ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

ایمپلنت زیگوماتیک یکی از انواع روشهای ایمپلنت دندان محسوب می شود و می توان آن را به عنوان پیچیده ترین نوع ایمپلنت نام برد . دکتر صادق آقاجری، متخصص جراحی لثه و کاشت ایمپلنت، ارائه دهنده با کیفیت ترین خدمات ایمپلنت در تهران می باشد. قطعا تاکنون در مورد ایمپلنت دندان مطالب زیادی خوانده اید و تا حدودی در مورد روش های مرسوم آن آشنایی دارید . چنانچه برای اولین بار است که در مورد ایمپلنت مطالعه می کنید پیشنهاد می کنم ابتدا به صفحه ایمپلنت دندان مراجعه کرده و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید .

انواع روش های ایمپلنت دندان:

به طور کلی ایمپلنت دارای سه روش می باشد، که در این مقاله به روش سوم پرداخته شده و به طور مختصر آن را مورد بررسی قرار می دهیم :

  • ایمپلنت  اندواستیل
  • ایمپلنت ساب پریواستیل
  • ایمپلنت زیگوماتیک

روزانه افراد زیادی برای کاشت دندان نزد پزشک می روند و برخی از آنها با این حقیقت تلخ که استخوان فک آنها قابلیت ایمپلنت به روش معمول را ندارد ، رو به رو می شوند . این افراد یا باید به پیوند استخوان روی بیاورند که خود پروسه ای طولانی مدت می باشد و مستلزم هزینه و زمان بسیار است یا باید از ایمپلنت زیگوماتیک بهره مند شوند .

ایمپلنت زیگوماتیک یکی از روش های ایمپلنت دو مرحله ای محسوب می شود که امروزه با پروتکل کاشت فوری نیز انجام می شود . ایمپلنت های Zygomatic به عنوان راه حلی برای توانبخشی فک بالا خلفی آتروفیک با هر دو پروتکل دو مرحله ای و کاشت فوری ثبت شده است .

در این روش ایمپلنت ها بجای اینکه در استخوان فک کاشته شوند از مجاوت سینوس ها عبور کرده و در استخوان گونه کاشته می شوند . به همین دلیل طول ایمپلنت از ایمپلنت های استفاده شده در روش های دیگر بیشتر است .

معمولا برای افرادی که دچار تحلیل استخوانی در ناحیه فک شده و امکان انجام ایمپلنت به روش رایج ( اندواستیل ) برایشان وجود نداشته باشد به ناچار از این روش استفاده می شود . ایمپلنت های زیگوماتیک از انجام عمل پیوند سینوس جلوگیری می کنند و بنابراین به یک درمان کوتاه تر و راحت تر در این مورد کمک می کنند.

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

مزایای ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت های زیگوماتیک طولانی تر از ایمپلنت های دندانی معمولی هستند. از طریق عمل جراحی آنها را به طرز ایمن در قوس ضخیم zygomatic یا استخوان گونه ، فیکس می کنند ، که این کار پایه ای قوی و پایدار را فراهم می کند. ایمپلنت های زایگوماتیک در نزدیکی دندان های دوقلو قرار می گیرند ، از سینوس ماگزیلار عبور می کنند و به قسمت ضخیم استخوان گونه می رسند .

  • مزیت آن نسبت به عمل پیوند استخوان که زمان و هزینه زیادی را در بر می گیرد .
  • زمان بهبودی آن بسیار سریع می باشد .
  • گزینه ای موثر برای بیمارانی که  به دلیل مشکلات استخوان فک نمی توانند ایمپلنت معمولی داشته باشند.
  • جایگزین عالی برای پروتز .
  • شامل یک پروسه ایمن با میزان موفقیت بال و بلند مدت .
  • بهبود ظاهر فوری و راحتی در عملکرد .
zygomatic

zygomatic

عوارض ایمپلنت زیگوماتیک

مانند هر عمل و روش درمانی دیگر ، این روش نیز ممکن است عوارضی را برای بیمار به همراه داشته باشد .  با این حال باید این نکنه را مد نظر قرار داد که امروزه با تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده و تجربه ای که پزشکان در طول این سالها کسب کرده و به هم منتقل نموده اند ، میزان موفقیت بسیار افزایش یافته و از طرفی عوارض این نوع ایمپلنت به شدت کاهش یافته است .

امروزه کمتر کیس پیدا می شود که از انجام این نوع ایمپلنت رضایت نئداشته باشد ، با این وجود به برخی از عوارض که ممکن است ددر حین عمل یا بعد از آن رخ دهد در زیر اشاره می کنیم .

  • شایعترین عارضه مرتبط با کاشت های زیگوماتیک سینوزیت است. به نظر می رسد تشخیص مناسب قبل از جراحی و ارزیابی سینوس و همچنین استفاده از روش جراحی خارج سینوس و بارگیری فوری ایمپلنت ها این عارضه را کاهش داده و یا حتی از بین می برد .
  • پارستزی عصب مادون قرمز .
  •  فیستول orosinusal .

بهترین جراح برای ایمپلنت دندان

قطعا این حق هر بیماری است که در قبال هزینه که می کند خدمات مناسبی دریافت نماید . برای انجام ایمپلنت دندان پزشکان حاذقی در ایران وجود دارد .  یکی از این پزشکان دکتر آقاجری متخصص جراحي لثه و ايمپلنت دندان می باشد که سالها در این زمینه فعالیت دارد .

در صورتی که از فقدان دندان های طبیعی خود رنج می برید، پیشنهاد می کنیم لذت یک امپلنت باکیفیت را با دکتر آقاجری تجربه کنید . برای اطلاع از قیمت ایمپلنت زیگوماتیک و قیمت دیگر امپلنت ها می توانید به صفحه قیمت امپلنت دندان در سال 98 مراجه کنید .

ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

نوع دیگر از ایمپلنت ها دندانی می باشد با این تفاوت که بجای قرار گرفتن در استخوان فک از مجاوت سینوس ها عبور کرده و در استخوان گونه کاشته. می شود.

مزیت ایمپلنت زیگوماتیک چیست؟

پرو سه ی درمان و جراحی با استفاده از ایمپلنت زیگومتیک کوتاه تر و سریع تر و همچنین ظاهر زیباتر و طبیعی تری را نسبت به دیگر ایمپلنت ها بر خوردار است.

طول درمان ایمپلنت زیگوماتیک چقدر است؟

طول درمان ایمپلنت زیگوماتیک بسیار سریع بوده و ترمیم استهوان فک و دندان در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد و طول عمر بسیار بالایی را دارد.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *