انواع ایمپلنت دندانی چیست؟

انواع ایمپلنت دندانی : آیا دندانپزشک به شما این خبر را داده است که شما به کاشت دندان نیاز دارید؟ آیا اکنون بخاطر وجود این همه گزینه سر درگم شده اید؟ خوب ، شاید این مقاله ، انتخاب را کمی برایتان ساده تر کند. ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد انواع مختلف کاشت دندان و گزینه های کاشت خود مطلع شوید. ایمپلنت دندانی سه نوع دارد. که هر کدام از این انواع با توجه به شرایط بیمار و استخوان فک انجام می شود.

انواع ایمپلنت دندانی چیست؟

کاشت ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت ها از تیتانیوم خالص ایجاد می شوند. آنها کاملاً کوچک هستند و در استخوانهای زیر لثه قرار می گیرند تا مانند ریشه های منظم دندان عمل کنند.

آنها می توانند برای هر نوع دندان از بین رفته مورد استفاده قرار گیرند و می توانند شخصی سازی شوند تا بتوانند برای هر آنچه را که برای شخص مورد نیاز است، متناسب باشند.

اکنون که درک بهتری از کاشت ایمپلنت پیدا کردید، به انواع ایمپلنت دندانی که باید انتخاب کنید ، می پردازیم.

انواع ایمپلنت دندانی کدام است ؟

سه نوع معمول کاشت دندان وجود دارد که می توانید از بین اندواستیل ،ساب پریواستیل و زایگوماتیک انتخاب کنید.

اندواستیل ایمن ترین و رایج ترین است ، پس از آن ساب پریواستیل و پس از آن zygomatic آخرین و پیچیده ترین است که بندرت استفاده می شود.

ایمپلنت Endosteal (انواع ایمپلنت دندانی)

ایمپلنت اندوستیل رایج ترین نوع کاشت دندان است. این روش برای اکثر بیماران مناسب است ، اما برای ایجاد فیوز به یک فک خوب و سالم نیاز دارند.

آنها پست حفره یا سوراخ هستند که به صورت پیچ شکل می گیرند. آنها داخل فك قرار می گیرند كه جایگزین دندان های از دست رفته هستند.

پس از انجام عمل کمی زمان لازم است تا بهبود یابد.برای فیوز و یک دژ مستلزم زمان است. پس از بهبودی ، دندانهای جیگزین می توانند بر روی پست قرار بگیرند تا با دندانهای اطراف خود جا بگیرند.

اگر ایده اول را که در استخوان فک شما قرار دارد دوست ندارید ، ممکن است ایده دوم کاشت متداول را کمی بیشتر دوست دارید.

ایمپلنت های ساب پریواستیل (انواع ایمپلنت دندانی)

یکی از انواع ایمپلنت دندانی کاشت دندان ایمپلنت های ساب پریواستیل است. این گزینه اصلی جایگزین ایمپلنت Endosteal است.

به جای اینکه در ناحیه فک ثابت شود ، ایمپلنتهای تحت فشار در قسمت بالای استخوان قرار دارند اما هنوز زیر لثه قرار دارند.

یک قاب فلزی در زیر لثه با یک پست متصل به آن قرار داده شده است. سپس لثه در اطراف قاب التیام می یابد تا در جای خود قرار گیرد. دندان های دروغین به قطب هایی که از لثه می رسد ایمن است.

این روش فقط در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که بیمار فاقد استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت باشد و فرد تمایل به جراحی پیوند استخوان ندارد.

اگر این مورد برای شما صدق کند ، شاید این کاشت بعدی مناسب شما باشد.

کاشت زایگوماتیک(انواع ایمپلنت دندانی)

کاشت های زیگوماتیک کم رواج ترین نوع کاشت دندان در در مقایسه با سایر روش ها است. این پیچیده ترین عمل است و باید تنها درصورتی انجام شود که فک کافی برای کاشت Endosteal نداشته باشید.

ایمپلنت به جای فک استخوان در استخوان گونه قرار می گیرد.