بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ دندان یک روش مطمئن و بسیار آسان برای سفید کردن دندان ها و زیبا سازی آن ها است. به دلیل راحتی و هزینه کم نسبت به سایر روش ها این متد طرفداران بسیاری دارد. اکپر افراد به وسیله این روش رنگ دندان خود را سفید می کنند.

عده از افراد به صورت ژنتیکی از رنگ دندان مناسبی برخوردار نیستند. برخی هم در طول زمان در اثر کهولت سن یا استعمال سیگار و مصرف زیاد موادی مثل چای و قهوه رنگ دانه های تیره به مینای دندان نفوذ می کند و ظاهر نا زیبایی ایجاد می کند.

سفیدی دندان ها بسیار در زیبایی و اعتماد به نفس شخص تاثیر دارد. صورت و دندان در تعاملات روزانه تاثیر گزار هستند به همین دلیل رسیدگی به بهداشت و زیبایی آن اهمیت ویژه ای دارد.

دکتر آقاجری جراح لثه و متخصص ایمپلنت دندان و لمینت 

 

بلیچینگ دندان چگونه انجام می شود ؟

سفید کردن دندان ها که بلیچینگ دندان نیز نامیده می شود ، این روش به واسطه وجود مواد  شیمیایی صورت می گیرد . این مواد  که پراکسید هیدروژن نام دارد موجب تغیر رنگ در دندان ها می شود  . بلیچینگ قادر خواهد بود که به ساختار مینا وارد شود و رنگ دانه هایی ک رسوب شده را اکسید کند . در طول زمان نفوذ مواد اکسید کننده بلیچینگ به عاج دندان داخل شده و در نتیجه باعث روشن شدن دندان می شود . اگر این سوال ببرایتان به وجود آمده است که تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان چیست به لینک آن می توانید مراجعه نمایید.

دکتر صادق آقاجری با سالها فعالیت و سابقه در این عرصه با تیمی مجرب کار جراحی ایمپلنت شما را برعهده میگیرد.

 

بلیچینگ دندان خانگی چگونه انجام می شود؟

هنگامی که بخواهیم ساختار داخل دندان یعنی بطن داخلی دندان را روشن تر کنیم از شیوه های بلیچینگ خانگی و یا بلیچینگ‌هایی که در مطب یا کلینیک انجام می‌شودصورت می گیرد، استفاده می‌کنیم.

در هوم بلیچینگ دندان از دندان‌های مرجعه کننده قالب گرفته می‌شود و سپس ژل هایی با درصد پایین از بلیچینگ‌ های سفید کننده استفاده می‌شود. خیالتان راحت باشد که در این شیوه به لثه آسیب نمی رسد.

فرد می‌تواند این نوع بلیچینگ دندان را هر شب به مدت 8-3 ساعت روی دندان‌های‌ خود قرار دهد همچنین این عمل برای 6 تا 8 دندان بالا انجام می‌شود و طی دو الی سه هفته رنگ دندان‌ های بیمار روشن می‌شود.

 آیا دربلیچینگ دندان باعث می‌شود مینای دندان برداشته شود ؟

آیا دندان از لحاظ ساختاری در بلیچینگ دندان ضعیف شود؟ خیر،در بدن انسان یک سیکل اسیدی بازی اتفاق می‌افتد که اگر به دلایل مختلف افراط در آن صورت بگیرد ممکن است ساختار دندان به پوسیدگی آسیب‌پذیر شود و نه اینکه مینای دندان را کامل بکند.

ولی در حالت عادی اگر توصیه های دندانپزشک را رعایت کنند این اتفاق کمتر خواهد افتاد همان‌طور که اگر جرم گیری کردن بیش از اندازه و غیر اصولی باشد احتمال دارد به دندان آسیب بزند در حالی که این یک روش درمانی بسیار مناسب است چرا که بوجود جرم‌ها روی دندان آسیب شدیدی به آن می‌رساند.

 مراقبت‌های لازم برای ماندگاری بیشتر بلیچینگ دندان

هر چه عمل بلیچینگ با نفوذ بیشتر و شدیدتر باشد، ماندگاری آن نیز بیشتر می‌شود و در مواردی که تراش خورده، چینی و کامپوزیت شده ماندگاری آنها بسیار زیاد است.

بهداشت و تغذیه مناسب تاثیر زیادی در اثبات رنگ سفید دندان دارد. بلیچینگ‌ با کمترین آسیب به دندان انجام می‌شود .

یک بلیچینگ مناسب یک سال و نیم تا دو سال باقی می‌ماند و بعد به شرایط اول برمی‌گردد و باز باید این کار را تکرار کردمشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

از دیگر خدمات قابل ارائه کلینیک ما ایمپلنت دندان است که می توانید از آن بهره ببرید.

سوالات متداول

بلیچینگ دندان یک روش مطمئن و بسیار آسان برای سفید کردن دندان ها و زیبا سازی آن ها است. به دلیل راحتی و هزینه کم نسبت به سایر روش ها این متد طرفداران بسیاری دارد. اکپر افراد به وسیله این روش رنگ دندان خود را سفید می کنند.

ادامه مطلب:

تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان را در این مقاله شرح خواهیم داد. هر دوی این روش ها برای سفید شدن دندان کاربرد دارد.  ولی تفاوت هایی نیز دارند که این دو روش را کاملا متمایز از هم میذکند. جرم گیری دندان روشی است که هدف از آن پاکسازی دندان از جرم ها و پلاک هایی است که…ادامه مطلب:

هنگامی که بخواهیم ساختار داخل دندان یعنی بطن داخلی دندان را روشن تر کنیم از شیوه های بلیچینگ خانگی و یا بلیچینگ‌هایی که در مطب یا کلینیک انجام می‌شودصورت می گیرد، استفاده می‌کنیم.

در هوم بلیچینگ دندان از دندان‌های مرجعه کننده قالب گرفته می‌شود و سپس ژل هایی با درصد پایین از بلیچینگ‌ های سفید کننده استفاده می‌شود. خیالتان راحت باشد که در این شیوه به لثه آسیب نمی رسد.ادامه مطلب:

بلیچینگ دندان

همین حالا فرم زیر را پر نمایید

تلفن : 02122887547-09384444595

رزرو نوبت

برای رزرو نوبت و تماس با ما لطفا کلیک نمایید
لطفا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *