لمینیت تمام سرامیکی

لمینیت تمام سرامیکی

لمینیت تمام سرامیکی چیست ؟؟

لمینیت تمام سرامیکی: یکی از انواع روکش های بسیار مطرح و محبوب در بین افرادی که به دنبال داشتن لبخندی زیبا و بی نقص هستند، لمینیت تمام سرامیکی است. این روش بسیار نازک و ظریف می باشد و مختص هر فرد، طراحی و سفارش سازی می شود و بر روی سطح بیرونی دندان ها چسبانده می شود.

در این مطلب از سایت کلیلنیک دندانپزشکی دکتر صادق آقاجری به بررسی این نوع از متد زیبایی، مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت؛ تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

دوام این  اقدام زیبایی بسیار بالاست و طول عمری در حدود 15 تا 20 سال خواهد داشت و رنگ پذیری بسیار کمی دارد به همین دلیل به یکی از گزینه های اصلی انتخاب افرادتبدیل شده است. همچنین به دلیل دارا بودن خصوصیاتی چون، دائمی بودن، نازک و نچرال بودن آن، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

دکتر آقاجری، ارائه دهنده خدمات تخصصی کاشت ایمپلنت دندان ، جراحی های لثه و تمامی خدمات زیبایی به بیماران عزیز، با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت می باشد.

لمینیت تمام سرامیکی و کامپوزیتی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

لمینیت دندان ها با دو متد انجام می شود که عبارتند از سرامیکی و کامپوزیتی و هدف هر دو روش سفید و مرتب شدن دندان های افراد است. اما این دو روش دارای چه تفاوت هایی با یکدیگر می باشند که باعث ایجاد تمایز بین آن ها می شود؟

مهمترین تفاوت لمینیت تمام سرامیکی با لیمینیت کامپوزیتی، جنس موادی تشکیل دهنده آن هاست. به دلیل همین تفاوت، هزینه آن ها نیز با یکدیگر تفاوت خواهد داشت که لمینیت تمام سرامیکی، گران تر از لمینیت کامپوزیتی می باشد.

همچنین به دلیل خاصیت مواد تشکیل دهنده ای که دارند لمینیت تمام سرامیکی، دارای دوام بیش تری نسبت به لمینیت کامپوزیتی می باشد.

در هر دوی این متدها، برگشت پذیری زود تر از زمان مقرر با احتمال بسیار کمی مواجه است اما در روش لمینیت تمام سرامیکی باز هم درصد این اتفاق کمتر از روش کامپوزیتی می باشد.

مزایای انجام لمینیت تمام سرامیکی چه می باشد؟

تصوری که اغلب افراد از لمینیت تمام سرامیکی و کامپوزیتی دارند، دندان هایی بسیار سفید و مصنوعی می باشد که هر کسی متوجه غیر طبیعی بودن آن خواهد شد؛ در نتیجه اکثر مردم به همین دلیل از انجام این کار منصرف می شوند.

اما نکته ای که خیلی ها از آن اطلاع ندارند این است که در هر دوی این روش ها اشخاص می توانند با سلیقه خود ، به انتخاب رنگ و مدل انجام کار بپردازند و اشخاصی که طرفدار ظاهر طبیعی هستند، از پزشک خود بخواهند که مطابق با سلیقه آن ها اقدام به این کار نماید.

اما انجام لمینیت تمام سرامیکی دارای چه مزایایی می باشد که امروزه اکثر افراد به انجام این کار تشویق شده اند؟

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای این متد زیبایی این است که احتمال ایجاد بیماری های مرتبط با لثه، با استفاده از این روش خیلی کمتر از سایر روش هاست.

همچنین با اقدام به این کار، رویای رسیدن به لبخندی زیبا و درخشان که هر کس در سر دارد با تعداد جلسات درمانی بسیار کم به حقیقت می پیوندد و همچنین این ادعا وجود دارد که لمینیت تمام سرامیکی تغییر رنگ نمی دهد. مزیت دیگری که این روش نسبت به ونیرکامپوزیت دارد، دوام و طول عمر بیش تر آن است.

مزایای انجام لمینیت تمام سرامیکی چه می باشد؟

معایبی که انجام لمینیت تمام سرامیکی دربر دارد چه هستند؟

مانند اغلب اقدامات زیبایی، انجام لمینیت تمام سرامیکی نیز دارای معایب و مضراتی می باشد که عبارتند از:

 • در صورتی که دندان بیمار توسط دندانپزشک، برای انجام این کار تراش بخورد، دیگر قابل بازگشت نخواهد بود.
 • اگر برای انجام این کار زیبایی به پزشک ماهر و با تجربه ای مراجعه نکنید و دندان های شما بیش تر از حد لازم تراش داده شود، امکان دارد که دوام لمینیت کم شود.
 • در صورت بروز مشکاتی مانند شکستگی، ایجاد ترک بر روی لمینیت تمام سرامیکی  و … چاره ای جز تعویض آن نخواهید داشت.
 • طول عمر مفید این لمینیت ها در بهترین حالت حدود 15 تا 20 سال است که بعد از گذشت این مدت زمان نسبت به تعویض آن باید اقدام نمود.
 • امکان انجام این روش، بر روی دندان های دارای پوسیدگی زیاد و یا آن هایی که در سال های خیلی دور پر شده اند، وجود ندارد.
 • همان طور که اشاره کردیم به دلیل جنس مواد و مزایایی که لمینیت تمام سرامیکی نسبت به کامپوزیت دندان دارد، قیمت بالاتری هم دارد.

در چه مواردی استفاده از لمینیت تمام سرامیکی به عنوان یک راهکار در نظر گرفته می شود؟

اما در این بخش می خواهیم به این موضوع بپردازیم که استفاده از لمینیت تمام سرامیکی، در چه شرایطی می تواند انتخاب مناسبی باشد. توجه کنید که برای افرادی که دارای دندان هایی با رنگ، فرم و شکل زیبا هستند، در سنین کم، به هر جهت استفاده از این روش انتخاب عقلانی و منطقی، تنها به دلیل ترند بودن این کار، نمی باشد.

اما در کدام موارد به کارگیری لمینیت تمام سرامیکی برای بیماران مناسب می باشد؟ در زیر به شرایطی که در آنها این متد زیبایی قابل استفاده است اشاره شده است:

 • دندان هایی که به دلایل مختلفی مثل عدم رعایت بهداشت، مصرف الکل، استعمال دخانیات، بالا رفتن سن و … زرد و کدر شده اند و لکه هایی بر روی آن ایجاد شده است که از راه های دیگری قابل اصلاح نمی باشند.
 • برای پر کردن فواصل ایجاد شده بین دندان ها 
 • اگر دندان ها دچار شکستگی و یا لب پریدگی شده باشند، استفاده از تکنیک لمینیت تمام سرامیکی انتخاب بسیار مناسبی می باشد.
 • افرادی که، به صورت جزئی، دارای دندان های به هم ریخته هستند.

کدام افراد گزینه مناسبی برای انجام  لمینیت تمام سرامیکی نیستند؟

همان طور که برخی افراد کاندیدای مناسبی برای بکارگیری روش لمینیت تمام سرامیکی، جهت زیباسازی و رسیدن به رنگ و فرم دلخواه دندان هایشان می باشند، بعضی افراد هم هستند که برای استفاده از این روش مناسب نیستند و پزشکان به کار بردن این متد را برای آن ها صلاح نمی دانند.

دکتر آقاجری و بیشتر دندانپزشکان با تجربه، بر این مسئله تاکید دارند که افرادی که دندان های سالمی ندارند و بهداشت دندان هایشان خوب نیست، نباید از این کار تنها برای ظاهر زیبای دندان هایشان استفاده نمایند، چرا که ابتدا باید مشکلات اصلی و زیربنایی دندان ها حل شود.

تعدادی از مواردی که موجب منع استفاده از لمینیت تمام سرامیکی برای بیماران از جانب دندانپزشکان می شود، عبارتند از:

 • بیمارنی که به بیماری های لثه مبتلا هستند، زیرا روکش های دندانی باعث تجمع پلاک ها در لثه و تشدید بیماری خواهد شد.
 • افرادی که دارای دندان هایی با شکستگی های وسیع می باشند.
 • افراد با دندان های ناسالم.
 • بیماران دارای پوسیدگی های دندان.
 • اشخاصی که مینای دندان آن ها از بین رفته است و یا به مقدار کافی وجود ندارد.
 • بیمارانی که دندان قروچه می کنند؛ زیرا در این صورت به احتمال زیاد روکش دچار ترک شده و می شکند. البته در صورت استفاده از محافظ شب، این افراد می توانند لمینیت تمام سرامیکی انجام دهند ولی در غیر این صورت خیر.
 • اشخاصی که فاصله لب ها و دندان هایشان خیلی کم می باشد هم کاندیدای مناسبی برای روکش تمام سرامیکی نیستند.

طول درمان به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد از یک روز تا یک سال ممکن است طول بکشد. این زمان بسته به نوع استخوان فک شما نیاز به پیوند استخوان و نیاز به سینوس لیفت متفاوت است …برای مطالعه ادامه مطلب کلیک نمایید:

برخی از بیمه های تکمیلی جدیدا ایمپلنت های دندانی را زیر پوشش خودشان برده اند. ما با بیمه ایران ، پارسیان ، کلیه بانک ها ، دانشگاه آزاد ، آتیه سازان حافظ ،… برای مطالع ادامه مطلب کلیک نمایید:

زیبایی ظاهری: پر شدن جای خالی دندان یا دندان ها به یک دندان طبیعی قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهر و به خصوص لبخند شما دارد.

استفاده راحت: ایمپلت بعد از مدت زمان کوتاهی که به آن عادت کنید با دندان طبیعی هیچ فرقی نداشته و اذیتی برای بیمار ندارد.

راحتی گفتار: ایمپلنت هیچ گونه حرکتی در دهان شما نداشته… برای مطالعه ادامه مطلب کلیک نمایید:

لمینیت تمام سرامیکی

همین حالا فرم زیر را پر نمایید

تلفن : 02122887547-09384444595

رزرو نوبت

برای رزرو نوبت و تماس با ما لطفا کلیک نمایید
لطفا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *