جراحی لثه چیست؟

هنگامی که مشکلاتی از قبیل عفونت و پس رفتگی و تحلیل لثه به وجود می آید ، برای رفع این مشکل دندانپزشکان بنا به تشخیص خود جراحی لثه را انجام می دهند. هدف از انجام جراحی در واقع درمان مشکلات حاد بافت لثه و جلوگیری از آسیب های بعدی نظیر ترمیم استخوان فک و بافت آسیب دیده ، کاهش طول لثه، کاهش شکاف لثه در بین دندان ها و… می باشد. در صورت بروز بیماری لثه ، چندین نوع جراحی لثه وجود دارد که ممکن است دندانپزشک شما توصیه کند.

شایع ترین علت بیماری لثه زمانی است که باکتری ها بیش از حد در دهان شما رشد میکنند و پلاک اضافی ایجاد می شود و بدن شما قادر به مقابله با عفونت نیست. با این وجود برخی از عوامل ، از جمله داروها و بیماری های مزمن ، می توانند فرد را مستعد ابتلا به بیماری لثه کنند ، حتی اگر او از روال کامل مراقبت از دهان پیروی کند. همچنین بهداشت ضعیف دندان ، استفاده نکردن از دهان شویه، مسواک زدن با شدت و بیماری های پریودنتال باعث تحلیل لثه ها می شود.

قیمت جراحی لثه سال 1400 چقدر است؟

یکی از مهم ترین قسمت های این جراحی برای بیماران هزینه آن است. هزینه جراحی لثه نیز مانند سایر خدماتی که توسط دکتر آقاجری، متخصص لیفت لثه ارائه می شود ، بسیار منصفانه و مناسب است. هدف از این کار این است که کسی به دلیل مشکلات مالی از انجام کارهای درمانی برای بیماری لثه و دهان و دندان خود منصرف نشود.

خدماتهزینه جراحی لثه
جراحی لثه با لیزر (هر نیم فک) بیش از 4,000,000 تومان
جراحی لثه (هر نیم فک)4,000,000 تومان
جراحی طول تاج دندان800,000 تومان

انواع جراحی لثه

جراحی فلپ لثه

در این روش ، جراح شما لثه ها را عقب می زند و باکتری ها را از بین می برد. پریودنتیست (متخصص لثه) بافت لثه را در مقابل دندانهای شما ایمن می کند. در این روش عمق ریشه دندان پاکسازی می شود و لثه به طور موقت به عقب برگردانده می شود. زمانی که درمان آنتی بیوتیکی، روت پلنینگ و اسکیلینگ برای درمان بیماری لثه جواب ندهند از این درمان استفاده می شود.

جراحی لثه برداری یا جداسازی تاج های دندان

4.3/5 - (15 امتیاز)

3 دیدگاه

  1. ویدا جعفری گفت:

    سلام. ببخشید تو سایت نوشتین که جراحی لثه درد نداره، با این وجود من میترسم از نشستن روی کیت دندان پزشکی. آیا راهکاری دارین که من بتونم جراحی لثه رو بدون ترس و استرس انجام بدم؟

  2. گلناز تهرانی گفت:

    اطلاعات مفیدی درمورد جراحی لثه بود . از شما بسیار ممنونم

  3. فرخ زاده گفت:

    سلام خسته نباشید برای جراحی لثه با لیزر چقدر طول میکشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *