانگی همچون قرار دادن کمپرس یخ برو روی محل کاشت و استفاده از آب نمک می توان درد ایمپلنت را کنترل کرد. همچنین از داروی های مسکن نیز با صلاح دید و طبق دستور دندانپزشک می توانید استفاده کنید.

درد ایمپلنت در زمان کاشت چقدر است؟

در حقیقت شما در زمان کاشت دندان هیچگونه دردی را حس نمی کنید چرا که دکتر آقاجری با استفاده از داروی بی حسی موضعی عمل جراحی را انجام می دهد که باعث می شود شما تا پایان جراحی هیچ درد و ناراحتی را حس نکنید.

3.5/5 - (6 امتیاز)

0 دیدگاه

 1. کاوه گفت:

  سلام یه سوالی داشتم از دکتر چرا بعد از یکسال که از ایمپلنت من می گذره بعضی موقع دندان درد دارم.

 2. جلالی گفت:

  بعد از جراحی ایمپلنت احتیاج به استراحت هست؟

 3. زهره حسنی گفت:

  درد بعد از ایمنپلنت تا چند روز طبیعی است؟

 4. ابوالحسنی گفت:

  سلام آقای دکتر من یک هفته پیش جراحی ایمپلنت با سینوس لیفت انجام دادم الان کمی صورتم ورم کرده و خیلی کم درد دارد میخواستم ازتون بپرسم این طبیعی است؟

 5. امیر داننده گفت:

  سلام. جناب دکتر آقاجری درد بعد از ایمپلنت چند روز طول میکشد؟

  • کرم زاده گفت:

   درد بعد از جراحی ایمپلنت بین چند ساعت تا چند روز متغییر است که با داروهای مسکن بهبود پیدا میکند.

 6. بصیر کرمانی گفت:

  دکتر چرا برای کاهش درد ایمپلنت روش سدیشن را پیشنهاد نمیدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *