اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست؟

همانطور که میدانید خندیدن موهبت بزرگی است که خداوند به ما عطا کرده و اصلاح طرح لبخند در هر فردی علاوه بر اینکه شادی و نشاط را به همراه می آورد، زیبایی شخص را نیز دو چندان میکند!

امروزه با رواج یافتن بسیاری از عمل های جراحی در جهت بهبود ساختار ظاهری، بسیاری از مردم نیز در صدد اصلاح طرح لبخند خود در آمده اند.

قبل از هر چیزی مورد مهمی که در اصلاح طرح خنده باید به آن توجه داشته باشید، شرایط دندانی شماست. مثلا بیماری که از دندان های نامرتب و یا شکسته برخوردار باشد، نیازمند ترمیم دندانهایش و سامان دادن به آنها میباشد به دلیل اینکه در طرح و شکل دندانهای او مشکلاتی وجود دارد که ابتدا باید برای رفع آنها اقدام کند.

با توجه به ساختار دندان های شما پزشک مربوطه برنامه درمانی لازم را داده و با توجه به آن ممکن است نیاز به درمان های مختلفی مانند ارتودنسی، جراحی لثه، فک یا در مواردی کامپوزیت و لمینت پیدا کنید.

دکتر آقاجری، متخصص و جراح دندانپزشک در عرصه های ایمپلنت دندان،کامپوزیت و اصلاح خط خنده سالهاست که فعالیت دارد و میتواند به شما در این زمینه کمک کند.

عوامل موثر بر طرح لبخند

در واقع خنده به عنوان یک دارو برای ارتقای روحیه همواره به شمار رفته است. بدیهی است که همه ما دوست داریم وقتی در جمعی که تعداد زیادی ادم حضور دارند، میخندیم، خنده مان به بهترین و زیبا ترین شکل صورت بگیرد و هرگونه خلل یا مشکلی که خنده یا صورت ما را تحت تاثیر قرار دهد، ما را به شدت ناراحت خواهد کرد. یکی از چیزهایی که امروزه بیشتر در بین مردم شایع شده و علاقه مند به برطرف کردن آن هستند، اصلاح طرح لبخند است. معمولا در صورتی که نوع و شکل لبخندتان مورد پسندتان نیست و به دنبال یک لبخند ایده آل هستید، اصلاح طرح لبخند گزینه مناسبی به شمار میرود.

نکات مهم برای اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی

همانطور که گفته شد باید توسط دندانپزشک در ابتدای کار معاینه شوید و مطمئن شوید که از دندان های سالمی برخوردارید و هیچ گونه پوسیدگی یا آسیب دیدگی ندارد. دندانپزشک متخصص به معاینه فک و لثه میپردازد و همه دندان ها را مورد بررسی قرار میدهد. برای مثال اگر لثه دچار کمی عفونت شده باشد، اقدام برای بهبود لثه از اولویت بالاتری برخوردار است.

هم چنین قرینه بودن خطوط لثه ها و هم راستا بودن آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که اصلاح طرح لبخند، باعث میشود تا لثه شما بیشتر از قبل به چشم بیاید، پس داشتن لثه هایی زیبا و بدون مشکل ضروری است.

در کنار همه اینها پوسیدگی دندانهایتان را جدی بگیرید. این مورد به مرور زمان باعث میشود تا تمام دندانهای دیگر هم آسیب دیده و از بین روند.

به طور کلی روند اصلاح طرح لبخند، به شکل های متفاوتی و بسته به دندانهایتان ممکن است صورت بگیرد; ممکن است پزشک تشخیص دهد تا برای سفیدی دندانهایتان از مواد شیمیایی استفاده شود به طوری که با قرار دادن سفید کننده روی دندان و تزریق اکسیژن به آن، دندانها سفید شوند. یا همانطور که گفته شد ممکن است انجام کامپوزیت و ایمپلنت به شما پیشنهاد شود.

نکات مهم برای اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی

اصلاح طرح لبخند

تفاوت اصلاح خط لبخند با طرح خنده چیست؟

اصلاح خط  لبخند نیز مانند طرح خنده عملی است که در جهت بهبود زیبایی صورت و فرم دهی مناسب تر به آن کمک به سزایی میکند; با این تفاوت که در طرح خنده عواملی مانند سالم بودن دندان ها، مرتب بودن و مواردی این چنین الزامی میباشد اما علل به وجود آمدن خط لبخند معمولا عواملی مانند بالا رفتن سن، ژنتیک، اشعه ماورا بنفش، دخانیات و … میباشند که هریک به نوبه خود اثر مخربی را ایفا میکند. اما در کل برای اصلاح خط لبخند میتوان از شیوه هایی مانند تزریق ژل، استفاده از کرم ضدپیری و ضد چروک یا حتی انجام تمرینات یوگا مربوط به صورت استفاده کرد.

چه عواملی بر روی خط خنده اثر مخرب دارد؟

نور خورشید

نور خورشید به دلیل اشعه ی فرا بنفشی که از خود تولید میکند، میتواند اثرات مخربی بر روی رشته های پوستی شما مخصوصا ناحیه لبخند شما داشته باشد. برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید تا حدالامکان به مدت طولانی زیر نور خورشید نمانید یا تا جایی که میتوانید از کرم های جلوگیری از سوختگی و آسیب به پوست استفاده کنید.

حرکات مداوم ماهیچه ها

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در کار خود نیاز به صحبت زیاد دارید و ماهیچه های صورتتان باید مرتب در حال حرکت باشد، باید به شما بگوییم که شما کمی بیشتر مستعد ایجاد خط خنده در صورت خود هستید. کسانی که فروشندگی میکنند، سخنران سمینارها، بازاریاب ها و… جزو دسته کسانی هستند که به دلیل فعالیت زیاد ماهیچه های خود به خصوص در ناحیه لب، در معرض خط خنده هستند. البته هیچ جای نگرانی وجود ندارد و در هر زمان و سنی که این مشکل برای شما پیش آمد، شما با مراجعه به مراکز زیبایی میتوانید جهت اصلاح خط لبخند خود اقدام کنید.

افزایش یا کاهش وزن

وزن شما در کنار اینکه عاملی تعیین کننده در زیبایی اندامتان است، از این جهت اهمیت دارد که باید مرتبا زیر نظر قرار بگیرد، به طوری که دچار اضافه وزن و یا کاهش وزن نشوید چون در این صورت عواقب زیادی ممکن است گریبان گیرتان شود. برای مثال وزن زیاد سبب میشود تا عمق خط خنده افزایش پیدا کند و سن شما را بیش تر از آن چیزی که هست نشان دهد !

استعمال سیگار

سیگار هم یکی از مواردی هست که میتواند پوست را به شدت شکننده و کهنه نشان دهد. به طور کلی نمیتوان عواقب بی شمار حاصل از سیگار کشیدن را نادیده گرفت. چین افتادگی روی پوست، ایجاد خطوط در نواحی لب، و حتی در مواردی بروز سرطان، همه از مواردی هستند که کشیدن سیگار تحت تاثیر خودد قرار میدهد.

سالخوردگی

همانطور که گفته شد اتفاق افتادن برخی چیزها بخصوص در سنین بالا، امری طبیعی است. انسان هرچه که بیشتر پا به سن میگذارد از طراوت و شادابی دوران جوانی و بزرگسالی او کاسته میشود. افزایش خطوط خنده با افزایش سن و سال رابطه مستقیمی دارد و به همین علت افراد زیادی برای اینکه بخواهند زیبایی خود را حفظ کنند یا سن خود را کمتر از آن چیزی که هست نشان دهند، دست به عمل های زیبایی مانند اصلاح خط خنده میزنند.

مراقبت از خط خنده

 

مراقبت و محافظت از پوست خود

تقریبا همه مردم دیگر میدانند که برای اینکه پوستی شاداب داشته باشند و به منظور جلوگیری از چین و چروک ها، باید از پوست خود محافظت کنند. زمانی که قصد به بیرون رفتن دارید و ممکن است در معرض نور خورشید قرار بگیرید، حتما از کرم ضد آفتاب استانداردی که قدرت محافظت در برابر اشعه های UVA و UVB خورشید را داشته باشد، استفاده کنید. کرم ضد آفتاب به عنوان محافظی از پوست عمل میکند و  شما باید سعی کنید که زدن ضد آفتاب را به یک عادت تبدیل کنید و فقط موقع استخر یا بیرون رفتن ضد آفتاب نزنید! زمان هایی که صورت شما خیس است و قصد کشیدن حوله دارید. هم چنین میتوانید مرطوب کننده هایی با کرم ضد آفتاب که فقط برای صورت شما ساخته شده اند خریداری کنید.

تا حد امکان از تماس صورت با بالش خودداری کنید.

وقتی به صورتتان فشاری وارد میشود، احتمال ایجاد خطوط صورت مانند خطوط لبخند افزایش پیدا میکند. سعی کنید به پشت بخوابید ، یا اگر به پهلو می خوابید ، سر خود را طوری قرار دهید که صورت روی بالش قرار نگیرد. سعی کنید از یک روبالشتی ابریشمی استفاده کنید ، که می تواند کشیده شدن روی پوست شما را به حداقل برساند. به همین ترتیب ، سعی کنید در طول روز به دستان خود تکیه نکنید.

به اندازه نیاز روزانه تان آب بنوشید.

پوست شما برای مرطوب ماندن به آب نیاز دارد. اگر مرتباً کمبود آب داشته باشید، خطوط برجسته تر می شوند و پوست شما آسیب میبیند. اگر شما مرد هستید باید روزانه حدود 15.5 فنجان (3.7 لیتر) مایعات و اگر زن هستید روزانه 11.5 فنجان (2.7 لیتر) آب بخورید!

استفاده از روش های خانگی

به دنبال محصولاتی بگردید که می توانند الاستین پوستتان را تقویت کرده و به کاهش ظاهر خطوط کمک کنند. مواد فعال مانند ویتامین C ، رتینول ، پپتیدها ، اسیدهای هیدروکسی ، کوآنزیم Q10 ، نیاسینامید ، عصاره هسته انگور و عصاره چای میتوانند نقش موثری در زنده ماندن پوست شما داشته باشند.   علاوه بر این ، این روش های درمانی می توانند تولید کلاژن را تقویت کنند. هم چنین استفاده از کرم دور چشم برای دور لب می تواند آن را مرطوب کرده و به پر کردن خطوط کمک کند.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

به طورکلی مجموعه ای از عوامل در کنار یکدیگر در هزینه های نهایی اصلاح طرح لبخند موثر هستند. این عمل شامل درمان هایی مانند لمینت دندان، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان میشود که بر اساس تشخیص دندانپزشک و نوع دندان ها صورت میگیرد. رایج ترین نحوه درمان در طرح لبخند استفاده از لمینت است که در این بخش سعی کرده ایم به برخی از مواردی که تعیین کننده هزینه های آن میباشد، بپردازیم:

  • در صورت لزوم سفید کردن دندانها قبل از لمینت
  • تعداد دندانهایی که باید لمینت شوند.
  • نوع و شدت عیوب دندانها
  • هزینه مواد و متریال استفاده شده
  • دستمزد پزشک متخصص

اینها تنها بخشی از موارد تاثیر گزار بر روی قیمت و کیفیت در حین کار بود. با مراجعه به پزشک مربوطه ومعاینه، همه اطلاعات لازمه در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

بهترین مطب اصلاح خط خنده در تهران

اگر قصد کرده اید که برای اصلاح خط خنده خود اقدام کنید، نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید محلی است که برای درمان به آن مراجعه میکنید. از آنجایی که اصلاح خط خنده از حساسیت زیادی برخوردار است، ما به شما متخصص این کار را پیشنهاد میکنیم تا هم به نتیجه ایده آل خود برسید، هم از نظر کیفیت کار خیالتان راحت باشد. تیم مجرب دکتر صادق آقاجری با سالها فعالیت در زمینه ایمپلنت دندان، لمینت، کامپوزیت و … آماده خدمت رسانی به شما خواهد بود.

 

بهترین مطب اصلاح خط خنده در تهران

اصلاح خط خنده در تهران

 

طول درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

طول درمان به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد از یک روز تا یک سال ممکن است طول بکشد. این زمان بسته به نوع استخوان فک شما نیاز به پیوند استخوان و نیاز به سینوس لیفت متفاوت است …برای مطالعه ادامه مطلب کلیک نمایید:

طول درمان ایمپلنت دندان

بیمه ایمپلنت دندان چگونه است؟

برخی از بیمه های تکمیلی جدیدا ایمپلنت های دندانی را زیر پوشش خودشان برده اند. ما با بیمه ایران ، پارسیان ، کلیه بانک ها ، دانشگاه آزاد ، آتیه سازان حافظ ،… برای مطالع ادامه مطلب کلیک نمایید:

بیمه ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندانی چیست؟

زیبایی ظاهری: پر شدن جای خالی دندان یا دندان ها به یک دندان طبیعی قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهر و به خصوص لبخند شما دارد.

استفاده راحت: ایمپلت بعد از مدت زمان کوتاهی که به آن عادت کنید با دندان طبیعی هیچ فرقی نداشته و اذیتی برای بیمار ندارد.

راحتی گفتار: ایمپلنت هیچ گونه حرکتی در دهان شما نداشته… برای مطالعه ادامه مطلب کلیک نمایید:

مزایای ایمپلنت دندانی

اصلاح طرح لبخند

همین حالا فرم زیر را پر نمایید

تلفن : 02122887547-09384444595

رزرو نوبت

برای رزرو نوبت و تماس با ما لطفا کلیک نمایید
لطفا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *