قیمت ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری دندان تنها در یک روز

در این مطلب قصد داریم بطور کامل به ایمپلنت های یک روزه و قیمت ایمپلنت فوری بپردازیم، با ما همراه باشید. در ابتدا بهتر است بدانیم ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت یک روزه به جهت متد کاشت، با ایمپلنت دندان غیر فوری متفاوت است. به این صورت که اگر استخوان فک از استحکام مناسبی برخوردار باشد دیگر لازم نیست که برای کاشت ایمپلنت چندین ماه زمان بگذارید. در همان روز دندان کشیده می شود و پروتز موقت داخل استخوان فک جایگزین می شود و حدود 3 الی 4 روز ، نهایت 1 هفته بعد با پروتز دائمی تعویض می گردد. 

یکی از بهترین دستگاه هایی که می توان با آن دندان را بدون درد و آسیب به استخوان فک کشید، دستگاه پیزوسرجری است که هم اکنون در مطب دکتر آقاجری از آن استفاده می شود. این دستگاه درد، تورم و التهاب را به حداقل می رساند و موجب می شود ایمپلنت در کمترین زمان به استخوان اطراف جوش بخورد. قیمت ایمپلنت دندان فوری در کلینیک دکتر صادق آقاجری به نسبت سایر مراکز دیگر مقرون به صرفه و مناسب می باشد. شما عزیزان می توانید برای انجام ایمپلنت فوری به مطب دکتر آقاجری مراجعه کرده و پس از دریافت ویزیت رایگان و اطلاع از مراحل عمل کاشت بهترین تجربه ی کاشت ایمپلنت فوری را کسب نمایید.

ایمپلنت های فوری یکی از بهترین انتخاب‌ هایی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته در زمانی کوتاه به شمار می رود. این ایمپلنت از تیتانیوم ساخته می شود و برای نصب داخل استخوان فک جاگذاری می شود از آن جایی که نصب آن بسیار آسان است و تنها در یک جلسه انجام می شود، طرفداران زیادی دارد.

ایمپلنت فوری دیجیتال چیست؟

این نوع ایمپلنت برای جایگزینی دندان هایی استفاده می شود که ریشه طبیعی ندارند. برای نصب ایمپلنت فوری دیجیتال باید فلز ایمپلنت به مدت چند ماه داخل استخوان فک قرار بگیرد تا ایمپلنت با استخوان جوش بخورد. سپس تاج بر روی پایه قرار می گیرد. ایمپلنت فوری به شکل پیچ هستند برای نصب داخل استخوان قرار می‌گیرند. امروزه استفاده از ایمپلنت های فوری انتخاب اکثر مراجعه کنندگان است زیرا از نظر قیمت و زمان بسیار مناسب هستند.


قیمت ایمپلنت فوری یک روزه در سال 1403

برندقیمت ایمپلنت فوری + روکش pfm (تومان)ضمانت
قیمت ایمپلنت فوری اشترومن iti8,900,000 + 900,000مادام العمر
قیمت ایمپلنت فوری مگاژن4,800,000 + 900,00010 ساله
قیمت ایمپلنت فوری به روز

قیمت ایمپلنت فوری درج شده هزینه پروتز و جراحی را نیز شامل می شود.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت فوری

 • تخصص و تجربه دندانپزشک
 • داشتن بیمه درمانی
 • نوع ایمپلنت
 • برند و کشور سازنده ایمپلنت
 • تعداد دندان های موردنظر جهت ایمپلنت
 • هزینه های مربوط به عکس برداری

در مطب دکتر صادق آقاجری تمامی خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت فوری و ایمپلنت عادی، لمینت و… با کمترین هزینه انجام می‌ شوند. تمامی ایمپلنت های موجود در این مطب از برندهای معتبر دنیا هستند و کیفیت های بسیار بالایی دارند.

شما عزیزان می توانید جهت اخذ نوبت و دریافت مشاوره رایگان از طریق فرم رو به‌ رو شماره خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

صحبت های دکتر آقاجری در مورد قیمت ایمپلنت فوری

فیلم قیمت ایمپلنت فوری

نمودار قیمت ایمپلنت فوری در سال های گذشته

ما در نمودار زیر قیمت ایمپلنت فوری در انواع متفاوت را از سال 92 تا 1400 درج کرده ایم تا بتوانید قیمت ایمپلنت فوری در سال های گذشته را به راحتی مقایسه کنید.

نمودار قیمت ایمپلنت فوری در سال های گذشته
نمودار قیمت ایمپلنت فوری در سال های گذشته

تفاوت کاشت ایمپلنت فوری با ایمپلنت ثابت

همانطور که گفته شد ایمپلنت یک روش بسیار آسان برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. قبل از انجام ایمپلنت ، اشعه ایکس CT اسکن و عکسبرداری از فک دندان های شما انجام می دهد. نتایج این آزمایشات و عکس برداری ها به دندانپزشک این امکان را می دهد که کاشت ایمپلنت را متناسب با شرایط شما انجام دهد. برای جوش خوردن کامل معمولا 3 تا 4 ماه زمان می برد.

ایمپلنت فوری در مقایسه با ایمپلنت معمولی درد و التهاب بسیار کمتری دارد. در ایمپلنت معمولی جای دندان تا زمانی که تاج و روکش آماده شوند خالی می ماند ولی در ایمپلنت فوری به طور موقت از پروتز استفاده می شود و پس از چند روز پروتز اصلی نصب می شود.

در ایمپلنت فوری از از یک پروتز که از پلاستیک بسیار سبک ساخته شده استفاده می کنند تا وقتی فرایند جوش خوردن صورت بگیرد بر روی ریشه ها فشاری وارد نشود. به همین دلیل فرد در طول درمان هیچ‌ گونه اذیت نمی شود و قادر است مانند قبل به کارهای روزمره خود بپردازد.

در جدول زیر به طور خلاصه به تفاوت‌ های این دو ایمپلنت پرداخته‌ ایم:

مبنای مقایسهفوریعادی
طول درمانیک یا چند روزیک ماه یا بیشتر
روکش موقتنیاز نداردنیاز دارد
نصبدر یک جلسهدو جلسه یا بیشتر
قیمتبیشترمناسب

تخفیف قیمت ایمپلنت فوری دندان در کلینیک دکتر آقاجری

همانطو که می دانید قیمت ایمپلنت فوری از قیمت ایمپلنت معمولی بیشتر است زیرا بکارگیری روش فوری با کاشت دندان بصورت معمولی تفاوت دارد.

شاید سوال پیش بیاد که چقدر گرانتر است؟ معمولا قیمت ایمپلنت فوری 3 میلیون تومان از هزینه ایمپلنت معمولی بیشتر است.

اما در مطب دکتر آقاجری برای شما عزیزان تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته شده است و شما با یک میلیون تومان تخفیف بر روی هر کدام از ایمپلنت ها، تنها در یک روز صاحب دندان های زیبا و طبیعی می شوید. برای دریافت تخفیفات ویژه کافیست به مطب دکتر آقاجری مراجعه کنید و پس از دریافت مشاوره رایگان تصمیم به انجام ایمپلنت بگیرید.

مراحل نصب ایمپلنت فوری

در این قسمت قصد داریم مراحل نصب ایمپلنت های فوری را توضیح دهیم زیرا سوال اکثر مراجعه کنندگان است: در ابتدا برای تشخیص دقیق و نحوه چگونگی نصب دندانپزشک از دندان ها عکس تهیه می کند تا بتواند محل قرارگیری ایمپلنت را به درستی تشخیص دهد.

برای نصب باید قسمتی که دندان افتاده است با ابزار مخصوص یک حفره ایجاد شود تا پایه ایمپلنت در آن قرار بگیرد. در صورتی که طول و عرض استخوان فک مناسب باشد و تراکم استخوان نیز مناسب باشد برای کاشت پروتز به چند ماه نیاز نیست و می توان پس از ایجاد حفره از پروتز های موقت استفاده کرد و پس از یک هفته پروتز تنهایی نصب شود. از این روش اکثراً برای دندان هایی که در معرض دید هستند استفاده می شود، زیرا ظاهر طبیعی دارند و طول درمان آنها یک‌ روزه است.

کاربرد کاشت ایمپلنت فوری

کاربرد کاشت ایمپلنت فوری

کاشت ایمپلنت فوری به طور معمول برای دندان های جلویی به کار می رود که زیبایی شخص تحت تاثیر بی دندانی آن قسمت قرار نگیرد. در مورد دندان های آسیاب فقط درصورتی که چند دندان از دست رفته باشند، کاشت فوری انجام می دهیم. ولی در صورتی که فقط یک دندان از دست رفته باشد بهتر است از ایمپلنت عادی استفاده شود زیرا هنوز ایمپلنت به استخوان فک جوش نخورده است و نباید فشار بیش از اندازه به آن وارد نمود. تمامی این تصمیمات بسته به شرایط هر بیمار متفاوت است و دندانپزشک با معاینات لازم تصمیم می گیرد چه نوع ایمپلنت دندانی انجام دهد.

ایمپلنت ثابت بسیار مستحکم است و تا 15 تا 20 سال در صورت استفاده درست دوام خواهد آورد. تا زمانی که ایمپلنت جوش نخورده نمی توان این بار اضافه را به استخوان آن وارد کرد و حتما نیاز به یک پروتز سبک است که همان ایمپلنت فوری است. در ایمپلنت فوری ، فشارهای حاصل از جویدن به خود پروتز وارد شود نه به ریشه آن، زیرا تا زمان جوش خوردن استخوان نباید هیچ حرکتی در آن قسمت وجودنداشته باشد .تحمیل فشار به این ناحیه می تواند منجر به عدم جوش خوردن ایمپلنت شود.

از سایر کاربردهای ایمپلنت فوری می توان به این مورد اشاره کرد :
 • زمانی که تعداد زیادی دندان کنار هم از دست رفته باشد یا به طور مثال یکی از فک ها کامل بی دندان باشد ، در این شرایط تمامی نواحی بی دندانی ایمپلنت شده و در همان روز جراحی توسط یک پروتز موقت به هم وصل می شود. این اتصال ایمپلنت ها به هم در ثبات ریشه ها کمک کرده و در جلوگیری از تکان خوردن احتمالی کارساز است.
 • با این شرایط است که ریشه ها در جایگاه استخوانی خود ثابت شده اند و احتمال جوش خوردن تا حد بالایی زیاد می شود . پس از گذشت نهایت یک هفته که لثه شکل خودش را پیدا کرد می توان پروتز موقت را با ایمپلنت دندان دائمی جایگزین کرد.

مزایای ایمپلنت فوری دندان

کاشت ایمپلنت یک روزه مزایای فراوانی دارد که باعث شده است انتخاب اکثر افراد برای کاشت دندان باشد. برخی از مزایای آن عبارتند از:
 • طول درمان بسیار کمی دارد.
 • عوارضی ندارد.
 • نصب در یک جلسه انجام‌ می شود و معطلی ندارد.
 • به حفظ بافت لثه و استخوان های فک کمک می کند.
 • در طول درمان بیمار دردی را حس نمی کند.
 • پس از اینکه کاملا به استخوان فک جوش خورد ظاهر آن شبیه دندان طبیعی است.
 • در طول درمان با قرار گرفتن روکش موقت اعتماد به نفس بالایی پیدا می‌ کند.
 • بعد از انجام کار می توان به کارهای روزمره پرداخت و به راحتی غذا میل کرد.
 • قیمت ایمپلنت فوری با توجه به مزایای آن مناسب است.

موارد منع نصب ایمپلنت یک روزه

 • فرد سیگار بکشد.
 • در صورتیکه لثه دارای عفونت باشد.
 • در صورتی که عرض لثه کم باشد.
 • کیست پری اپیکال وجود داشته باشد.
 • در مواردی که تراکم استخوان فک کم باشد.
 • مراجعه کننده دارای بیماری هایی از‌‌ جمله دیابت و… باشد.

معایب ایمپلنت فوری

در مقایسه با ایمپلنت عادی بیشتر در معرض شکستگی است. اگر نصب پروتز موقت به درستی انجام نشود مشکلاتی برای فرد به وجود خواهد آمد. اگر اتصال تاج به جلسه با دقت صورت نگیرد باعث حرکت پایه ایمپلنت می شود و در نتیجه دندان دچار شکستگی می‌ شود. همچنین امکان دارد پایه فلزی به استخوان فک جوش نخورد.

یکی دیگر از معایب ایمپلنت یک روزه این است که به همه افراد توصیه نمی شود و بیشتر کسانی که استخوان فک محکمی دارند قادرند از این روش استفاده کنند. برای اینکه همه افراد بتوانند ایمپلنت یک روزه انجام دهند توصیه می شود برای دندان‌ های فک پایین ایمپلنت استفاده شود زیرا فک پایین از مقاومت بالایی برخوردار است.

قیمت ایمپلنت فوری
قیمت ایمپلنت فوری

شرایط نصب ایمپلنت فوری

نصب ایمپلنت یک روزه دارای شرایطی است که افراد باید قبل از اقدام به نصب ایمپلنت به آنها توجه کنند. ما در ادامه به طور کامل به آن ها می پردازیم:

 • از داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند استفاده نکنید.
 • بیماری های سیستم ایمنی یا بیماری مزمن دیگر نداشته باشید.
 • در قسمتی که کاشت صورت می‌ گیرد نباید عفونت، التهاب، تورم و بیماری های لثه وجود داشته باشد زیرا این عوامل ایمپلنت را پس می زنند.
 • در محل نصب ایمپلنت باید بافت استخوانی به اندازه تراکم داشته باشد.
 • برای نصب ایمپلنت جراحی صورت می گیرد پس فرد باید از سلامت عمومی برخوردار باشد. در صورتی که فرد از سیگار و مشروبات الکلی استفاده کند یا به دیابت مبتلا باشد احتمال موفق بودن کاشت دندان کم می شود.
 • افرادی که عادت به دندان قروچه دارند باید این عادت را کنار بگذارند، زیرا ساییدن دندان ها به هم ایمپلنت را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث شکست یا ترک خوردگی آن می شود. حتی این کار به دندان های طبیعی نیز آسیب های جدی وارد می کند.
 • زمانی که ایمپلنت نصب شود بهداشت دهان و دندان اهمیت بالایی دارد. پس باید به طور منظم از مسواک، نخ دندان و دهان شویه استفاده شود و هر 6 ماه یکبار برای چکاپ به دندانپزشکی مراجعه شود. مراقبت صحیح از دندان ها طول عمر ایمپلنت را بالا میبرد و همچنین از پوسیدگی دندان های طبیعی جلوگیری می شود.

نکته: توصیه ای به افراد سیگاری داریم تا بتوانند به راحتی ایمپلنت فوری را نصب کنند. از آنجایی که سیگار باعث کاهش خون رسانی به لثه و استخوان فک می شود، بهتر است در 10 روز کمتر از 10 نخ سیگار استفاده شود. همچنین باید 10 روز قبل از انجام ایمپلنت فوری تا یک ماه بعد، سیگار را کنار بگذارند و یا خیلی کم مصرف شود.

5 نکته در مورد قیمت ایمپلنت فوری که حتما باید بدانید.

 1. توصیه می شود قبل از اقدام به انجام ایمپلنت فوری به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید و در مشاوره حتما از پزشک خود در مورد قیمت ایمپلنت فوری و مراحل این کار سوال کنید تا آگاهی لازم را بدست آورید.
 2. عواملی که در تعیین قیمت ایمپلنت فوری تاثیرگذار است، برند و کشور سازنده ایمپلنت است که با هم متفاوت هستند و باعث می شود نتوان قیمت ایمپلنت فوری را ثابت بیان کرد.
 3. نکته دیگر این که قیمت ایمپلنت فوری حدودا 15 تا 25 درصد از قیمت ایمپلنت عادی بیشتر است، زیرا روش نصب و موادهای بکار رفته متفاوت است. و همین بکار گیری روش فوری یک از عوامل مهم در تفاوت قیمت است.
 4. توجه داشته باشید که تعیین قیمت ایمپلنت فوری به میزان تخصص دندانپزشک، برند ایمپلنت و… بستگی دارد.
 5. برای کاشت ایمپلنت باید شرایط فردی بیمار مناسب باشد. در صورتی که فرد دچار عفونت لثه و.. باشد باید جراحی صورت بگیرد و سپس کاشت ایمپلنت انجام شود. این کار قیمت ایمپلنت فوری را افزایش می دهد.
دقت فرمائید که کودکان در سنین پایین مجاز نیستند ایمپلنت انجام دهند. زیرا استخوان های فک کامل رشد نکرده است، همچنین بزرگسالان هم در صورتی که به اندازه کافی تراکم استخوانی نداشته باشند باید برای کاشت، پیوند استخوانی یا ایمپلنت مینی به کار رود.

سوالات متداول

تفاوت ایمپلنت ساده با ایمپلنت فوری در چیست؟

طول درمان ایمپلنت فوری در مقایسه با ایمپلنت ساده بسیار کمتر است و تنها در یک جلسه انجام می شود. هزینه کاشت بصورت فوری از کاشت دندان عادی بیشتر است.

ایمپلنت یک روزه خوب است یا سایر روش های درمانی؟

زمانی که یکی یا چند دندان از دست می رود باید هرچه سریعتر به جایگزینی اقدام کرد. ایمپلنت در مقایسه با سایر روش های درمانی از جمله دندان مصنوعی و بریج، مقاومت و طول عمر بالاتری دارد. همچنین نصب آن آسان است و در یک جلسه به اتمام می‌ رسد. همچنین این روش دوران نقاهت ندارد و یک گزینه عالی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته در کمترین زمان ممکن به شمار می رود.

ایمپلنت دندان فوری چقدر ماندگاری دارد؟

طول عمر ایمپلنت با توجه به یکسری نکات مانند شرایط بدن فرد و همچنین رعایت بهداشت دهان و دندان و… متفاوت است. به طور کلی ایمپلنت های یک روزه 15 الی 20 سال ماندگاری دارند و در صورت رعایت صحیح بهداشت بیشتر هم می شود.

مزیت انجام کاشت ایمپلنت فوری چیست؟

کاشت ایمپلنت های فوری این مزیت را دارند که در آنها از یک ماده پلاستیکی سبک استفاده شده است که جنس آن فلز یا چینی نیست. همچنین کمی پایین تر از سطح دندان های اطراف نصب می شود که در زمان جوییدن فشار کمتری به آن وارد شود.

قیمت ایمپلنت فوری چقدر است؟

قیمت ایمپلنت فوری یک روزه با توجه به نوع ایمپلنت و همچنین تعداد آن محاسبه می شود که در کلینیک دکتر آقاجری می توانید از ایمپلنت یک روزه باکیفیت اما با قیمتی کمتر همراه با تخفیف برخوردار شوید.

4.9/5 - (410 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. سیاوش گفت:

  سلام. دکتر خیلی ممنونم ازتون بابت ایمپلنتی که انجام دادین برام. الان یک سال گذشته شاید هم بیشتر اما خوب اصلاً عوارضی برام نداشته تا به حال. راستش اولش خیلی ها میگفتن اگر ایمپلنت فوری کنی به مشکل میخوری اما خدارو شکر تا الان که چیزی نشده. خیلی ممنونم ازت دکتر خوشتیپ

 2. هوشنگ گفت:

  سلا دکتر. واقعاً سپاسگذارم ازتون بابت ایمپلنت که واسم کار کردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *