بیلیچینگ

بیلیچینگ

در مورد بیلیچینگ دندان چه می دانید؟

بیلیچینگ یکی از روش های موثر سفید کردن دندان هایی است که به دلیل مسائلی چون بالا رفتن سن، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مصرف نادرست غذاها و نوشیدنی های رنگی، مصرف دخانیات و … رنگ اصلی خود را از دست داده اند و زرد و کدر شده اند.

خدمات مربوط به بیلیچینگ دندان،ایمپلنت،لمینت و… با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در مطب دکتر صادق آقاجری با بررسی های بسیار دقیق بر روی هر بیمار و شرایط دندان ها و لثه های آن ها به طور اختصاصی، انجام می شود.

در ادامه این مطلب به بررسی روشهای بلیچینگ، عوارض مربوط به آن در حین درمان و پس از اتمام دوره درمان و مراقبت های مورد نیاز پس از انجام آن خواهیم پرداخت.

کلینیک دندانپزشکی دکتر صادق آقاجری، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات دندانپزشکی در حوزه ایمپلنت دندان، خدمات ترمیمی و زیبایی، در بالاترین سطح کیفیت و با استفاده از به روز ترین متدهای علمی دندانپزشکی روز دنیا می باشد.

همچنین دکتر آقاجری دارای تخصص در حوزه جراحی لثه هستند و بیماران عزیزی که با مشکلات مربوط به لثه درگیر هستند، در کلینیک مجهز ایشان و با استفاده از کامل ترین امکانات توسط ایشان به راحت ترین شکل ممکن و قیمت بسیار مناسب، تحت درمان قرار می گیرند.

روش های بیلیچینگ دندان چیست و دوام این روش ها در سفید ماندن دندان ها چقدر است؟

پروسه بیلیچینگ دندان ها به دو صورت  office bleaching و Home bleaching که بسته به شرایط دندان های بیمار و تشخیص پزشک و همچنین تمایل خود شخص تحت درمان، هر کدام از این روش ها انتخاب می شوند.

البته استفاده هم زمان از پکیج  office bleaching و Home bleaching هم امکان پذیر است و نتیجه خیلی بهتری، هم در روند سفیدشدن دندان ها و هم در ماندگاری آن خواهد داشت.

آفیس بلیچینگ به آن بخش از فرایند سفید کردن دندان ها گفته می شود که در کلینیک های دندانپزشکی و توسط دندانپزشک انجام می شود. این روش سفید کردن دندان ها، در مدت زمان کوتاه تری بیمار را به نتیجه دلخواهش می رساند اما مدت زمان ماندگاری آن نیز کوتاه تر از روش خانگی می باشد.

روش بلیچینگ خانگی به این صورت است که با استفاده از قالب های خاصی که برای هر بیمار ساخته می شود و ژل های مخصوص و مورد تایید دندانپزشک، بر اساس روش هایی که پزشک به بیمار تجویز می نماید، توسط خود فرد ،به مدت معمولا دو هفته، انجام می شود.

این روش در مدت زمان طولانی تری نسبت به روشی که در مطب انجام می شود اثر خود را نشان می دهد ولی دوام آن نیز بیش تر خواهد بود؛ بنابراین معمولا توصیه می شود که به همراه  office bleaching از روش  Home bleaching  هم برای ماندگاری و اثربخشی بیشتر، استفاده شود.

بیلیچینگ کردن دندان ها چه عوارضی دارد؟

سفید کردن دندان ها با استفاده از روش بیلیچینگ علاوه بر داشتن مزایای بسیار زیادی که دارد، عوارضی هم ممکن است برای بیماران داشته باشد. یکی از شایع ترین عوارض سفید کردن دندان ها با استفاده از این روش، ایجاد حساسیت دندانی می باشد که در حین انجام کار هم بروز می کند و مطابق با میزان دردی که بیمار دارد تایم پروسه درمان تعیین می شود.

همچنین سوزش بافت لثه، به دلیل وجود پروکساید تند درون مواد سفید کننده ای که برای این عمل مورد استفاده قرار می گیرد، و علاوه بر آن اذیت شدن بافت های محدوده دهانی شامل لب ها ، زبان و … ، از آسیب های دیگر این روش می باشد.

بعد از به اتمام رسیدن پروسه درمان در کلینیک دندانپزشکی، دندان ها نسبت به قرار گرفتن در معرض سردی و گرمی حساس خواهند شد که این موضوع موقتی است؛ به همین دلیل در پایان فرایند انجام کار، دندانپزشک از فلوراید برای تسکین دندان ها استفاده می کند.

همچنین بیماران بهتر است تا مدتی از خمیر دندان های ضد حساسیت که ترکیبات آن حافی فلوراید و یا مواد ضد حساسیت دیگر می باشد، استفاده نمایند.

بیلیچینگ کردن دندان ها چه عوارضی دارد؟

از طریق بیلیچینگ تا چه اندازه دندان ها سفید تر خواهند شد؟

میزان سفید شدن دندان ها به وسیله بلیچینگ دندان، بستگی به جنس و رنگ اصلی دندان ها و همچنین میزان و عمق نفوذ لکه ها و رنگ دانه ها در طول زمان به دندان ها دارد.

بنابراین لازم است قبل از اقدام به انجام بیلیچینگ، توسط دندانپزشک متخصص و معتمدی معاینه شوید، تا از لزوم انجام این کار و میزان احتمال تاثیر آن بر روی دندان های خود اطمینان حاصل کنید.

چرا که رنگ و جنس دندان های بعضی افراد، به صورت ژنتیکی ته مایه هایی از رنگ های زرد و یا طوسی دارد که در مورد این افراد انجام این روش سفید کردن بر روی دندان های آن ها، اقدامی بیهوده و بی نتیجه خواهد بود که تنها منجر به صرف هزینه اضافه شده است.

مراقبت های بعد از انجام بیلیچینگ چه می باشند؟

توجه به مراقبت های بعد از بیلیچینگ دندان خیلی مهم است؛ تا بعد از گذشت 48 ساعت از انجام بلیچینگ دندان، رعایت کردن رژیم غذایی، در جلوگیری از ایجاد لکه بر روی دندان هایی که هنوز مینای آن ها مستعد رنگ پذیری می باشد، بسیار ضروری است.

بنابراین بهتر است، شخصی که اقدام به سفید کدن دندان هایش کرده است از مصرف مواد غذا ها و نوشیدنی های حاوی رنگدانه بپرهیزد تا نتیجه اقدام صورت گرفته، به مدت طولانی تری باقی بماند.

پس از انجام بیلیچینگ دندان های خود لازم است که استفاده مرتب از نخ دندان را به هیچ عنوان فراموش نکنید. برای نوشیدن نوشیدنی های رنگی مثل چای، قهوه  و … تا مدتی از نی استفاده نمایید تا مانع از برخورد مواد رنگی به دندان ها و ایجاد لکه ها بر روی آن ها شوید.

عدم مصرف دخانیات و الکل به شدت تاکید می شود چرا که موجب زرد شدن دندان ها می شوند. همچنین در استفاده از لوازم آرایشی مانند رژ لب ها، براق کننده های لب و … دقت لازم را داشته باشید که با دندان ها برخوردی نداشته باشند.

به زدن مسواک بیش از پیش توجه نشان دهید و سعی کنید حتما بعد از صرف هر وعده غذایی بلافاصله، دندان های خود را با خمیر دندان های مخصوص ضدلکی که مورد تایید پزشک معالجتان می باشد، بشویید.

علاوه بر این لازم به ذکر است که هر چند وقت یکبار بلیچینگ دندان های خود را تمدید نمایید تا برای همیشه دندان هایی سفید و درخشان داشته باشید.

هزینه های مربوط به بلیچینگ دندان ها به چه صورت است؟

هزینه های مربوط به بیلیچینگ دندان با توجه به روش های درمان که روش خانگی را انتخاب می کنید و یا در کلینیک های دندانپزشکی اقدام به سفید کردن دندان هایتان با این روش می کنید، همچنین طول درمان و مواد مصرفی، متغیر می باشد.

با توجه به اینکه بلیچینگ یکی از روش های بسیار حساس برای سفید کردن دندان ها می باشد و عدم استفاده از مواد و تکنیک مناسب، موجب آسیب رساندن به دندان ها و حساسیت لثه ها خواهد شد، لذا حتما باید در انتخاب کلینیک و دندانپزشک خود دقت لازم را داشته باشید و با مراجعه به مراکز درمانی معتبر از بروز آسیب های غیر قابل جبران جلوگیری کنید.

دکتر صادق آقاجری، جراح دندانپزشک ومتخصص ایمپلنت ، ارائه دهنده انواع خدمات تخصصی مربوط به حوزه بهداشت دهان، دندان و لثه، خدمات ترمیمی و زیبایی می باشد که ارائه دهنده با کیفیت ترین و نتیجه بخش ترین خدمات سفید کردن دندان به روش های office bleaching و Home bleaching به وسیله با کیفیت ترین مواد و جدید ترین متدهای درمانی و با قیمت های بسیار مناسب می باشد.

شما می توانید برای دریافت وقت مشاوره رایگان در مورد بیلیچینگ دندان های خود توسط دندانپزشک با شماره های مطب تماس بگیرید.

طول درمان به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد از یک روز تا یک سال ممکن است طول بکشد. این زمان بسته به نوع استخوان فک شما نیاز به پیوند استخوان و نیاز به سینوس لیفت متفاوت است …برای مطالعه ادامه مطلب کلیک نمایید:

برخی از بیمه های تکمیلی جدیدا ایمپلنت های دندانی را زیر پوشش خودشان برده اند. ما با بیمه ایران ، پارسیان ، کلیه بانک ها ، دانشگاه آزاد ، آتیه سازان حافظ ،… برای مطالع ادامه مطلب کلیک نمایید:

زیبایی ظاهری: پر شدن جای خالی دندان یا دندان ها به یک دندان طبیعی قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهر و به خصوص لبخند شما دارد.

استفاده راحت: ایمپلت بعد از مدت زمان کوتاهی که به آن عادت کنید با دندان طبیعی هیچ فرقی نداشته و اذیتی برای بیمار ندارد.

راحتی گفتار: ایمپلنت هیچ گونه حرکتی در دهان شما نداشته… برای مطالعه ادامه مطلب کلیک نمایید:

بیلیچینگ

همین حالا فرم زیر را پر نمایید

تلفن : 02122887547-09384444595

رزرو نوبت

برای رزرو نوبت و تماس با ما لطفا کلیک نمایید
لطفا کلیک کنید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *