پاسخ به سوالات پر تکرار در حوزه دندانپزشکی

قطعا سوالات زیادی برای شما در زمینه دندانپزشکی، مطرح می شود که نیاز دارید تا با یک متخصص در میان بگذارید. در این صفحه از سایت دکتر آقاجری، می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

سوالات مربوط به ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400
یکی از سوالات مطرح در مورد قیمت ایمپلنت در سال 1400 است. قیمت ایمپلنت ها بسته به کیفیت و کشور سازنده آن متفاوت هستند . البته تمامی ایمپلنت های به کار رفته در مرکز ما دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 کره ای بین سه تا سه و نیم میلیون می باشد.قیمت ایمپلنت های اروپایی نیز بین چهار تا چهار و نیم میلیون تومان است. البته توجه داشته باشید این قیمت، قیمت پایه ایمپلنت و روکش آن را شامل می شود
بیمه ایمپلنت دندان چگونه است؟
یکی از سوالاتی که ذهن مراجعه کنندگان را درگیر می کند ، این است که آیا بیمه شامل ایمپلنت دندان می شود و چه بیمه هایی؟ برخی از بیمه های تکمیلی جدیدا ایمپلنت های دندانی را زیر پوشش خودشان برده اند. ما با بیمه ایران ، پارسیان ، کلیه بانک ها ، دانشگاه آزاد ، آتیه سازان حافظ…
طول درمان ایمپلنت دندان چقدر است؟
از پرسش هایی که ذهن بیماران را مشغول می کند این است که ایمپلنت های درمانی چقدر طول می کشد؟ یعنی زمانی که ایمپلنت کار گذاشته می شود تا زمانی که روکش تحویل داده می شود. طول درمان به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد از یک روز تا یک سال ممکن است طول بکشد.
آیا ایمپلنت ها ایمن هستند و چه مدت دوام خواهند داشت؟
ایمپلنت یک روش درمانی مطمئن و خوب است. تقریبا صحیح است که بگوییم ایمپلنت ها ، دقیقاً مانند دندان های طبیعی البته تا زمانی که شما از آنها مراقبت می کنید ، دوام می آورد.
انواع ایمپلنت دندانی چیست؟
سه نوع معمول کاشت دندان وجود دارد که می توانید از بین اندواستیل ،ساب پریواستیل و زایگوماتیک انتخاب کنید.
مزایای ایمپلنت دندانی چیست؟
سه نوع معمول کاشت دندان وجود دارد که می توانید از بین اندواستیل ،ساب پریواستیل و زایگوماتیک انتخاب کنید.
ارزان ترین قیمت ایمپلنت چنده است؟
ارزان ترین قیمت ایمپلنت در کشور، در مرکز ایمپلنت دکتر آقاجری ارائه می شود.حتما با ما در تماس باشید و یا قیمت ها را در همین صفحه ببینید.

سوالات مربوط به جراحی لثه

جراحی پیوند لثه چیست ؟
اگر اخیراً توسط دندانپزشک یا پزشک لثه (پریودنتیست) به شما گفته شده که به جراحی پیوند لثه احتیاج دارید ، وحشت نکنید. معمولا جراحی لثه ترسناک تر از آنچه که هست تصور می شود. پیوند لثه ممکن است برای محافظت از دندانهای شما از زمانی که لثه تحلیل می رود لازم باشد ، یا ممکن است به عنوان یک راه برای بهبود ظاهر لبخند شما انتخاب شود.
پیوند بافت همبندی چیست ؟
این رایج ترین روشی است که برای درمان ریشه در معرض دید قرار گرفته استفاده می شود. در طی روش ، یک لایه پوستی از سقف دهان شما بریده می شود و بافتی از زیر فلپ ، به نام بافت همبند subepithelial برداشته می شود و سپس به بافت لثه اطراف ریشه در معرض دید بخیه زده می شود. پس از برداشتن بافت همبند از زیر فلپ پالاتال ، فلپ به پایین دوخته می شود.
آبا جراحی لثه درد دارد ؟
درد در حین جراحی به وسیله مواد بی حسی کنترل می شود و تقریبا دردی احساس نمی شود. درد بعد از عمل بستگی به نوع عمل دارد اگر بافتی از سقف دهان جدا نشده باشد درد بسیار کم است اکر جدا شده باشد ممکن است تا چند روز احساس درد وجود داشته باشد.

سوالات مربوط به لمینت دندان

موارد استفاده از لمینت سرامیکی کدام است؟
یکی از موارد بسیار مهم موارد استفاده از لمینت سرامیکی است که باید قبل از انجام لمینت از آن آگاهی پیدا کرد. لمینت سرامیکی یکی از روش های پرطرفدار برای رفع نواقص دندان به شمار می رود. این روش به شما کمک می کند تا هواره لبخندی زیبا داشته باشید. در ادامه تعدادی از کاربرد های زیر را نام می بریم:رفع کجی و به هم ریختگی دندان در صورتی که شدید نباشد رفع تیرگی و سیاهی دندان ها پوشش فضای خالی بین دندان ها به خصوص در دندان های جلویی برای ترمیم شکستگی ها و لب پر شدن دندان ها
موارد استفاده از لمینت سرامیکی کدام است؟
>یکی از موارد بسیار مهم موارد استفاده از لمینت سرامیکی است که باید قبل از انجام لمینت از آن آگاهی پیدا کرد. لمینت سرامیکی یکی از روش های پرطرفدار برای رفع نواقص دندان به شمار می رود. این روش به شما کمک می کند تا هواره لبخندی زیبا داشته باشید. در ادامه تعدادی از کاربرد های زیر را نام می بریم:رفع کجی و به هم ریختگی دندان در صورتی که شدید نباشد رفع تیرگی و سیاهی دندان ها پوشش فضای خالی بین دندان ها به خصوص در دندان های جلویی برای ترمیم شکستگی ها و لب پر شدن دندان ها پوشش لک های تیره که در اثر نوشیدن چای ، قهوه و… روی برخی دندان ها ایجاد می شود
تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان در چیست؟
برای بررسی تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان باید بدانیم که هردو این روش ها برای اهداف زیبایی و رفع نواقص دندان به کار می رود و باعث ایجاد لبخندی زیبا می شود.تفاوت لمینت وکامپوزیت دندان : اول ،در لمینت های سرامیکی ، لازم است دندان تراش بخورد ، این یکی از تفاوت های عمده این روش است.

سوالات مربوط به بلیچینگ

بلیچینگ دندان چیست؟
بلیچینگ دندان یک روش مطمئن و بسیار آسان برای سفید کردن دندان ها و زیبا سازی آن ها است. به دلیل راحتی و هزینه کم نسبت به سایر روش ها این متد طرفداران بسیاری دارد. اکثر افراد به وسیله این روش رنگ دندان خود را سفید می کنند.
تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان چیست ؟
تفاوت بلیچینگ و جرم گیری دندان را در این مقاله شرح خواهیم داد. هر دوی این روش ها برای سفید شدن دندان کاربرد دارد. ولی تفاوت هایی نیز دارند که این دو روش را کاملا متمایز از هم میکند. جرم گیری دندان روشی است که هدف از آن پاکسازی دندان از جرم ها و پلاک هایی است.
بلیچینگ دندان خانگی چگونه انجام می شود؟
هنگامی که بخواهیم ساختار داخل دندان یعنی بطن داخلی دندان را روشنتر کنیم از شیوه های بلیچینگ خانگی و یا بلیچینگ‌هایی که در مطب یا کلینیک انجام می‌شود صورت می گیرد، استفاده می‌ کنیم.در هوم بلیچینگ دندان از دندان‌های مرجعه کننده قالب گرفته می‌شود و سپس ژل هایی با درصد پایین از بلیچینگ‌ های سفید کننده استفاده می‌شود. خیالتان راحت باشد که در این شیوه به لثه آسیب نمی رسد.

سوالات مربوط به پوسیدگی دندان

در فرآیند پوسیدگی دندان حفره چگونه توسعه می یابد؟
هنگامی که یک دندان اغلب در معرض اسید قرار می گیرد ، به عنوان مثال ، اگر به دفعات در طول روز می خورید یا می نوشید ، به خصوص غذاها یا نوشیدنی هایی که حاوی قند و نشاسته هستند ، چرخه های مکرر حملات اسیدی باعث می شود که مینای دندان همچنان مواد معدنی از دست برود. ممکن است لکه های سفید در جایی که مواد معدنی از بین رفته اند ظاهر شود. این نشانه پوسیدگی زودرس در فرآیند پوسیدگی دندان است.
در طول روز در دهان ما چه می گذرد؟
در یک تیم ، پلاک و مواد چسبنده و باکتری ها و نوشیدنی هایی حاوی شکر یا نشاسته قرار دارند (مانند شیر ، نان ، کوکی ها ، آب نبات ، سودا ، آب میوه ، و بسیاری دیگر). هر وقت چیزی بخوریم یا بنوشیم که حاوی شکر یا نشاسته باشد ، باکتریها از آنها برای تولید اسیدها استفاده می کنند. این اسیدها سطح سخت بیرونی دندان یا مینای دندان را تخریب می کنند. در تیم دیگر مواد معدنی موجود در بزاق ما (مانند کلسیم و فسفات) به علاوه فلوراید حاصل از خمیر دندان ، آب و منابع دیگر وجود دارد. این تیم با جایگزین کردن مواد معدنی از دست رفته در هنگام حمله اسید به مینای کمک می کند. احوال دندان های ما در طی روز این روند طبیعی از دست دادن مواد معدنی و بازیابی مواد معدنی را طی می کند.
عدم درمان پوسیدگی دندان چه عوارضی در پی خواهد داشت؟
شکستن دندان و همچنین لق شدن آن عفونت لثه که از نشانه های آن تورم ، قرمزی و خون ریزی لثه می باشد. تخریب استخوان فک در ناحیه دندان پوسیده که در موارد حاد به وجود می آید. آبسه دندان که معمولا بسیار دردناک است از عوارض عدم درمان پوسیدگی دندان می باشد.

شما هم می توانید سوالات خود را برای ما بفرستید.