لمینیت تمام سرامیکی
لمینیت سرامیکی
می 2, 2018
ایمپلنت مگاژن
ایمپلنت مگاژن
آگوست 24, 2018

اصلاح طرح لبخند چیست؟

همانطور که میدانید خندیدن موهبت بزرگی است که خداوند به ما عطا کرده و اصلاح طرح لبخند در هر فردی علاوه بر اینکه شادی و نشاط را به همراه می آورد، زیبایی شخص را نیز دو چندان میکند!

امروزه با رواج یافتن بسیاری از عمل های جراحی در جهت بهبود ساختار ظاهری، بسیاری از مردم نیز در صدد اصلاح طرح لبخند خود در آمده اند.

قبل از هر چیزی مورد مهمی که در اصلاح طرح خنده باید به آن توجه داشته باشید، شرایط دندانی شماست. مثلا بیماری که از دندان های نامرتب و یا شکسته برخوردار باشد، نیازمند ترمیم دندانهایش و سامان دادن به آنها میباشد به دلیل اینکه در طرح و شکل دندانهای او مشکلاتی وجود دارد که ابتدا باید برای رفع آنها اقدام کند.

با توجه به ساختار دندان های شما پزشک مربوطه برنامه درمانی لازم را داده و با توجه به آن ممکن است نیاز به درمان های مختلفی مانند ارتودنسی، جراحی لثه، فک یا در مواردی کامپوزیت و لمینت پیدا کنید.

دکتر آقاجری، متخصص و جراح دندانپزشک در عرصه های ایمپلنت دندان،کامپوزیت و اصلاح خط خنده سالهاست که فعالیت دارد و میتواند به شما در این زمینه کمک کند.

عوامل موثر بر طرح لبخند

در واقع خنده به عنوان یک دارو برای ارتقای روحیه همواره به شمار رفته است. بدیهی است که همه ما دوست داریم وقتی در جمعی که تعداد زیادی ادم حضور دارند، میخندیم، خنده مان به بهترین و زیبا ترین شکل صورت بگیرد و هرگونه خلل یا مشکلی که خنده یا صورت ما را تحت تاثیر قرار دهد، ما را به شدت ناراحت خواهد کرد.

یکی از چیزهایی که امروزه بیشتر در بین مردم شایع شده و علاقه مند به برطرف کردن آن هستند، اصلاح طرح لبخند است. معمولا در صورتی که نوع و شکل لبخندتان مورد پسندتان نیست و به دنبال یک لبخند ایده آل هستید، اصلاح طرح لبخند گزینه مناسبی به شمار میرود.

نکات مهم برای اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی

همانطور که گفته شد باید توسط دندانپزشک در ابتدای کار معاینه شوید و مطمئن شوید که از دندان های سالمی برخوردارید و هیچ گونه پوسیدگی یا آسیب دیدگی ندارد. دندانپزشک متخصص به معاینه فک و لثه میپردازد و همه دندان ها را مورد بررسی قرار میدهد. برای مثال اگر لثه دچار کمی عفونت شده باشد، اقدام برای بهبود لثه از اولویت بالاتری برخوردار است.

هم چنین قرینه بودن خطوط لثه ها و هم راستا بودن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که اصلاح طرح لبخند، باعث میشود تا لثه شما بیشتر از قبل به چشم بیاید، پس داشتن لثه هایی زیبا و بدون مشکل ضروری است.

در کنار همه اینها پوسیدگی دندانهایتان را جدی بگیرید. این مورد به مرور زمان باعث میشود تا تمام دندانهای دیگر هم آسیب دیده و از بین روند.

به طور کلی روند اصلاح طرح لبخند، به شکل های متفاوتی و بسته به دندانهایتان ممکن است صورت بگیرد; ممکن است پزشک تشخیص دهد تا برای سفیدی دندانهایتان از مواد شیمیایی استفاده شود به طوری که با قرار دادن سفید کننده روی دندان و تزریق اکسیژن به آن، دندانها سفید شوند. یا همانطور که گفته شد ممکن است انجام کامپوزیت و ایمپلنت به شما پیشنهاد شود.

نکات مهم برای اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی

اصلاح طرح لبخند

تفاوت اصلاح خط لبخند با طرح خنده چیست؟

اصلاح خط  لبخند نیز مانند طرح خنده عملی است که در جهت بهبود زیبایی صورت و فرم دهی مناسب تر به آن کمک به سزایی میکند; با این تفاوت که در طرح خنده عواملی مانند سالم بودن دندان ها، مرتب بودن و مواردی این چنین الزامی میباشد اما علل به وجود آمدن خط لبخند معمولا عواملی مانند بالا رفتن سن، ژنتیک، اشعه ماورا بنفش، دخانیات و … میباشند که هریک به نوبه خود اثر مخربی را ایفا میکند.

اما در کل برای اصلاح خط لبخند میتوان از شیوه هایی مانند تزریق ژل، استفاده از کرم ضدپیری و ضد چروک یا حتی انجام تمرینات یوگا مربوط به صورت استفاده کرد.

چه عواملی بر روی خط خنده اثر مخرب دارد؟

نور خورشید

نور خورشید به دلیل اشعه ی فرا بنفشی که از خود تولید میکند، میتواند اثرات مخربی بر روی رشته های پوستی شما مخصوصا ناحیه لبخند شما داشته باشد. برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید تا حدالامکان به مدت طولانی زیر نور خورشید نمانید یا تا جایی که میتوانید از کرم های جلوگیری از سوختگی و آسیب به پوست استفاده کنید.

حرکات مداوم ماهیچه ها

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در کار خود نیاز به صحبت زیاد دارید و ماهیچه های صورتتان باید مرتب در حال حرکت باشد، باید به شما بگوییم که شما کمی بیشتر مستعد ایجاد خط خنده در صورت خود هستید. کسانی که فروشندگی میکنند، سخنران سمینارها، بازاریاب ها و… جزو دسته کسانی هستند که به دلیل فعالیت زیاد ماهیچه های خود به خصوص در ناحیه لب، در معرض خط خنده هستند.

البته هیچ جای نگرانی وجود ندارد و در هر زمان و سنی که این مشکل برای شما پیش آمد، شما با مراجعه به مراکز زیبایی میتوانید جهت اصلاح خط لبخند خود اقدام کنید.

افزایش یا کاهش وزن

وزن شما در کنار اینکه عاملی تعیین کننده در زیبایی اندامتان است، از این جهت اهمیت دارد که باید مرتبا زیر نظر قرار بگیرد، به طوری که دچار اضافه وزن و یا کاهش وزن نشوید چون در این صورت عواقب زیادی ممکن است گریبان گیرتان شود. برای مثال وزن زیاد سبب میشود تا عمق خط خنده افزایش پیدا کند و سن شما را بیش تر از آن چیزی که هست نشان دهد !

استعمال سیگار

سیگار هم یکی از مواردی هست که میتواند پوست را به شدت شکننده و کهنه نشان دهد. به طور کلی نمیتوان عواقب بی شمار حاصل از سیگار کشیدن را نادیده گرفت. چین افتادگی روی پوست، ایجاد خطوط در نواحی لب، و حتی در مواردی بروز سرطان، همه از مواردی هستند که کشیدن سیگار تحت تاثیر خودد قرار میدهد.

سالخوردگی

همانطور که گفته شد اتفاق افتادن برخی چیزها بخصوص در سنین بالا، امری طبیعی است. انسان هرچه که بیشتر پا به سن میگذارد از طراوت و شادابی دوران جوانی و بزرگسالی او کاسته میشود. افزایش خطوط خنده با افزایش سن و سال رابطه مستقیمی دارد و به همین علت افراد زیادی برای اینکه بخواهند زیبایی خود را حفظ کنند یا سن خود را کمتر از آن چیزی که هست نشان دهند، دست به عمل های زیبایی مانند اصلاح خط خنده میزنند.

مراقبت از خط خنده

 

مراقبت و محافظت از پوست خود

تقریبا همه مردم دیگر میدانند که برای اینکه پوستی شاداب داشته باشند و به منظور جلوگیری از چین و چروک ها، باید از پوست خود محافظت کنند. زمانی که قصد به بیرون رفتن دارید و ممکن است در معرض نور خورشید قرار بگیرید، حتما از کرم ضد آفتاب استانداردی که قدرت محافظت در برابر اشعه های UVA و UVB خورشید را داشته باشد، استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب به عنوان محافظی از پوست عمل میکند و  شما باید سعی کنید که زدن ضد آفتاب را به یک عادت تبدیل کنید و فقط موقع استخر یا بیرون رفتن ضد آفتاب نزنید! زمان هایی که صورت شما خیس است و قصد کشیدن حوله دارید. هم چنین میتوانید مرطوب کننده هایی با کرم ضد آفتاب که فقط برای صورت شما ساخته شده اند خریداری کنید.

تا حد امکان از تماس صورت با بالش خودداری کنید.

وقتی به صورتتان فشاری وارد میشود، احتمال ایجاد خطوط صورت مانند خطوط لبخند افزایش پیدا میکند. سعی کنید به پشت بخوابید ، یا اگر به پهلو می خوابید ، سر خود را طوری قرار دهید که صورت روی بالش قرار نگیرد. سعی کنید از یک روبالشتی ابریشمی استفاده کنید ، که می تواند کشیده شدن روی پوست شما را به حداقل برساند. به همین ترتیب ، سعی کنید در طول روز به دستان خود تکیه نکنید.

به اندازه نیاز روزانه تان آب بنوشید.

پوست شما برای مرطوب ماندن به آب نیاز دارد. اگر مرتباً کمبود آب داشته باشید، خطوط برجسته تر می شوند و پوست شما آسیب میبیند. اگر شما مرد هستید باید روزانه حدود 15.5 فنجان (3.7 لیتر) مایعات و اگر زن هستید روزانه 11.5 فنجان (2.7 لیتر) آب بخورید!

استفاده از روش های خانگی

به دنبال محصولاتی بگردید که می توانند الاستین پوستتان را تقویت کرده و به کاهش ظاهر خطوط کمک کنند. مواد فعال مانند ویتامین C ، رتینول ، پپتیدها ، اسیدهای هیدروکسی ، کوآنزیم Q10 ، نیاسینامید ، عصاره هسته انگور و عصاره چای میتوانند نقش موثری در زنده ماندن پوست شما داشته باشند.

علاوه بر این ، این روش های درمانی می توانند تولید کلاژن را تقویت کنند. هم چنین استفاده از کرم دور چشم برای دور لب می تواند آن را مرطوب کرده و به پر کردن خطوط کمک کند.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

به طورکلی مجموعه ای از عوامل در کنار یکدیگر در هزینه های نهایی اصلاح طرح لبخند موثر هستند. این عمل شامل درمان هایی مانند لمینت دندان، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان میشود که بر اساس تشخیص دندانپزشک و نوع دندان ها صورت میگیرد.

رایج ترین نحوه درمان در طرح لبخند استفاده از لمینت است که در این بخش سعی کرده ایم به برخی از مواردی که تعیین کننده هزینه های آن میباشد، بپردازیم:

 • در صورت لزوم سفید کردن دندانها قبل از لمینت
 • تعداد دندانهایی که باید لمینت شوند.
 • نوع و شدت عیوب دندانها
 • هزینه مواد و متریال استفاده شده
 • دستمزد پزشک متخصص

اینها تنها بخشی از موارد تاثیر گزار بر روی قیمت و کیفیت در حین کار بود. با مراجعه به پزشک مربوطه ومعاینه، همه اطلاعات لازمه در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

بهترین مطب اصلاح خط خنده در تهران

اگر قصد کرده اید که برای اصلاح خط خنده خود اقدام کنید، نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید محلی است که برای درمان به آن مراجعه میکنید. از آنجایی که اصلاح خط خنده از حساسیت زیادی برخوردار است، ما به شما متخصص این کار را پیشنهاد میکنیم تا هم به نتیجه ایده آل خود برسید، هم از نظر کیفیت کار خیالتان راحت باشد.

تیم مجرب دکتر صادق آقاجری با سالها فعالیت در زمینه ایمپلنت دندان، لمینت، کامپوزیت و … آماده خدمت رسانی به شما خواهد بود.

 

بهترین مطب اصلاح خط خنده در تهران

اصلاح خط خنده در تهران

چگونه با استفاده از نرم افزار می توان اصلاح طرح لبخند را انجام داد؟

متخصص دندانپزشک با استفاده از نرم افزار های مخصوص دندانپزشکی می تواند کار شبیه سازی خط لبخند را انجام دهند تا بیمار بیش از هر کاری از نتیجه کار آگاه باشد. در واقع طرح ابتدایی از نتیجه ی پس از عمل زیبایی اصلاح طرح لبخند به نمایش گذاشته می شود تا بیمار از روند درمان خود و فرم اولیه اصلاح طرح لبخند آگاهی یابد تا در صورت پذیرفته نشدن بتوان آن را بدون هیچگونه عملی تغییر داده تا نتیجه ی دلخواه به دست آید. با نرم افزار شبیه سازی خط لبخند شاهد موارد زیر هستیم:

 • طرح گرافیکی و سه‌بعدی شبیه ‌سازی ‌شده لبخند بیمار به نمایش درمی‌آید.
 • بیمار از طریق نرم‌افزار قادر است تا درمان نهایی را به‌صورت تقریبی بررسی و مشاهده کند.
 • اندازه، شکل، خط لثه و تناسب دندان‌ها ، بررسی و مطابقت آن با آناتومی دهان و دندان بیمار در این نرم‌افزار ارزیابی می‌شود.

شایان ذکر است بدانید که نرم‌افزار اصلاح طرح لبخند، تنها به دهان و دندان نمی‌پردازد.بلکه این نرم‌افزار فاصله دو مردمک چشم و همچنین فاصله گوشه ی لب ها و اندازه ی صورت را هم می‌سنجد تا بر اساس آناتومی ظاهری بهترین فرم را به نمایش بگذارد.

در اصلاح طرح لبخند چه کسانی نباید لمینت کنند؟

طبق گفته اغلب دندان پزشکان کسانی که بیماری دندان قروچه دارند یا بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمیکنند از انجام لمنیت باید خودداری کنند که به طبع نمیتوانند از لبخند های هالیوودی و طرح لبخند خوب بهره ببرند.

اصلاح طرح لبخند باید زیر نظر متخصص زیبایی دهان و دندان قرار بگیرد و در صورتی که فرد دچار مشکل خاصی باشد نمیتواند تحت عمل جراحی قرار گیرد. باید ذکر کرد که این مورد نیز تنها پزشک متخصص با استفاده از بررسی های لازمه و آزمایش ها مربوطه می تواند تشخیص دهد.

اما اگر فردی مشکل یا بیماری خاص دهان و دندانی ندارد و دارای دندان هایی بدون ایراد است می تواند برای اصلاح طرح لبخند خود اقدامات لازم را انجام دهد. اما در صورتی که تنها تمایل دارد دندان های سفید و مرتب تر داشته باشد به توصیه بسیاری از پزشکان متخصص این دلیل قانع کننده ای برای انجام عمل های زیبایی دندان نیست و ملزم به اینکار نمی باشد.

روش ایمپلنت و ارتودنسی برای اصلاح طرح لبخند چگونه است؟

توجه داشته باشید ارتودنسی برای مرتب سازی دندان هایی به کار میرود که فرم نامناسبی را داشته و حتی ممکن است عمل هضم غذ ارا با مشکل رو به رو سازد. در چنین حالتی پزشک متحخص ارتودنسی را برای چنین بیمارانی پیشنهاد می دهد. اما گاهی ممکن است به دلیل فضای محدود در دهان، برای به جای نشستن صحیح دندان ها یک یا چند دندان سالم شما توسط دکتر دندان پزشک کشیده شود.

کشیدن دندان ها معمولا برای دندان های عقب شما اتفاق می افتد که قابل مشاهده نیستند پس جای نگرانی برای عدم انجام ارتودنسی نمی باشد. ارتودنسی اصلاح طرح لبخند شما را به خوبی اجرا می کند و دندان هایی زیبا و یک دست برای شما خلق می کند.

ایمپلنت در دندان پزشکی نقش به سزایی را دارد و به آن جهت که در جای دندان های از دست رفته می نشیند و جای آن ها را پر می کند در نتیحه طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. ایمپلنت در صورتی که برای دندان های جلو کاشته شود به دندان های شما زیبایی اساسی را می بخشد و اصلاح طرح لبخند شما را فراهم می آورد.

همچنین لمینت با کامپوزیت هم در قیمت و هم در مدت زمان اجرا نیز تفاوت دارند. کامپوزیت در همان جلسه اول انجام شده و نیاز به تراشیدن دندان و قالب‌گیری  ندارد اما ایمپلنت نیاز به سه جلسه مراجعه دارد تا اصلاح طرح لبخند شما به خوبی انجام شود.

روش های لازم برای اصلاح طرح لبخند چه می باشد؟

روش های متفاوتی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که با توجه به شرایط بیمار و انتخاب او می توان آن را اجرا کرد. از روش هایی که می توان برای اصلاح طرح لبخند استفاده کرد شامل کامپوزیت و لمینت که به دو نوع با تراش یا بدون تراش است، جراحی لثه و فک و… می باشد.

شایان ذکر است که قبل از انجام هر گونه اقدامی برای اصلاح طرح لبخند در ابتدا با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و بهترین راهکار مناسب خود را از او دریافت کنید.

یکی دیگر از روش‌های سفید کردن دندان و اصلاح طرح لبخند، استفاده از مواد شیمیایی است. در این روش در ابتدا لثه ها را پوشانده و سپس موارد شیمیایی سفیدکننده را بر روی دندان قرار میدهند و سپس با تزریق اکسیژن به بافت دندان با کمک لیزر رنگ دندان را تغییر می دهند.

از روش های دیگر برای اصلاح طرح لبخند بلچینگ دندان می باشد. بلیچینگ برای افراد جوان با دندان‌هایی مرتب و ردیف که از پوسیدگی کمی برخوردارند، مناسب‌تر است. اما اگر دندان ترک خورده یا اگر خیلی بلند یا کوتاه است، بلیچینگ برای شما مناسب نمی باشد و عیوب دندان را بیشتر به نمایش می گذارد.

لذا، لمینت یا تاج دندان دراین حالت گزینه مناسب تری می باشد. بلیچینگ به روشن تر کردن رنگ کنونی دندان شما کمک فراوانی میکند اما مناسب پروتز متحرک و دندان مصنوعی نیست. در صورتی که دندان های کوتاه یا بلند تری دارید با روش تاج دندان که یک قالب است و روی دندان قرار میگیرد نیز می توانید دندان هایی زیبا و یک دست داشته باشید.

نکته ی مهم در اصلاح طرح لبخند تراش دندان ها برای تغیر رنگ آن ها می باشد زیرا این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. دقت کنید که زیبایی دندان را با برق زدن دندان و سفیدی بیش از حد آن اشتباه نگیرید. شما میتوانید برای آن که دندان هایی یک دست و مرتب داشته باشید بهداشت دهان و دندان خود را به طور مرتب را رعایت کنید تا با رنگ معمولی دندان هایتان هم زیبا به نظر برسید.

رزرو نوبت

برای اطلاع دقیق از قیمت ها کلیک نمایید: قیمت ایمپلنت دندان

4 Comments

 1. پیمان گفت:

  آیا در لمینیت به ندان های همجوار لطمه وارد نمیشود؟

 2. سمیه سادات صمیمی گفت:

  تا آنجا که من فهمیدم اصلاح طرح لبخند برای دندان های مرتب است. درسته؟

  • کرم زاده گفت:

   لزوما برای دندان های مرتب نیست به کسانی توصیه میشود که از فرم و ظاهر و رنگ دندان های خود رضایت ندارند . به این افراد پیشنهاد میشود برای رسیدن به ظاهر ایده ال خود از لمینت یا ونییر کامپوزیت استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *