قیمت ایمپلنت دیجیتال در سال 1403

قیمت ایمپلنت دیجیتال: همانطور که میدانید کاشت ایمپلنت بر روی دندان کشیده شده مناسب ترین روش درمان دندان از دست رفته است. قیمت ایمپلنت دندان با توجه به کارایی و مزایایی که دارد بسیار مقرون به صرفه است. با پیشرفت تکنولوژی روش های مختلفی برای کاشت ایمپلنت مورد استفاده دکترهای دندان پزشک قرار می گیرد. ایمپلنت دیجیتال یکی از جدید ترین روش های انجام ایمپلنت است.

در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال با اسکن سه بعدی دهان یک دید خوب از دندان به دکتر های دندان پزشک می دهد. اسکن سه بعدی و شبیه سازی آن با کامپیوتر سبب میشود تا  بررسی استخوان فک و قرار گیری رشته های عصبی برای دکتر سهل الوصول تر باشد.  اسکن سه بعدی دهان سبب می شود که عمل کاشت ایمپلنت با کمترین برش و در زمانی سریع تر انجام شود.  کاشت ایمپلنت با حداقل شکاف باعث می شود که کمترین خونریزی و تورم لثه را داشته باشیم. این امر موجب می شود که پایه ایمپلنت به درستی و با دقت بالا دروون فک قرار گرفته و جوش بخورد.

پادکست ایمپلنت دیجیتال

در انجام عمل ایمپلنت سنتی دکتر دندان پزشک ناچار بود تمام لثه را شکاف داده تا به استخوان فک برسد، و محل قرار گیری رشته های عصبی را تعیین کرده و شرایط استخوان را بررسی نماید. اما ایمپلنت دیجیتال این شرایط را از بین برده و باعث شده عمل جراحی با دقت بیشتر و راحت تر انجام شود.

در این مقاله به بررسی نحوه ی کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان و از همه مهم تر قیمت ایمپلنت دیجیتال می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

لیست به روز قیمت ایمپلنت دیجیتال

بسیاری افراد به دلیل هزینه تمام شده پایین تر روش سنتی را انتخاب میکنند اما ممکن است با آگاهی از مزایای کاشت ایمپلنت دیجیتال این تفاوت قیمت را نادیده گرفته و  روش دیچیتال را برای درمان انتخاب کنند. از جمله مزایای ایمپلنت دیجیتال:

 • با دستگاه های پیشرفته طراحی و ساخته میشود.
 • با استفاده از ابزارآلات مدرن و پیشرفته انجام می شود.
 • سرعت تحویل روکش و پروتز دائم آن بالا تر است.
 • تجهیزات و متریال های آن از خارج از کشور بدون ارز دولتی وارد میشود
 • نیاز به داشتن تجربه و مهارت بالای دکتر دندان پزشک دارد

همیگی این عوامل باعث افزایش قیمت ایمپلنت دیجیتال می شود. اما توصیه ی مهم ما به شما این است قیمت را به هیچ عنوان فدای کیفیت نکنید.

در کلینیک دکتر صادق آقاجری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان، کاشت ایمپلنت دیجیتال با استفاده از به روز ترین امکان و ابزار آلات به جهت ارائه خدمات با کیفیت و موفق انجام می شود برای دریافت مشاوره های رایگان و اطلاعات از قیمت به روز ایمپلنت دیجیتال می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

در جدول زیر قیمت ایمپلنت دیجیتال شرح داده شده است:

خدماتقیمت ایمپلنت دیجیتالمدت زمان نصب
ایمپلنت دیجیتال12,000,000 الی 15,000,000 تومان30 دقیقه

ایمپلنت دیجیتال در تهران digital implants

با روی کار آمدن ایمپلنت به روش گاید یا همان روش دیجیتال که در زبان انگلیسی به آن digital implants dental  گفته میشود، افراد زیادی تمایل به انجام ایمپلنت به روش دیجیتال دارند. این تمایل ناشی از مزایاییست که این روش در مقابل روش معمول و رایج دارد. کمتر بودن خون ریزی و درد در روش دیجیتال، زمان کم و دقت بالایی که در کاشت ایمپلنت به کمک سرجیکال گاید (Surgical Guide )  وجود دارد را می توان نمونه مزایایی نامید که باعث شده عموم مردم به استفاده از این روش علاقه نشان دهند.

در این روش پس از اسکن و مدلسازی از فک و لثه های بیمار، به جهت دقت در کاشت پایه های ایمپلنت یک گاید Surgical Guide تهیه شده و هنگام کاشت پایه ها از آن بهره میبرند. در ادامه مطلب به تفصیل در مورد آن صحبت میکنیم. دکتر آقاجری جراح و متخصص ایمپلنت دندان در تهران، کلیه  خدمات ایمپلنت دندان به روش دیجیتال و و دیگر روش های رایج را انجام میدهد. کلیه بیماران اهل تهران، کرج، ملارد، شهریار و دیگر شهرستان های اطراف می توانند برای انجام کاشت دندان به کلینیک دندانپزشکی دکتر آقاجری مراجعه نمایند.

ایمپلنت دیجیتال در تهران digital implants

مناسب ترین قیمت ایمپلنت دیجیتال در کلینیک دکتر آقاجری

دغدغه ی اکثر افرادی که تمایل به کاشت ایمپلنت دارند قیمت و هزینه ی آن می باشد. به همین منظور به دنبال مراکزی هستند که بتوانند با هزینه ای کمتر کاشت ایمپلنت خصوصا ایمپلنت دیجیتال انجام دهد.

عوامل مختلفی بر روی قیمت کاشت ایمپلنت دیجیتال تاثیر بسیاری دارد. به عنوان مثال تعداد ایمپلنت، نوع ایمپلنت، برند ایمپلنت و… از عواملی هسستند که بر روی قیمت ایمپلنت دیجیتال تاثیر به سزایی دارند. همچنین در صورتی که دندان های شما دچار عفونت شده یا به دلیل پایین بودن استحکام استخوان فک نیاز به پیوند پودر ممبرین داشته باشد نیز باعث تاثیر گذاری بر روی قیمت ایمپلنت دیجیتال می شود.

از مراکزی که قیمت ایمپلنت دیجیتال را مناسب و به نسبت مراکز دیگر مقرون به صرفه تر ارائه می دهد کلینیک دکتر آقاجری می باشد. دکتر آقاجری به دلیل سابقه ی طولانی مدت در انجام کاشت انواع ایمپلنت و همچنین تخصص و مهارتی که در این زمنیه دارد منصفانه ترین قیمت کاشت ایمپلنت دیجیتال را به تمامی بیماران خود ارائه می دهد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر از قیمت ایمپلنت دیجیتال با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

تفاوت ایمپلنت دیجیتالی و سنتی

به طور کلی ساختار کاشت ایمپلنت در هر دو روش یکی است و تفاوت ها میان این دو روش تکنولوژی مورد استفاده در این دو روش است. در روش دیجیتال به دلیل اسکن سه بعدی که گرفته میشود، دکتر دندان پزشک دید بهتری نسبت به موقعیت دندان دارد در نتیجه عمل کاشت ایمپلنت با حداقل برش لثه است که موجب کاهش چشمگیره خونریزی نسبت به روش سنتی است.

از طرفی در این روش به دلیل تکمیل بودن اطلاعات دکتر از وضعیت دندان ها موجب میشود که طول عمر ایمپلنت بالا برود. از طرفی مدت زمان جراحی روش دیجیتال بسیار کمتر از سایر روش ها است.

یکی دیگر از تفاوت ها اصلی و مهم بین ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت سنتی قیمت آ« ها می باشد. قیمت ایمپلنت دیجیتال به دلیل استفاده از امکانات و ابزارآلات به روز و همچنین کاشت دندان در کمتر از 1 ساعت بیشتر از ایمپلنت سنتی می باشد.

در جدول زیر خلاصه ای از تفاوت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت سنتی را بررسی کرده ایم:

خلاصه تفاوت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت سنتی

عنوانایمپلنت دیجیتالایمپلنت سنتی
تعداد جلسات مراجعه به دندانپزشکحداکثر بین 3 تا 4 جلسهحداقل بین 7 تا 14 جلسه
زمان جراحی برای حداکثر 1 یا 2 ایمپلنتکمتر از 10 دقیقه تا نهایتا 20 دقیقهکمتر از 1 ساعت
درد پس از عمل جراحیبسیار کمخیلی زیاد
میزان موفقیت عمل جراحیرضایت بخش و مورد پسندبدون مشکل
رضایت بیمار از عمل جراحیبسیار زیادمعمولی
نیاز به بخیه نیاز به بخیه ندارنیاز به بخیه دارد
میزان برش بافت لثهبرش هایی کوچک و کمبرش های بسیار اما طویل
میزان تورم و خونریزیبسیار کمزیاد
زمان بهبودی4 الی 8 هفته8 الی 12 هفته

تفاوت قیمت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت سنتی

عواملی که تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دیجیتال و قیمت سنتی هستند با یکدیگر فرقی ندارند. به گونه ای که بر خی از این عوامل مانند تعداد ایمپلنت، نوع ایمپلنت و برند سازنده ایمپلنت از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دیجیتال و سنتی می باشد.

اما مهم ترین عامل تفاوت بین قیمت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت سنتی بهره گیری از ابزار آلات می باشد. در کاشت ایمپنت دیجیتال از ابزار آلات به روز و مدرن مانند اسکن سه بعدی استفاده می شود در حالی که برای کاشت ایمپلنت سنتی ابزار آلات مخصوص دندانپزشکی به دور از اسکن سه بعدی و نرم افزار های کاشت دندان به کار گرفته می شود.

قیمت ایمپلنت دیجیتال همانطور که در جدول بالا نیز مشاهده کردید بین 12 تا 15 میلیون متغیر است. اما در ایمپلنت سنتی هزینه ی کاشت آن به نسبت ایمپلنت دیجیتال کمتر و در مقابل از مزایای کمتری نیز برخوردار است.

چه کسانی می توانند کاشت ایمپلنت دیجیتال انجام دهند؟

کاشت ایمپلنت دندان دارای محدودیت ستی نمی باشد اما برخی از عوامل باعث شکست در درمان آن می شوند. به همین خاطر به برخی از افراد توصیه می شود که نه تنها کاشت ایمپلنت دیجیتال بلکه کاشت ایمپلنت معمولی را نیز انجام ندهند. در واقع بایید گفت افرادی که واجد شرایط کاشت ایمپلنت معمولی هستند می توانند کاشت ایمپلنت دیجیتال نیز انجام دهند.افرادی که نمی توانند کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان را انجام دهند شامل موارد زیر هستند:

 • افرادی که از دخانیات استفاده می کنند.
 • افرادی که مصرف الکل دارند.
 • افرادی که بیماری دندان قروچه را دارند
 • افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند.
 • افرادی که به دلیل بیماری سرطان در معرض اشعه درمانی هستند.

مزایای جراجی کاشت دیجیتال چیست؟

از دست دادن دندان ها به طبع امری نا خوشایند و ناگوار است که به دنبال آن می تواند باعث از دست دادن لبخندی زیبا و کاهش اعتماد به نفس شود. چه بسا نیز در روند کیفیت زندگی و سلامتی انسان ها نیز نقش اساسی را دارند. در نتیجه ی چنین اتفاقی بهترین راه درمان برای جایگزین دندان از دست رفته کاشت ایمپلنت دندان می باشد. در همین رابطه یکی از مناسب ترین و با دقت ترین جراحی های کاشت مختص به جراحی کاشت دندان دیجیتال می باشد.

در عمل جراحی کاشت دیجیتال که با نام عمل جراحی پیوند ناوبری نیز شنخته شده است از اسکن سه بعدی به جهت ارائه یک دید کامل از وضعیت دندان ها و همچنین رشته های عصبی استفاده می شود و سپس با استفاده از شبیه ساز رایانه ای تصویر کاملی از یک جراحی موفق را رائه می دهد. دندانپزشک با استفاده از این اطلاعات دریافتی قادر به انجام یک جراحی کاشت ایمپلنت موفق آمیز تنها با کمترین برش و خونریزی خواهد بود.

از آن جا عمل جراحی کاشت ایمپلنت دیجیتال با ایجاد کمترین برش در بافت لثه رخ می دهد در نتیجه به نسبت کاشت ایمپلنت به صورت سنتی دارای خونریزی و درد کمتری می باشد و همین امر روند ترمیم بافت را سرعت می بخشد.

مزایای جراجی کاشت دیجیتال
مزایای جراجی کاشت دیجیتال

نحوه کاشت ایمپلنت دیجیتال

روش انجام کاشت ایمپنت دیجیتال در حقیقت شباهت بسیاری با ایمپلنت سنتی دارد و تنها با 2 جلسه مراجعه کاشت ایمپلنت دیجیتال به اتمم می رسد در صورتی که برای کاشت به ورش سنتی نیاز به 3 یا 4 جلسه دارد.

برای کاشت ایمپلنت های دیجیتال بعد از تجویز دکتر دندان پزشک مبنی بر گرفتن اسکن دهان، بیمار بعد از گرفتن اسکن سه بعدی، درمان خود را شروع می کند. دکتر با بررسی اسکن انجام شده به کاشت ایمپلنت دندان اقدام میکند. تفاوت اساسی بین ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت سنتی کاهش درد خونریزی به دلیل ایجاد برش های کوچک و کم در کاشت ایمپلنت دیجیتال می باشد که به منظور تهاجم کمتر و دقت بیشتر برای قرار دادم ایمپلنت انجام می شود.

دکتر دندان پزشک با آگاهی از محل نصب دندان و موقعیت استخوان فک پس از بی حسی موضعی بیمار شکاف کوچکی در لثه ایجاد میکند و با سوراخ کوچکی که در استخوان فک ایجاد کرده بستر کاشت پایه ایمپلنت را فراهم میکند. پس از کاشت پایه و جوش خوردن آن به استخوان فک پس از گذشت حدودا 4 الی 8 هفته اباتمنت و روکش را قرار میدهد.

لازم به ذکر است بدانید بر خلاف ایمپلنت سنتی در کاشت ایمپلنت دیجیتال نیازی به بخیع زدن بافت های شکافته شده وجود ندارد. چرا که این برش های به قدری کوچک هستند که به سرعت ترمیم و بهبود می یابند.

خاطر نشان است که در حین عمل جراحی یک راهنمای دقیق بر روی دندان های شما قرار می گیرد تا علاوه بر جلوگیری از آسیب بر عصب و سایر دندان های اطراف باعث ایجاد برش های کوچک اما دقیق توسط دندانپزشک شود.

قیمت ایمپلنت دیجیتال فوری

با پیشرفت تکنولوژی های علم دندانپزشکی و ورود ایمپلنت های دیجیتال تحولی اساسی در روند کیفیت زندگی افراد اصلاح طرح لبخند آنان پیش آمد. ایمپلنت های دیجیتال که در واقع همان ایمپلنت های معمولی هستند و تنها با فناوری نوین اسکن سه بعدی با دقت بیشتر و عوارضی کمتر انجام می شوند.

همچنین در هنگام جراحی به دلیل برش کمتری که به بافت لثه ایجاد می شود باعث می شوند که خونریزی کمتری داشته و دید بهتری را به دندانپزشک برای قرار دادن هر چه بهتر و دقیق تر پایه فلزی بدهند. به همین خاطر نه تنها مانع از آسیب به سایر دندان های اطراف می شود بلکه طول عمر بالایی را داشته و فرد نیاز به مراقبت و استراحت طولانی مدتی را ندارد.

قیمت ایمپلنت دیجیتال فوری به دلیل بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا به نسبت دیگر ایمپلنت ها مقداری بالاتر می باشد. اما به دلیل مزایایی که دارد ارزش پرداخت این هزینه را خواهد داشت. شما می توانید قیمت ایمپلنت دیجیتال فوری را از کارشناسان دکتر آقاجری کسب نمایید.

کلینیک دکتر آقاجری به دلیل سابقه و تجربه ای که از انجام موفق آمیز ایمپلنت دیجیتال داشته است سالیان طولانی است که اقدام به کاشت ایمپلنت دیجیتال فوری کرده است. بدین صورت در مدت زمانی کوتاه تر با تاثیری بالاتر می توانید از بهترین و با کیفیت ترین پروتز دندانی بهره مند شوید.

ایمپلنت دیجیتال فوری
ایمپلنت دیجیتال فوری
البته لازم به ذکر است که قیمت ایمپلنت دیجیتال فوری نسبت به ایمپلنت دندان سنتی مقداری بیشتر اما با تاثیری بهتر است. مزیت هایی که ایمپلنت دیجیتال فوری مانند سرعت انجام بالا، عوارض جانبی کمتر، درد و خونریزی حداقل دارد ارزش پرداخت این هزینه ها را برخوردار است. پس قیمت بالا را فدای کیفیت نکنید.

دلایل انتخاب ایمپلنت دیجیتال

همانطور که مطلع هستید امروزه روش های مختلفی مانند؛ ایمپلنت فوری، مینی ایمپلنت و ایمپلنت دیجیتال  برای کاشت ایمپلنت که هر کدام با خصوصیاتی که دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

اما مهم ترین امری که اکثر افراد به آن توجه می کنند نتیجه ی عمل جراحی و همچنین مقدار و خونریزی می باشد که باعث نگرانی و استرس آن ها می شود. ایمپلنت های دیجیتال با هدف کاهش درد، سرعت انجام بالا و کاهش خونریزی وارد عرصه ی دندانپزشکی شده و توانسته است طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب نماید.

هر چند که قیمت ایمپلنت دیجیتال بالا می باشد اما دقت داشته باشید در صورتی که توسط یک پزشک متخصص به درستی انجام شود ارزش پرداخت این هزینه را به دلیل مزایای بی شمار آن خواهد داشت.

در حقیقت ایمپلنت دندان دیجیتال با افزایش دقت باعث قرار گرفتن دقیق پایه ایمپلنت درون استخوان فک با کمترین برش و خونریزی شده و نتیجه ی عمل جراحی را با موفقیتی بالای 97 درصد به اتمام می رساند. به دلیل همین امر طول عمر ایمپلنت افزایش یافته و تا سالیان طولانی می توانید از روند بهبود کیفیت زندگی خود لذت ببرید.

دلایل انتخاب ایمپلنت دیجیتال
دلایل انتخاب ایمپلنت دیجیتال

مزایای ایمپلنت دندانی دیجیتال

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های درمانی گوناگونی در دسترس است که وجه مشترک آن ها بهبود بیماری با کمترین عوارض و مناسب ترین کیفیت است. روش های درمانی دندان پزشکی به دلیل سابقه نه چندان مطلوب آن سبب خود داری افراد از انجام فرآیند های درمانی دندان پزشکی است. لذا با آمدن روش های درمانی جدید مانند کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال که از روش های خاص کاشت دندان است، دیگر جای نگرانی برای مراجعه کنندگان دندان پزشکی نیست. در ادامه بطور خلاصه مزایای آن را بیان کردیم:

کاهش چشم گیر خون ریزی به دلیل برش موضعی لثه
سرعت بهبودی بالاتر به دلیل آسیب کمتر به نواحی مختلف دندان
امکان کاشت دندان با درصد موقعیت دندان
کاهش خونریزی، کاهش درد، کاهش عفونت و تورم
کاهش چشم گیرزمان عمل کاشت ایمپلنت
زیبا تر شدن موقعیت دندان به دلیل آسیب کمتر

معایب ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت های دیجیتال در مقایسه با ایمپلنت های سنتی تفاوت خاصی ندارند. ففقط نحوه عمل ایمپلنت های دیجیتال با سایر روش ها تفاوت دارد. از طرفی با توضیحاتی که داده شد، برتری روش نصب ایمپلنت دیجیتال را در مقایسه با سایر روش ها نمود میکند. اما تنها موردی که  ایمپلنت های دیجیتال را نسبت به سایر روش ها تمایز میدهد و ممکن است اشکال تصور شود، قیمت ایمپلنت دیجیتال است. که با دانستن خدماتی که در این روش عاید شما میشود، این تفاوت قیمت به نظر مناسب است.

مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال

کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان می توان گفت تقریبا مشابه با کاشت ایمپلنت معمولی می باشد با این تفاوت که سرعت انجام آن و دقت در هنگام قرار دادن پایه فزی در ایمپلنت دیجیتال به نسبت کاشت معمولی بیشتر است. مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال شامل موارد زیر است که دندانپزشک به تر تیب ذیل انجام می دهد:

 • گرفتن اسکن سه بعدی از محل مورد نظر برای کاشت دندان
 • ساخت روکش دندان مشابه با دندان طبیعی
 • جراحی دندان با حداقل برش بر روی بافت لثه

<< سئوالات متداول >>

ایمپلنت های دیجیتال برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی نصب ایمپلنت برای اکثر افراد که استخوان فکشان رشد کامل داشته است بلا مانع است. اما برخی محدودیت هایی است که ممکن است عمل کاشت ایمپلنت را دچار اشکال کند. از عوامل مشکل ساز ایمپلنت میتوان به عفونت، بیماری دیابت، سرطان و کسانی که اشعه درمانی میکنند اشاره کرد.

مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال چقدر است؟

مدت زمان عمل جراحی با توجه به افراد و شرایط دندانی آن ها متفاوت است اما به طور معمول به مدت 10 الی 30 دقیقه به طول می انجامد. درصورتی که بیمار نیاز به کشیدن دندان، رفع پوسیدگی های نواحی اطراف، پیوند پودر استخوان و… داشته باشد این مدت زمان افزایش می یابد.

کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال توسط چه کسی باید انجام شود؟

کاشت ایمپلنت دندان باید توسط یک ایمپلنتولوژیست متخصص و با تجربه که در کیلینیکی دارای ابزار آلات مدرن و امکانات به روز مشغول به کار است انجام شود تا بتواند بهترین کاشت دیجیتال را با دقت و درصد موفقیت بالا به اتمام برساند.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال با اسکن سه بعدی انجام می شود تا دندانپزشک به خوبی بتواند به بررسی استخوان فک و قرار گیری رشته های عصبی بپردازد. با استفاده از این اسکن سه بعدی عمل کاشت ایمپلنت با کمترین برش و خونریزی در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

قیمت ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

بسیاری افراد به دلیل هزینه تمام شده پایین تر روش سنتی را انتخاب میکنند اما ممکن است با آگاهی از مزایای کاشت ایمپلنت دیجیتال این تفاوت قیمت را نادیده گرفته و  روش دیچیتال را برای درمان انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ایمپلنت دیجیتال با مشاره های موجود در سایت تماس بگیرید.

مزیت کاشت ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال که یک روش نوین در عصر دندانپزشکی امروزه است باعث شده است نگرانی افراد در حین انجام عمل کاهش یافته، بافت استخوانی و لثه های به میزان کمتری برش خورده و خونریزی کمتری را داشته باشند، میزان موفقیت عمل افزایش یافته و سرعت ترمیم و انجام روکش برای آن بالا رود.